یونی سواپ

(UNI)Uniswap
-3.97%

332,156

خرید و فروش یونی سواپ

یونی سواپ (UNI) یک توکن ERC-20 است، به این معنی که برای عملکرد به اتریوم نیاز دارد. در نیپوتو مارکت امکان خرید uni-swap و فروش uni-swap در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی UNI در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارز های دیجیتال، برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی یونی سواپ

تاریخچه قیمت Uniswap
کمترین قیمت امروز
327,380 تومان
بیشترین قیمت امروز
345,369 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
118,032,168 تومان

درباره ارز دیجیتال یونی سواپ بیشتر بدانید

پلتفرم یونی سواپ چه ویژگی های خاصی دارد؟

Uniswap برای ارائه نقدینگی به صنعت DeFi ایجاد شد. Uniswap با استفاده از استخر های نقدینگی کار میکند. این استخر ها به صورت خودکار توسط قراردادهای هوشمند اداره میشوند. افراد میتوانند با سرمایه گذاری در این استخرها، نقدینگی ایجاد کنند و درعوض این خدمات پاداش دریافت کنند و در کارمزد معاملات شریک شوند. به این افراد تامین کننده نقدینگی میگویند. یونی سواپ با این روش توانست مشکل نقدینگی را حل کند و محبوبیت زیادی بدست آورد. اما تفاوت اصلی Uniswap با دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز، استفاده از نوعی مکانیسم تعیین قیمت است، که مدل بازارگردان محصول ثابت نام دارد. هر توکنی را می‌توان به یونی سواپ اضافه کرد و با مقدار معادل اتر یا توکن ERC20 دیگر، آن را تامین وجه کرد. به عنوان مثال، اگر بخواهید توکن جدیدی را در Uniswap لیست کنید، باید یک قرارداد هوشمند جدید Uniswap را برای آن راه‌اندازی کنید و یک استخر نقدینگی برای آن ایجاد کنید و در آن، کوین اتر (یا یک توکن ای آر سی ۲۰ دیگر) و این توکن جدید را به مقداری مساوی واریز کنید. هر یک از توکن‌های ERC20 را می‌توان در پلتفرم یونی سواپ اضافه کرد و برای این کار نیازی به اجازه نیست. هر توکن دارای قرارداد هوشمند خودش است و اگر استخر نقدینگی هم نداشته باشد، به آسانی می‌توان آن را ایجاد کرد. زمانی که توکنی قرارداد هوشمند برای سواپ و استخر نقدینگی خود را داشته باشد، هر فردی می‌تواند به ترید آن توکن بپردازد و یا در استخر نقدینگی آن مشارکت کند.

مقایسه یونی سواپ و پنکیک سواپ

Uniswap و PancakeSwap هر دو صرافی های غیرمتمرکز هستند و امکان معامله دارایی های دیجیتال را فراهم می کنند. Uniswap از توکن‌ UNI و PancakeSwap از توکن CAKE برای ترغیب کاربران به ارائه نقدینگی استفاده می‌کنند. PancakeSwap و Uniswap بر روی پلتفرم های مختلف بلاک چین کار می کنند. در حالی که Uniswap از پلتفرم اتریوم استفاده می کند، PancakeSwap از زنجیره هوشمند Binance استفاده می کند. Uniswap از تبادل توکن‌های سازگار با اتریوم که به استاندارد ERC-20 پایبند هستند، پشتیبانی می‌کند، در حالی که PancakeSwap تبادل توکن‌های سازگار با بایننس را که با استاندارد تکنیکال BEP-20 بایننس مطابقت دارند، امکان‌پذیر می‌سازد.

کدام کیف پول ها با Uniswap سازگار هستند؟

توکن UNI با بسیاری از کیف پول های دیجیتال، از جمله نسخه های سخت افزاری و نرم افزاری سازگار است. Coinbase Wallet، MetaMask و Trust Wallet از جمله کیف پول های نرم افزاری معروفی هستند که از توکن UNI پشتیبانی میکنند. Ledger و Trezor نیز دو گزینه مناسب از کیف پول های سخت افزاری هستند که از توکن UNI پشتیبانی می‌کنند.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی یونی سواپ (UNI)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
یونی سواپ/تومان
UNI/IRT
332,156تومان-3.97٪ 118,032,168 تومان
یونی سواپ/تتر
UNI/USDT
6.0120تتر-0.44٪ 2,342.7341 تتر

سوالات متداول یونی سواپ

آخرین اخبار یونی سواپ

در حال بارگذاری...