بیت کوین

(BTC)Bitcoin
-1.79%

2,362,624,368

خرید و فروش بیت کوین

بیت کوین، به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو، در سال 2009 معرفی شد که که امکان معامله مستقیم بین افراد را بدون نیاز به موسسات مالی فراهم می‌کند.پلتفرم معاملاتی نیپوتو امکان خرید بیت کوین و فروش آن در بازار دیجیتال را فراهم می کند. بیت کوین (BTC) باعث شده تا معاملات مالی بیشتری به صورت آنلاین انجام شود و نقش مهمی در توسعه بازارهای مالی دیجیتال داشته باشد.

نمودار هفتگی بیت کوین

تاریخچه قیمت Bitcoin
کمترین قیمت امروز
2,339,091,300 تومان
بیشترین قیمت امروز
2,405,000,001 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
641,145,915 تومان

درباره ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر بدانید

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین بر پایه یک دفتر دیجیتال به نام بلاکچین ساخته شده است. بلاکچین حاوی مجموعه ای از داده های مرتبط است که از واحدهایی به نام بلوک تشکیل شده است. هر بلوک حاوی اطلاعات مربوط به هر تراکنش، از جمله تاریخ و زمان، ارزش کل، خریدار و فروشنده، و یک کد شناسایی منحصر به فرد برای هر صرافی است. ورودی ها به ترتیب زمانی در کنار هم قرار می گیرند و زنجیره دیجیتالی از بلوک ها را ایجاد می کنند. بلاکچین غیرمتمرکز است، به این معنی که توسط هیچ فرد یا سازمانی کنترل نمی شود. در حالی که این ایده که هر کسی می تواند بلاکچین را ویرایش کند ممکن است خطرناک به نظر برسد، در واقع این چیزی است که بیت کوین را قابل اعتماد و ایمن می کند. برای اینکه یک بلوک تراکنش به بلاکچین بیت کوین اضافه شود، باید توسط اکثر دارندگان بیت کوین تأیید شود و کدهای منحصر به فرد مورد استفاده برای شناسایی کیف پول و تراکنش های کاربران باید با الگوی رمزگذاری صحیح مطابقت داشته باشد. این کدها اعداد طولانی و تصادفی هستند، بنابر این کسی قادر به ساخت آنها نیست. سطح تصادفی بودن کدهای تأیید بلاکچین ، که برای هر تراکنش مورد نیاز است، خطر انجام معاملات تقلبی بیت کوین را تا حد زیادی کاهش می دهد.

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

استخراج بیت کوین فرآیند افزودن تراکنش های جدید به بلاکچین بیت کوین است. افراد برای استخراج بیت کوین از مکانیزم اثبات کار استفاده می کنند و با استفاده از کامپیوتر سعی میکنند اولین نفری باشند که پازل های ریاضی بیت کوین را حل و تراکنش ها را تأیید کنند تا بتوانند پاداش بیت کوین را دریافت کنند. برای ترغیب ماینرها به رقابت برای حل معماها و پشتیبانی از سیستم کلی، کد بیت کوین به ازای هر بلوک جدید 6.25 بیت کوین به ماینرها پاداش می دهد. این مقدار بیت کوین برابر با 190،000 دلار است. اینگونه کوین های جدید ایجاد می‌شوند و تراکنش‌های جدید تیز به بلاکچین اضافه می‌شوند. در ابتدا افراد عادی نیز میتوانستند بیت کوین را استخراج کنند، اما دیگر اینطور نیست. کد بیت کوین به گونه ای نوشته شده است که حل معماهای آن در طول زمان بیشتر و بیشتر چالش برانگیزتر میشود و به منابع محاسباتی بیشتر و بیشتری نیاز دارد. امروزه استخراج بیت کوین به کامپیوترهای قدرتمند و دسترسی به مقادیر زیادی برق ارزان نیاز دارد. استخراج بیت کوین نیز نسبت به گذشته سود کمتری دارد و نمیتواند هزینه های محاسباتی و الکتریکی رو به افزایش را جبران کند.

آیا تراکنش‌های بیت کوین ناشناس هستند؟

به طور خلاصه می‌توان گفت که تراکنش‌های بیت کوین نیمه‌ناشناس هستند. یعنی به طور کامل ناشناس نیستند و امکان ردیابی آنها وجود دارد. اطلاعاتی از قبیل آدرس کیف پول عمومی در بلاکچین ثبت می‌شود و همین مورد برای ردیابی یک تراکنش کافی است. علاوه‌بر این امکان دسترسی به اطلاعات هویتی شما از طریق ردیابی اینترنتتان نیز وجود دارد.

چگونه بیت کوین بخریم؟

اگر نمی خواهید بیت کوین استخراج کنید، می توان آن را در صرافی های ارز دیجیتال خریداری کرد. شما میتوانید در صرافی ها ارزهای دیجیتال خود را خرید، فروش و نگهداری کنید. راه‌اندازی یک حساب مشابه افتتاح حساب کارگزاری است. شما باید هویت خود را تأیید کنید و حساب بانکی یا کارت اعتباری خود را به آن متصل کنید. همچنین علاوه بر صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول بیت کوین برای ذخیره آن نیاز دارید. برای این کار، بسته به انتخاب خود میتوانید از کیف پول آنلاین یا آفلاین استفاده کنید. شما همچنین میتوانید از نیپوتو اقدام به خرید سایر ارزهای دیجیتال نظیر اتریوم (ETH) ، تتر (USDT) کنید

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی بیت کوین (BTC)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
بیت کوین/تومان
BTC/IRT
2,362,624,368تومان-1.79٪ 641,145,915 تومان
بیت کوین/تتر
BTC/USDT
42,651.44تتر-1.03٪ 8,369.19 تتر

سوالات متداول بیت کوین

آخرین اخبار بیت کوین

در حال بارگذاری...