دش

(DASH)Dash
0.00%

0

خرید و فروش دش

دش یک ارزدیجیتال و بلاکچین منبع بازِ که تمرکز اصلی اون بر ارائه خدمات پرداختی سریع و ارزان است. دش بر اساس کد های پایه بیت کوینه که بهبود یافته و تراکنش های سریع تر و ایمن تری رو ارائه میده.دش در سال 2014 به عنوان فورک لایت کوین آغاز به کار کرد. دش از زمان شروع فعالیتش به طور مداوم به تعداد گره های شبکه خودش اضافه کرده و با این کار اعتماد و امنیتش رو افزایش داده. هدف اصلی دش اینکه به یک ابزار پرداختی مقایس پذیر و کاربر پسند تبدیل بشه.در نیپوتو مارکت امکان خرید دش و فروش دش در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی DASH در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی دش

تاریخچه قیمت Dash
کمترین قیمت امروز
0 تومان
بیشترین قیمت امروز
0 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
0 تومان

درباره ارز دیجیتال دش بیشتر بدانید

رمزارز دش (Dash)

دش به عنوان یک فورک از بیت کوین و لایت کوین آغاز به کار کرد. در اوایل معرفی دش، این کوین با نام ایکس کوین (XCoin) شناخته شده بود و نام آن خیلی زود به دارک کوین تغییر پیدا کرد. سپس به این ایده پرداختند که ویژگی‌های حریم خصوصی دش می‌تواند برای پنهان‌کردن تراکنش‌هایی که جزییات کاملی ندارد استفاده شود. با میل بر جدا شدن از انجمن دارک کوین، این جامعه به اسم نهایی دش (Dash) تغییر نام پیدا کرد که از دو واژه (digital cash) یا پول نقد دیجیتال برگرفته شده است.

راه کار دش برای دنیای بلاک چین

نوآوری ارز دیجیتال DASH، ساختار دو لایه بر روی بلاک چین خود بود. لایه اول برای هر کسی که با لایت‌کوین، بیت کوین کش، بیت کوین و به طور کلی الگوریتم اثبات کار آشنا باشد در نظر گرفته شده است. در الگوریتم dash، ماینرها موظفند تا بلاک‌های جدید ایجاد کنند و بلاک چین را ایمن سازند. ماینرهای دش برای استخراج بلاک، ۴۵% جایزه بلاک را دریافت می‌کنند. این مقدار با بیت کوین متفاوت است، زیرا در بیت کوین ماینرها ۱۰۰% جایزه بلاک را دریافت می‌کنند. لایه دوم‌ معماری دش برای سرورها است و توسط کاربران دارای قدرت پردازشی بیشتر ایجاد شده است که به این افراد مسترنود می‌گویند. این مسترنودها تراکنش های پرداخت آنی (Instant Pay) را پردازش می‌کنند، ترکیب کوین را آسان می‌کنند و به پیشنهادات حاکمیتی رای می‌دهند. با ارائه این خدمات، مسترنودها ۴۵% جایزه بلاک را دریافت می‌کنند. هرکسی می‌تواند یک مستر نود در شبکه دش ایجاد کند، اما ابتدا باید ثابت کند که ۱,۰۰۰ دش (DASH) دارد.

ویژگی‌ کلیدی دش کوین

از آنجایی که Dash می‌خواهد شکلی از پول نقد دیجیتالی باشد که مردم بتوانند در فروشگاه‌ها استفاده کنند، یکی از ویژگی های ویژه ی آن ارسال آنی (InstantSend) است. اگرچه زمان بلاک ۲.۵ دقیقه است و تراکنش‌های استاندارد دش، سریعتر از بیت کوین است؛ با این حال ۲.۵ دقیقه هم‌چنان زمانی طولانی برای انتظار انجام تراکنش در فروشگاه‌ها یا پمپ بنزین است. راه حل رمزارز دش، پرداخت‌های ارسال آنی است که توسط مسترنودهای شبکه تایید می‌شوند.
اساسا شما تراکنش خود را به مسترنود ارسال می‌کنید. مسترنود سرمایه را قفل می‌کند تا دوبار خرج نشوند و پس از قفل شدن سرمایه، تاییدیه را ارسال می‌کند. پرداخت‌های ارسال آنی، می‌توانند طی چند ثانیه تاییدیه را دریافت کنند. حل مشکل تاییدیه‌های سریع، مانع بزرگی در مسیر پذیرش ارزهای دیجیتال است و راه‌حل مسترنود دش، یکی از روش‌ها برای پردازش آنی تراکنش‌های رمزارز است.

حفظ حریم خصوصی با ترکیب کوین‌ها در دش

در سال ۲۰۱۴ رمزارز دش به یکی از اولین کوین‌های خصوصی موجود در بازار تبدیل شد. Dash شامل ترکیب کوین داخلی است که ردیابی تراکنش‌ها را تقریبا غیرممکن می‌کند. ارز دیجیتال دش خدمات ترکیب کوین خود را پرایوت سند (PrivateSend) یا همان ارسال خصوصی می‌خواند. هنگامی که بخواهید تراکنش خصوصی ارسال کنید، درخواست خود را به مسترنودها ارسال می‌کنید. یک مسترنود درخواست ترکیب کوین شما را اعلام می‌کند، شما را به تراکنش‌های در حال انجام همان لحظه وصل می‌کند و به شما کمک می‌کند با فاصله های ۰.۱ ، ۱ یا ۱۰ رمزارز Dash تراکنش شما میان تعدا زیادی از کاربران پیش برود. سپس مسترنود اول، تراکنش شما را به مسترنود دیگر می‌دهد و فرآیند ترکیب کوین تکرار می‌شود.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی دش (DASH)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
دش/تومان
DASH/IRT
0تومان0.00٪ 0 تومان
دش/تتر
DASH/USDT
25.47تتر0.00٪ 23.89 تتر

سوالات متداول دش

آخرین اخبار دش

در حال بارگذاری...