زی کش

(ZEC)Zcash
0.00%

0

خرید و فروش زی کش

زی کش یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال بازار است که پیشرفت‌هایی را در عرصه رمزنگاری به دست آورده است تا به کاربران خود، امکان ناشناس بودن هنگام انجام تراکنش را ارائه دهد. قبل از توسعه زی کش، ارزهای دیجیتال عمدتا طوری طراحی شده بودند تا اطلاعات مرتبط با مقدار تبادل شده بین کاربران، آدرس ارسال و دریافت‌کننده همیشه در بلاک چین ثبت شود تا سایر کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند. این موضوع برای بسیاری همچنان به منزله نقض حریم خصوصی است وزی کش راه‌حلی برای این قضیه ارائه داده است.در نیپوتو مارکت امکان خرید زی کش و فروش زی کش در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی ZEC در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی زی کش

تاریخچه قیمت Zcash
کمترین قیمت امروز
0 تومان
بیشترین قیمت امروز
0 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
0 تومان

درباره ارز دیجیتال زی کش بیشتر بدانید

زی کش

قبل از توسعه زی کش، ارزهای دیجیتال عمدتا طوری طراحی شده بودند تا اطلاعات مرتبط با مقدار تبادل شده بین کاربران، آدرس ارسال و دریافت‌کننده همیشه در بلاک چین ثبت شود تا سایر کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند. این موضوع برای بسیاری همچنان به منزله نقض حریم خصوصی است و ZCash راه‌حلی برای این قضیه ارائه داده است. ماهیت و تکنولوژی زیرساخت زی کش موجب شده است تا به یکی از پیشگامان پرایوسی کوین یا کوین حریم خصوصی مبدل شود. این پروتکل در اصل یکی از فورک‌های بیت کوین است که در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ (سال ۱۳۹۵‌) راه‌اندازی شد. Zcash هم مثل بیت کوین (BTC) یک ارز‌ الکترونیک همتا به همتا است و تعداد آن، به ۲۱ میلیون واحد محدود شده است. پروتکل ZCash به صورت تخصصی و به منظور انجام تراکنش‌ها با هویت ناشناس توسعه یافته است تا تراکنش‌ها به شکل خصوصی و انعطاف‌پذیر صورت بگیرند. در گذشته این پروتکل تحت عنوان زیرو کوین (ZeroCoin) شناخته می‌شد و بعدها نام آن به ZCash تغییر پیدا کرد.

کلید‌های مشاهده و یادداشت‌ها

راه‌هایی نیز وجود دارند تا بتوانیم میزان دقیق پولی که به آدرس‌های خصوصی ارسال شده‌اند را تایید کنیم. این کار با استفاده از کلید‌های مشاهده (View Keys) و یادداشت‌ها (Memos) صورت می‌گیرد.اگر کسی بتواند به کلید مشاهده‌ شما دست پیدا کند، می‌تواند تراکنش‌های حفاظت‌شده شما را مورد بررسی قرار دهد که در آن مقدار وجوه صرف شده در طول ‌آن تراکنش و افراد دریافت‌کننده مشخص می‌شوند.

ارز دیجیتال ZEC

توکن ZEC در قالب ارز بومی شبکه زی کش مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که گفته شد، همانند بیت کوین تعداد کل ZECها ۲۱ میلیون واحد خواهد بود. این پروتکل دارای یک سیستم «پاداش بنیان‌گذار‌ان» درون‌سازمانی است که به میزان ۱۰ درصد از کل توکن‌های زی کش را در طول چهار سال اول راه‌اندازی پروتکل‌، در قالب پاداش بلاک توزیع می‌کند. لازم به ذکر است که نگرانی‌هایی نیز در مورد کنترل ۱۰ درصدی این افراد بر روی کل ذخایر عرضه ZEC وجود دارد و به عقیده منتقدان‌، این امر به تمرکز بیش از اندازه و از بین رفتن مفهوم غیرمتمرکز بودن منجر می‌شود.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی زی کش (ZEC)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
زی کش/تومان
ZEC/IRT
0تومان0.00٪ 0 تومان
زی کش/تتر
ZEC/USDT
25.45تتر0.00٪ 24.28 تتر

سوالات متداول زی کش

آخرین اخبار زی کش

در حال بارگذاری...