میکر

(MKR)Maker
-3.49%

110,364,499

خرید و فروش میکر

میکردائو یک پلتفرم بر بستر بلاک چین اتریوم، که قصد داره کامپیوترهای سراسر جهان رو برای نگهداری از کوین دای، که پیوند یک به یک با دلار آمریکا داره رو، ترغیب کنه.در سال ۲۰۱۵ میکر به عنوان دارایی دیجیتال معرفی شد تا به وام دهنده ها و سرمایه گذارها اجازه بده عضوی از اکوسیستم میکر بشن.در نیپوتو مارکت امکان خرید MKR و فروش MKR در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی MKR در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی میکر

تاریخچه قیمت Maker
کمترین قیمت امروز
110,077,076 تومان
بیشترین قیمت امروز
114,219,923 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
110,164,924 تومان

درباره ارز دیجیتال میکر بیشتر بدانید

پروژه میکر (Maker)

پروتکل میکردائو به یکی از بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین برنامه‌های غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین اتریوم تبدیل شده است و درصد قابل توجهی از کل نقدینگی اکوسیستم دیفای را در اختیار دارد. کار اصلی این پروژه، فراهم‌کردن سیستم وام‌دهی و پس‌انداز است. استیبل‌کوین دای محصول بزرگ و ارزشمند پروتکل میکر است. به عبارت دیگر کاربران با وثیقه کردن اتر، می‌توانند رمزارز باثبات DAI را وام بگیرند و هر زمان خواستند اتر وثیقه‌ گذاشته شده را آزاد کنند، باید میزان وام دریافتی به اضافه کارمزد وام را پرداخت کنند.

توکن های بنیاد میکر دائو

میکر پروتکل (Maker Protocol) از مدل دو توکنی بهره می‌برد،استیبل کوین دای (DAI) و توکن میکر (MKR). دای، یک استیبل کوین جفت شده با دلار آمریکاست که به صورت ابزاری خودکار جهت تسهیل وام در برابر وثیقه وام‌گیرندگان در بنیاد میکر دائو عمل می‌کند. این ارز بر خلاف تتر، ادعای پشتوانه دلاری ذخایر خود را ندارد و توکن نظارتی میکر یا همان MKR که توسط پروتکل MakerDAO و به منظور پشتیبانی از ثبات استیبل کوین دای و امکان‌پذیر ساختن نظارت بر سیستم اعتباری دای ایجاد شده است.

مزایای استیبل کوین میکر دائو

استیبل کوین دای (DAI) پس از توکن MKR، دومین مولفه پولی در سیستم دو توکنی MakerDAO است. استیبل کوین‌ها به عنوان واسطه‌ای بین بازار مالی سنتی و بازار رمزارزها به وجود آمده‌اند. دای یک رمزارز غیرمتمرکز، بی‌طرف و دارای وثیقه است که دلار تا حدی پشتوانه آن به شمار می‌آید. در پروتکل MakerDAO، کاربران با واریز و سپرده‌گذاری رمزارزهای ERC-20 در صندوق‌های میکر (Maker Vault) می‌توانند استیبل کوین دای را ایجاد کنند

موارد استفاده از میکر دائو

یکی از موارد استفاده از میکر دائو، سیستم وام دهی بر پایه ی ارز دیجیتال است. هم چنین پروتکل میکر و استیبل کوین دای یک زیرساخت برای توسعه سایر پروتکل‌های DeFi ارائه می‌کنند. در واقع MakerDAO با ایجاد یک زیرساخت جامع برای توانمندسازی اقتصاد، ارائه دسترسی کاربران به بازار وام‌گیری بدون نیاز به مجوز و برنامه‌های مالی بدون نیاز به اعتماد در صدد آزاد کردن قدرت دیفای و ارائه این حوزه به تمام افراد جهان است.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی میکر (MKR)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
میکر/تومان
MKR/IRT
110,364,499تومان-3.49٪ 110,164,924 تومان
میکر/تتر
MKR/USDT
1,995.00تتر-0.65٪ 2,333.00 تتر

سوالات متداول میکر

آخرین اخبار میکر

در حال بارگذاری...