رپد بیت کوین

(WBTC)Wrapped Bitcoin
-2.54%

2,338,036,865

خرید و فروش رپد بیت کوین

رپد بیت کوین یک توکن ERC-20 است که نشان دهنده بیت کوین (BTC) در بلاک چین اتریوم است. درواقع رپد بیت کوین (WBTC) توکنی است که بیت کوین را به بلاک چین اتریوم متصل می کند، به کاربران راه دیگری برای تعامل و استفاده از بزرگترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین ارائه می دهد و در عین حال مزایای دیگری را نیز ارائه می دهد. رپد بیت کوین، در سال ۲۰۱۹ روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. این توکن محصول همکاری چندین بازیگر بزرگ حوزه دیفای یعنی، پروژه بیت گو، رن، دارما ، کایبر، کامپوند، میکردائو است.در نیپوتو مارکت امکان خرید رپد بیت کوین و فروش رپد بیت کوین در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی WBTC در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی رپد بیت کوین

تاریخچه قیمت Wrapped Bitcoin
کمترین قیمت امروز
2,303,034,146 تومان
بیشترین قیمت امروز
2,397,562,500 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
114,698,157 تومان

درباره ارز دیجیتال رپد بیت کوین بیشتر بدانید

توکن رپد شده چیست؟

کلمه Wrap در لغت به معنای پوشاندن، یا روکش کردن است. درواقع دارایی اصلی، در یک پوشش یا به زبان فنی در یک Digital Vault (صندوق دیجیتال) نگهداری می‌شود و تنها افرادی که باید در هر مرحله روی دارایی‌های موجود در این خزانه نظارت داشته باشند، به آن دسترسی دارند.
همانطور که می‌دانید هر شبکه بلاکچینی رمزارزهای خودش را دارد؛ اتریوم، بیت کوین، پولکادات، بایننس اسمارت چین و غیره. شما نمی‌توانید توکن یک شبکه را به شبکه بلاکچین دیگری انتقال دهید. بنابراین توکن‌ها با شبکه‌های غیر بومی سازگاری ندارد؛ اما یک راه برای دور زدن این محدودیت‌ها و معامله دارایی‌ها روی شبکه غیر بومی وجود دارد که به آن توکن رپد گفته می‌شود.
می‌توانید Wrapped Token را به چشم یک استیبل کوین ببینید که ارزش خود را از دارایی دیگری می‌گیرد. پشتوانه استیبل کوین‌ها معمولاً ارز فیات (دلار، یورو، یوان و غیره) است. اما در مورد رپد توکن، معمولاً این ارزش از دارایی‌ای گرفته می‌شود که روی شبکه بلاکچین دیگری قرار دارد. ارزش این رمزارزها که روی شبکه مقصد ساخته می‌شوند، معادل ارزش کوین شبکه مبدا است.

WBTC

ورژن توکنیزه شده‌ی بیت کوین روی شبکه اتریوم است. WBTC یک توکن با استاندارد ERC-20 است که قرار است ارزش یک به یک با بیت کوین داشته باشد و به شما اجازه می‌دهد که بتوانید در عمل از بیت کوین روی شبکه اتریوم استفاده کنید. رپد توکن‌ها معمولاً به یک متصدی (Custodian) نیاز دارند. این متصدی می‌تواند Merchant (شخصی حقیقی یا حقوقی که پول شما را مبادله می‌کند)، کیف پول چندامضایی، DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) یا حتی یک قرارداد هوشمند باشد. بنابراین در مورد WBTC، متصدی باید ۱ بیت کوین را به ازای ۱ توکن WBTC که Mint یا تولید شده، نگه‌ دارد. انجام این فرآیند در زنجیره بلاکچینی ثبت می‌شود.

چگونه در کیف پول متامسک WBTC دریافت کنیم؟

اگر می‌خواهید مقداری توکن رپد بیت کوین بخرید و مثلاً آن‌ها را روی پلتفرم آوه (Aave) وام بدهید یا در تامین نقدینگی استخرهای یونی‌سواپ مشارکت داشته باشید، می‌توانید از متامسک استفاده کنید. بعد از ساختن یک کیف پول متامسک، باید مقداری اتریوم بخرید. می‌توانید این اتریوم‌ها را به‌طور مستقیم در متامسک بخرید. به این اتریوم‌ها برای پرداخت فی تراکنش‌ روی شبکه اتریوم نیاز پیدا خواهید کرد. بعد از اینکه ETH خریدید، باید آن‌ها را برای دریافت WBTC سواپ کنید. برای این کار باید مقدار اتریومی که می‌خواهید به توکن رپد بیت کوین تبدیل شود را مشخص کنید. برا این کارخود متامسک نیز از طریق گزینه ی (Get quotes) چند صرافی غیرمتمرکز مختلف و بازارساز خودکار (AMM) را برای انجام معامله‌ای با کمترین کارمزد، پیشنهاد میدهد. اگر نرخ ترید، مطابق میل شما بود، روی گزینه سواپ (Swap) کلیک می‌کنید و چند لحظه بعد WBTCهای خریداری شده به حساب MetaMask شما واریز خواهند شد.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی رپد بیت کوین (WBTC)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
رپد بیت کوین/تومان
WBTC/IRT
2,338,036,865تومان-2.54٪ 114,698,157 تومان
رپد بیت کوین/تتر
WBTC/USDT
42,857.60تتر-0.80٪ 2,452.18 تتر

سوالات متداول رپد بیت کوین

آخرین اخبار رپد بیت کوین

در حال بارگذاری...