سولانا

(SOL)Solana
0.00%

2,124,540

خرید و فروش سولانا

سولانا مبتنی بر پروتکل اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) است و توکن بومی این شبکه سول (SOL) نام دارد. در نیپوتو مارکت امکان خرید SOL و فروش SOL در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی SOLANA در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی سولانا

تاریخچه قیمت Solana
کمترین قیمت امروز
2,124,540 تومان
بیشترین قیمت امروز
2,124,540 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
1,019,779 تومان

درباره ارز دیجیتال سولانا بیشتر بدانید

سولانا پِی (Solana Pay) چیست؟

یکی از جذاب‌ترین توسعه‌های این اکوسیستم، چارچوب پرداخت ارز دیجیتال Solana Pay بوده که استفاده از آن برای همگان رایگان است. این پلتفرم قابلیت دریافت مستقیم پرداخت مشتریان از طریق شبکه رمز ارزی Solana را برای فروشندگان مهیا کرده است. کسب و کارها با استفاده از سولانا قادر به حذف کارمزدهای بالای پردازش پرداخت‌ها هستند.

کاربردهای شبکه ارز دیجیتال Solana

سولانا یک بلاک چین متن باز است، به این معنا که توسعه‌دهندگان می‌توانند برای کاربردهای مختلفی از آن استفاده نمایند. از جمله کاربردهای این اکوسیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مینت، فروش و معامله توکن‌های NFT توسعه پلتفرم‌های دیفای نظیر صرافی‌های غیر متمرکز ساخت بازی‌های بلاک چینی از جمله بازی‌های وب3 علاوه بر این، سولانا با شرکت‌های نام‌آشنای بزرگی همچون FTX و Lightspeed همکاری داشته است که در صورت ادامه این روند، کاربردهای این شبکه و همچنین رمز ارز آن را افزایش خواهد داد.

استیکینگ سولانا و نحوه ی انجام آن

سولانا برخلاف دیگر شبکه‌های بلاک چینی مانند بیت کوین، دوج کوین و دیگر موارد که از ماینینگ مبتنی بر الگوریتم اثبات کار و تجهیزات تخصصی نظیر اسیک ماینر برای ساخت بلاک‌های جدید استفاده می‌کنند، قابل استخراج نیست. در شبکه رمز ارزی سولانا به دلیل استفاده از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده، هولدرها رمز ارزهای SOL خود را در شبکه استیک کرده و می‌توانند در فرآیند اعتبارسنجی، ساخت بلاک‌های جدید و دریافت پاداش شرکت کنند. اعتبار سنجی‌هایی که پردازش تراکنش‌های سولانا را به عهده دارد، از پاداش مشترک و یک مدل مالی با ریسک بالا پیروی می‌کند. پس، هر چه میزان سهام واگذار شده به فرد اعتبار دهنده بیشتر باشد، او تراکنش‌های بیشتری را ثبت کرده و در نتیجه، پاداش بیشتری را هم دریافت می‌کند. برای استیکینگ توکن SOL و کسب سود می‌توان از طریق زیر اقدام کرد:

۱- در ابتدا، کاربران باید توکن‌های خود را به کیف پولی منتقل کنند که اجازه استیکینگ SOL را می‌دهد. از جمله این کیف پول‌ها می‌توان به لجر نانو اس (Ledger Nano S) اشاره کرد.
۲- در مرحله دوم لازم است که یک اکانت استیکینگ ایجاد کنید و آدرسی که در اینجا تولید می‌شود با آدرس کیف پول تفاوت دارد.
۳- بعد از ایجاد اکانت استیکینگ، می‌توانید از میان اعتبارسنج‌های شبکه انتخاب کنید و نماینده خود را تعیین کنید.
۴- بعد از انتخاب نماینده، استیکینگ اکانت خود را به آن نماینده واگذار می‌کنید.

آیا سولانا بهتر از اتریوم است؟

برای پاسخ به این سوال که بلاک چین سولانا بهتر است یا اتریوم، باید اهداف شخصی خود را در نظر بگیرید. شما کدام را ترجیح میدهید؟ بلاک چینی که کارمزد بیشتری دارد و امن تر است یا بلاک چینی که سرعت تراکنش بیشترو هزینه ی گس فی به صرفه تری دارد؟ اگر امنیت تراکنش ها برای شما مهم است، اتریوم مناسب شماست. بلاک چین اتریوم فعالیت خودش را از سال ۲۰۱۴ شروع کرده و خودش را اثبات کرده است. اما اگرترجیح شما تراکنش های سریع و پرداخت کارمزد کمتر است، سولانا گزینه ی بهتری خواهد بود.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی سولانا (SOL)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
سولانا/تومان
SOL/IRT
2,124,540تومان0.00٪ 1,019,779 تومان
سولانا/تتر
SOL/USDT
43.02تتر0.00٪ 26.24 تتر

سوالات متداول سولانا

آخرین اخبار سولانا

در حال بارگذاری...