تزوس

(XTZ)Tezos
0.00%

0

خرید و فروش تزوس

تزوس یک شبکه بلاک چینی است که با نوآوری جدید خود، روشی غیر از هاردفورک را برای اصلاح و توسعه بلاکچین ارائه می‌کند. درواقع تزوس به‌ دلیل همین مکانیسم‌های داخلی‌ که برای ارتقاء شبکه داره، مورد توجه قرار گرفته است. کوین ایکس تی زد، ارز دیجیتال بومی بلاکچین تزوس است. این ارز دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای خرید و فروش و مشارکت در فراید‌های حاکمیتی استفاده می‌شود. دارندگان و استیک کنندگان این رمز ارز می‌توانند با رای‌گیری در ارتقاء پلتفرم شرکت کنند. همچنین توسعه‌دهندگان و بیکرها یا همون ماینر های این شبکه در ازای خدمات خود، کوین ایکس تی زد دریا‍فت می‌کنند. در نیپوتو مارکت امکان خرید تزوس و فروش تزوس در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی XTZ در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی تزوس

تاریخچه قیمت Tezos
کمترین قیمت امروز
0 تومان
بیشترین قیمت امروز
0 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
0 تومان

درباره ارز دیجیتال تزوس بیشتر بدانید

شبکه تزوس

تزوس (XTZ) یک شبکه بلاک‌چینی متن باز است که با استفاده از قراردادهای هوشمند، انجام تراکنش‌های همتابه‌همتا را پشتیبانی می‌کند. این شبکه بستری برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) فراهم آورده است؛ به همین جهت برخی آن را رقیب شبکه اتریوم می‌دانند. تزوس به‌دلیل مکانیسم‌های داخلی‌اش برای ارتقاء شبکه، مورد توجه قرار گرفته است. این مکانیسم تحت عنوان «خوداصلاحی» از فورک شدن یا تشکیل شبکه جدید برای رفع مشکلات، جلوگیری می‌کند.روش خود اصلاحی از طریق به کارگیری مکانیسم‌های حاکمیتی درون‌شبکه‌ای، قابلیت‌های جدید را تصویب و پیاده‌سازی می‌کند. این ویژگی شرایطی فراهم می‌کند که هماهنگی لازم برای انتخاب، پیاده‌سازی، و پاداش‌دهی به توسعه‌دهندگان از طریق رای‌گیری انجام شود.

محصولات و سرویس‌های شبکه Tezos

پروژه تزوس دو سرویس کیف پول و بیلد (Build) را ارائه می‌دهد، که توسعه‌دهندگان می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.
کیف پول (Wallet):
کیف پول تزوس یک ولت منحصر به فرد است که با استفاده از کدهای دستوری می‌توان آن را ساخت.یکی از شروط استفاده از بلاک چین تزوس، نگهداری کوین این شبکه یعنی XTZ است. کیف پول‌های متعددی برای این ارز دیجیتال وجود دارد؛ اما خود تزوس برای کسانی که می‌خواهند یک کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال داشته باشند، کدهای دستوری ساخت کیف پول خود را در صفحه گیت هاب پروژه، قرار داده است.
سرویس بیلد (Build):
سرویس بیلد شبکه تزوس از سه بخش راه‌اندازی شبکه با نصب تزوس کلاینت (Tezos Client)، ساخت قراردادهای هوشمند با زبان برنامه نویسی لیگو (Ligo) و ایجاد قراردادهای هوشمند با استفاده از پلتفرم اسمارت پای (SmartPy) است. بلاکچین Tezos برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند از قراردادهای هوشمند این شبکه استفاده کنند، دو راه حل ارائه کرده است. اولین راه حل استفاده از زبان برنامه‌نویسی لیگو است. روش دوم نیز همان‌طور که گفته شد، استفاده از پلتفرم اسمارت پای است. راهنما و دستوالعمل‌های لازم برای پیاده‌سازی کدهای دستوری این پلتفرم، همگی در سایت تزوس موجود است.

ارز دیجیتال XTZ

کوین XTZ، ارز دیجیتال بومی بلاکچین تزوس است. این ارز دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای خرید و فروش و مشارکت در فراید‌های حاکمیتی On-Chain استفاده می‌شود. دارندگان و استیک کنندگان این رمز ارز می‌توانند با رای‌گیری در ارتقاء پلتفرم شرکت کنند. همچنین توسعه‌دهندگان و بیکرهای این شبکه در ازای خدمات خود، کوین XTZ دریا‍فت می‌کنند.شبکه تزوس اعلام کرده است که تعداد کل XTZ عرضه شده، ۸۸۷,۸۵۲,۱۳۲ عدد خواهد بود. با توجه به مزیت‌ها و نحوه کارکرد بلاکچین Tezos می‌توانیم آن را رقیب بالقوه‌ای برای شبکه‌های دیگر مانند اتریوم بدانیم اما قدمت شبکه Ethereum یکی از دلایل استقبال و استفاده پروژه‌های دیگر از آن است و این نیز تنکته ایست که نمیتوان نادیده گرفت و زمان بهتر همه چیز را مشخص خواهد کرد.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی تزوس (XTZ)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
تزوس/تومان
XTZ/IRT
0تومان0.00٪ 0 تومان
تزوس/تتر
XTZ/USDT
0.703تتر0.00٪ 16.239 تتر

سوالات متداول تزوس

آخرین اخبار تزوس

در حال بارگذاری...