یونی سواپ

(UNI)Uniswap
0.14%

219,177

خرید و فروش یونی سواپ

یونی سواپ (UNI) یک توکن ERC-20 است، به این معنی که برای عملکرد به اتریوم نیاز دارد. در نیپوتو مارکت امکان خرید uni-swap و فروش uni-swap در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی UNI در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارز های دیجیتال، برای شما فراهم شده است.

نمودار یونی سواپ

تاریخچه قیمت Uniswap
کمترین قیمت امروز
218,878 تومان
بیشترین قیمت امروز
222,019 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
7,339,981 تومان

درباره ارز دیجیتال یونی سواپ بیشتر بدانید

یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ Uniswap یک پروتکل تجاری غیرمتمرکز محبوب است که به دلیل نقشش در تسهیل تجارت خودکار توکن های مالی غیرمتمرکز (DeFi) شناخته شده است. یونی سواپ در نوامبر 2018 توسط هیدن آدامز، توسعه دهنده اتریوم راه‌اندازی شد،و در سپتامبر 2020، Uniswap با ایجاد و اعطای توکن حاکمیتی خود، UNI، به کاربران قبلی پروتکل خود، یک قدم فراتر رفت. یونی سواپ دارای بیش از 310000 هلدر است که می توانند با نگه داشتن توکن های حاکمیتی UNI، به قوانین پیشنهادی و نقشه راه پلتفرم رأی دهند. یونی یک توکن ERC-20 است، به این معنی که برای عملکرد به اتریوم نیاز دارد. طبق نمودار یونی سواپ از لحاظ ارزش بازار در رتبه ۲۹ قرار دارد و مارکت کپ واقعی آن بیش از ۵,میلیارد دلار است. امکان خرید و فروش یونی سواپ طبق قیمت یونی سواپ در صرافی‌های بزرگ مانندBinance، Huobi و Coinbase Pro و طبیعتاً خود پروتکل Uniswap در برابر سایر ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها و ارزهای فیات وجود دارد.

پلتفرم یونی سواپ چه ویژگی های خاصی دارد؟

Uniswap برای ارائه نقدینگی به صنعت DeFi ایجاد شد. Uniswap با استفاده از استخر های نقدینگی کار میکند. این استخر ها به صورت خودکار توسط قراردادهای هوشمند اداره میشوند. افراد میتوانند با سرمایه گذاری در این استخرها، نقدینگی ایجاد کنند و درعوض این خدمات پاداش دریافت کنند و در کارمزد معاملات شریک شوند. به این افراد تامین کننده نقدینگی میگویند. یونی سواپ با این روش توانست مشکل نقدینگی را حل کند و محبوبیت زیادی بدست آورد. اما تفاوت اصلی Uniswap با دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز، استفاده از نوعی مکانیسم تعیین قیمت است، که مدل بازارگردان محصول ثابت نام دارد. هر توکنی را می‌توان به یونی سواپ اضافه کرد و با مقدار معادل اتر یا توکن ERC20 دیگر، آن را تامین وجه کرد. به عنوان مثال، اگر بخواهید توکن جدیدی را در Uniswap لیست کنید، باید یک قرارداد هوشمند جدید Uniswap را برای آن راه‌اندازی کنید و یک استخر نقدینگی برای آن ایجاد کنید و در آن، کوین اتر (یا یک توکن ای آر سی ۲۰ دیگر) و این توکن جدید را به مقداری مساوی واریز کنید. هر یک از توکن‌های ERC20 را می‌توان در پلتفرم یونی سواپ اضافه کرد و برای این کار نیازی به اجازه نیست. هر توکن دارای قرارداد هوشمند خودش است و اگر استخر نقدینگی هم نداشته باشد، به آسانی می‌توان آن را ایجاد کرد. زمانی که توکنی قرارداد هوشمند برای سواپ و استخر نقدینگی خود را داشته باشد، هر فردی می‌تواند به ترید آن توکن بپردازد و یا در استخر نقدینگی آن مشارکت کند.

مقایسه یونی سواپ و پنکیک سواپ

Uniswap و PancakeSwap هر دو صرافی های غیرمتمرکز هستند و امکان معامله دارایی های دیجیتال را فراهم می کنند. Uniswap از توکن‌ UNI و PancakeSwap از توکن CAKE برای ترغیب کاربران به ارائه نقدینگی استفاده می‌کنند. PancakeSwap و Uniswap بر روی پلتفرم های مختلف بلاک چین کار می کنند. در حالی که Uniswap از پلتفرم اتریوم استفاده می کند، PancakeSwap از زنجیره هوشمند Binance استفاده می کند. Uniswap از تبادل توکن‌های سازگار با اتریوم که به استاندارد ERC-20 پایبند هستند، پشتیبانی می‌کند، در حالی که PancakeSwap تبادل توکن‌های سازگار با بایننس را که با استاندارد تکنیکال BEP-20 بایننس مطابقت دارند، امکان‌پذیر می‌سازد.

کدام کیف پول ها با Uniswap سازگار هستند؟

توکن UNI با بسیاری از کیف پول های دیجیتال، از جمله نسخه های سخت افزاری و نرم افزاری سازگار است. Coinbase Wallet، MetaMask و Trust Wallet از جمله کیف پول های نرم افزاری معروفی هستند که از توکن UNI پشتیبانی میکنند. Ledger و Trezor نیز دو گزینه مناسب از کیف پول های سخت افزاری هستند که از توکن UNI پشتیبانی می‌کنند.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی یونی سواپ (UNI)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
یونی سواپ/تومان
UNI/IRT
219,177تومان0.14٪ 7,339,981 تومان
یونی سواپ/تتر
UNI/USDT
4.3970تتر0.14٪ 101.7810 تتر

سوالات متداول یونی سواپآخرین اخبار یونی سواپ

در حال بارگذاری...