دوج‌کوین

(DOGE)Dogecoin
-1.84%

4,345

خرید و فروش دوج‌کوین

دوج کوین (DOGE)، در سال 2013 معرفی شد. در ابتدا، این ارز به عنوان یک شوخی و با الهام از یک میم اینترنتی که تصویر یک سگ از نژاد شیبا اینو را نشان می‌داد، ساخته شد. اما بعد از مدتی، محبوبیت و استقبال زیادی از آن شد و به یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال تبدیل شد. قیمت دوج کوین، مانند سایر ارزهای دیجیتال، بستگی به تقاضا و عرضه دارد و می‌تواند به شدت نوسان کند. با این حال، با رشد روزافزون بازار کریپتوکارنسی، دوج کوین همچنان پتانسیل رشد دارد. خرید و فروش دوج کوین از طریق نیپوتو امکان پذیر و همچنین قابل نگهداری در کیف پول اختصاصی است.

نمودار هفتگی دوج‌کوین

تاریخچه قیمت Dogecoin
کمترین قیمت امروز
4,319 تومان
بیشترین قیمت امروز
4,427 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
122,675,478 تومان

درباره ارز دیجیتال دوج‌کوین بیشتر بدانید

دوج کوین چگونه کار می کند؟

مانند بسیاری از ارزهای دیگر، دوج کوین نیز بر روی بلاکچین اختصاصی خود اجرا می شود. دفتر کل دیجیتال دوج کوین به طور مداوم به روز می شود و شبکه از رمزنگاری برای محافظت از تمام تراکنش ها استفاده می کند. بلاکچین دوج کوین از الگوریتم اثبات کار استفاده می کند. در این الگوریتم ماینرها از کامپیوتر ها برای حل معادلات پیچیده ریاضی به منظور پردازش و ثبت تراکنش ها در بلاکچین استفاده می کنند. ماینرها در ازای خدمات خود به عنوان پاداش دوج کوین بدست می اورند که می توانند آن را نگه دارند یا بفروشند. دوج کوین ممکن است برای پرداخت ها و خریدها استفاده شود، اما برای ذخیره ارزش چندان موثر نیست. زیرا هیچ محدودیتی برای تعداد دوج کوین هایی که میتواند از طریق ماینینگ ایجاد شوند، وجود ندارد. به این معنی که این ارز دیجیتال از نظر طراحی بسیار تورمی است. بلاکچین آن روزانه به استخراج‌کنندگان برای ایجاد میلیون‌ها دوج کوین جدید پاداش می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود افزایش قیمت‌ دوج کوین در طول زمان بسیار چالش برانگیز باشد.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

دوج کوین در مقایسه با بیت کوین چند تفاوت قابل توجه دارد. اول، برای استخراج‌کنندگان دوج کوین حل معادلات ریاضی و تایید تراکنش‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است، از این رو پردازش پرداخت‌های دوج کوین تا حدودی مقرون به صرفه تر است. در واقع، فرآیند پردازش و تایید بلاک های جدید در بلاکچین بیت کوین 10 دقیقه طول می کشد، اما در بلاکچین دوج کوین تنها یک دقیقه طول می کشد. یکی دیگر از تفاوت های مهم دوج کوین، عدم محدودیت تعداد دوج کوین هایی است که می توان ایجاد کرد. به طور کلی 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که باعث میشود حداکثر تعداد کوین هایی که می توان ایجاد کرد محدود شود. به بیان ساده تر، ماینرها باید برای به دست آوردن بیت کوین جدید در طول زمان سخت تر و طولانی تر کار کنند. این موضوع باعث میشود افراد بیت کوین را هولد کنند و در نتیجه قیمت آن در طول زمان افزایش یابد.

تاثیر ایلان ماسک روی قیمت دوج کوین

کاملاً مشخص نیست که چه زمانی و چرا دوج کوین کوین قلب ایلان ماسک را تسخیر کرد. ایلان ماسک ، مدیر عامل میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس سال‌ها در مورد این توکن صحبت کرده است. توییت‌های گهگدار ماسک درباره دوج کوین، باعث افزایش قیمت چمشگیر این کوین میشود. این توییت‌ها همچنین توجه و علاقه سرمایه‌گذاران خرد را به این کوین جلب کرده است، به گونه ای که به عقیده بسیاری او رهبر جامعه دوج کوین است. اما افزایش قیمت دوج کوین فقط بخاطر حمایت افراد مشهور نبوده است. شرایط بازار نیز مناسب بوده است. اپلیکیشن‌هایی مانند Robinhood معامله سهام را برای سرمایه‌گذاران معمولی آسان‌تر از همیشه کرده‌اند و معاملات روزانه را به یک سرگرمی تبدیل کرده‌اند.افزایش معاملات بدون کمیسیون از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند Robinhood نیز خرید ارزهای دیجیتال را آسان‌تر از همیشه کرده است.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی دوج‌کوین (DOGE)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
دوج‌کوین/تومان
DOGE/IRT
4,345تومان-1.84٪ 122,675,478 تومان
دوج‌کوین/تتر
DOGE/USDT
0.078245تتر-1.00٪ 2,403.221770 تتر

سوالات متداول دوج‌کوین

آخرین اخبار دوج‌کوین

در حال بارگذاری...