فایل کوین

(FIL)Filecoin
-3.45%

275,813

خرید و فروش فایل کوین

برخلاف اکثر پروژه‌های بلاکچینی، فایل کوین توسط گروهی از متخصصین مستقل توسعه نیافته است. در عوض توسط یک شرکت آمریکایی به نام پروتکل لبز (Protocol Labs) راه‌اندازی شده است. کوین بومی شبکه فایل کوین با نماد FIL شناخته می‌شود. هولدرهای این رمزارز می‌توانند از آن برای مشارکت و تراکنش در شبکه فایل کوین استفاده کنند.در واقع فایل کوین (Filecoin) شبکه‌ای از کامپیوترهای توزیع‌شده است که امکان ذخیره فایل را به صورت غیرمتمرکز فراهم می‌کند. ماینرهای فایل کوین ظرفیت ذخیره‌سازی شبکه را فراهم کرده و با اثبات صحت ارائه ظرفیت، کوین FIL پاداش می‌گیرند.در نیپوتو مارکت امکان خرید فایل کوین و فروش فایل کوین در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی FIL در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی فایل کوین

تاریخچه قیمت Filecoin
کمترین قیمت امروز
272,433 تومان
بیشترین قیمت امروز
285,347 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
118,440,362 تومان

درباره ارز دیجیتال فایل کوین بیشتر بدانید

شبکه ی فایل کوین

کِرو فایننس (Curve Finance) با ۱۴/۲۶ میلیارد دلار ارزش قفل‌شده، بزرگ‌ترین دکس در حوزه دیفای است. این پلتفرم روی شبکه اتریوم (ETH) و مخصوص تبادل استیبل کوین‌ها طراحی شده است. کرو را می‌توان معادل دکس یونی سواپ برای استیبل کوین‌ها دانست و از طرف دیگر با‌توجه به مدل قیمت‌گذاری آن، گزینه مناسبی برای سواپ نسخه‌های توکنیزه شده کوین‌های مختلف به‌حساب می‌آید. کرو را می‌توان مجموعه‌ای از استخرهای دارایی نامید که به افراد اجازه می‌دهد دارایی‌شان را به استخرهای نقدینگی مختلف وارد و در شبکه فایل کوین (Filecoin) فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و سرویس ابری غیرمتمرکز را در یک بازار آزاد و در مقیاس جهانی ارائه می‌کند. تعداد پروژه‌هایی که از فایل کوین استفاده می‌کنند از ۴۰ پروژه در ابتدای سال ۲۰۲۱ به بیش از ۳۳۰ پروژه افزایش داشته است. در واقع فایل کوین (Filecoin) شبکه‌ای برای توزیع فضای ذخیره‌سازی در بستر بلاکچین است. ماینرهای فایل کوین ظرفیت ذخیره‌سازی شبکه را فراهم کرده و با تولید اثبات رمزنگاری که صحت ارائه ظرفیت را تایید می‌کند، کوین FIL پاداش می‌گیرند.

نقاط ضعف و قوت Filecoin

Filecoin دارای مزایای زیادی نسبت به راه حل‌های ذخیره سازی متمرکز داده است:
هزینه : ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره سازی داده‌ها، هزینه‌ها یافته است
مقیاس : ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره سازی داده‌ها، هزینه‌ها یافته است
صرفه‌جویی : ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره سازی داده‌ها، هزینه‌ها یافته است
امنیت : ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره سازی داده‌ها، هزینه‌ها یافته است
اما این شبکه دارای یک مشکل اساسی است :
سرعت : ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره سازی داده‌ها، هزینه‌ها یافته است

رمزارز فایل کوین

کوین بومی شبکه فایل کوین با نماد FIL شناخته می‌شود. هولدرهای این رمزارز می‌توانند از آن برای مشارکت و تراکنش در شبکه فایل کوین استفاده کنند. کاربران در ازای ذخیره، توزیع و بازیابی داده‌ها به ماینرهای شبکه کوین فایل را پرداخت می‌کنند. فراهم‌کنندگان فضای ذخیره‌سازی (نودهای ذخیره‌کننده داده) هم فایل را در شبکه استیک یا سپرده‌گذاری می‌کنند تا حداقل سطح ضمانت در ازای سرویس‌دهی را ارائه کنند.

صرافی و کیف پول هایی که رمزارز FIL را پشتیبانی میکنند

از بزرگترین بازارهای متمرکز برای خرید و فروش فایل کوین می‌توان به بایننس، گیت، کوین بیس، کوکوین، بیتفینکس، کراکن و جمینای اشاره کرد. صرافی‌های غیرمتمرکز برای خرید توکن FIL در بستر شبکه بایننس اسمارت چین هم صرافی پنکیک سواپ و ApeSwap هستند.همچنین در حال حاضر می‌توانید از کیف‌پول موبایل imToken و کیف پول تحت وب Filfox Wallet برای ذخیره رمزارز FIL استفاده کنید.
سایر کیف پول ها:
- فایل ولت (FilWallet)
- گلیف ول ولت (Glif web wallet) – قابل ادغام با کیف پول لجر
- تراست ولت (Trust wallet)
- کیف پول سخت‌افزاری لجر

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی فایل کوین (FIL)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
فایل کوین/تومان
FIL/IRT
275,813تومان-3.45٪ 118,440,362 تومان
فایل کوین/تتر
FIL/USDT
4.957تتر-1.04٪ 2,404.757 تتر

سوالات متداول فایل کوین

آخرین اخبار فایل کوین

در حال بارگذاری...