مونرو

(XMR)Monero
-1.04%

10,381,588

خرید و فروش مونرو

مونرو در سال 2014 راه اندازی شد و هدف آن انجام تراکنش های خصوصی و بدون نام بود. اگرچه تصور می‌ شود که بیت کوین می‌ تواند هویت افراد را پنهان کند، اما اغلب به راحتی می‌توان پرداخت‌ ها را ردیابی کرد زیرا بلاکچین‌ ها شفاف هستند. از سوی دیگر، مونرو برای پنهان کردن فرستندگان و گیرندگان طراحی شده است. تیم سازنده مونرو می گوید حفظ حریم خصوصی و امنیت بزرگترین اولویت آنها است و سهولت استفاده و کارایی در رتبه دوم قرار دارد. هدف آن ارائه حفاظت از همه کاربران است. به طور کلی، هدف مونرو این است که امکان پرداخت سریع و ارزان را بدون ترس از سانسور فراهم کند. در نیپوتو مارکت امکان خرید XMR و فروش XMR در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی XMR در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی مونرو

تاریخچه قیمت Monero
کمترین قیمت امروز
10,371,077 تومان
بیشترین قیمت امروز
10,489,602 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
119,801,479 تومان

درباره ارز دیجیتال مونرو بیشتر بدانید

هدف از ایجاد مونرو

ویژگی بارز و منحصر به فرد Monero، غیر قابل ردیابی بودن و حفظ حریم خصوصی این رمزارز است. این ویژگی، همان هدفی است که توسعه‌دهندگان مونرو آن را مدنظر داشته‌اند. دلیل جذابیت مونرو هم همین غیرقابل ردیابی بودن است. مونرو هم از بلاکچین برای ردیابی حرکت دارایی‌ها استفاده می‌کند؛ اما با استفاده از برخی رمزنگاری‌های خاص می‌تواند فرستنده، گیرنده و میزان تراکنش‌ها را مخفی کند.

تفاوت مونرو ون زی کش

در رمزارزی مانند زی کش (Zcash)، شما می‌توانید میزان شفافیت را به دلخواه خود انتخاب کنید؛ اما مونرو قاعده بازی را طور دیگری چیده است. این رمزارز ناشناس ماندن کاربران را به یک ویژگی پیش‌فرض تبدیل کرده است؛ یعنی ارسال‌کننده، دریافت‌کننده و میزان هر تراکنش از طریق سه فناوری مهم پنهان می‌ماند. این سه فناوری عبارت‌اند از:امضاهای حلقوی، آدرس‌های پنهان، تراکنش‌های محرمانه حلقوی.

نحوه استخراج مونرو

حالا که با ساختار مونرو (Monero) آشنا شدیم، باید نگاهی هم به ماینینگ در این شبکه بیندازیم. شیوه استخراج مونرو بسیار ساده است. نکته مهمی که در خصوص ماینینگ مونرو وجود دارد این است که همچنان می‌توانید با CPU به استخراج آن بپردازید. در نتیجه با استفاده از رایانه شخصی خود و در صورت داشتن یک کارت گرافیک قوی، می‌توانید پاداش ماینینگ‌تان را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که کارت گرافیک‌های AMD نسبت به کارت گرافیک‌های انویدیا برای ماینینگ اتریوم در الگوریتم ات‌هش و کریپتونایت (که برای استخراج مونرو استفاده می‌شود) عملکرد بهتری دارند. البته برای استخراج مونرو بهتر است که به استخر استخراج متصل شوید؛ چون احتمال کسب سود بسیار بالاتر از استخراج به صورت تکی است.

کیف پول‌های XMR

کیف پول‌ با همگام‌سازی محلی: این کیف پول‌ها نمی‌توانند بدون اینکه کلیدی را با نودها به اشتراک بگذارند، به نودهای ریموت متصل شوند و بلاکچین را روی دستگاه شما اسکن کنند
کیف پول‌هایی با همگام‌سازی ریموت (سبک): این کیف پول‌ها، کلید مشاهده خصوصی شما را با یک سرور ریموت به اشتراک می‌گذارند که به طور مداوم بلاکچین را برای یافتن تراکنش شما اسکن می‌کنند. این کیف پول‌ها سریع‌تر هستند اما اگر کنترل سرور ریموت در اختیار شما نباشد، حریم شخصی‌تان کمتر خواهد بود.
کیف پول‌های سخت‌افزاری: شامل لجر نانو اس، لجر نانو اس پلاس، لجر نانو ایکس و ترزور مدل
همچنین در کیف پول سیف پل (Safepal) نیز، نسخه‌های BEP20 و ERC20 نیز شامل مونرو میشود. البته کیف پول‌های دسکتاپ این پروژه نیز شامل Monero GUI Wallet و Monero CLI Wallet هستند که اولی مخصوص کاربران و دومی مخصوص توسعه‌دهندگان شبکه است.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی مونرو (XMR)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
مونرو/تومان
XMR/IRT
10,381,588تومان-1.04٪ 119,801,479 تومان
مونرو/تتر
XMR/USDT
167.95تتر-1.60٪ 2,367.38 تتر

سوالات متداول مونرو

آخرین اخبار مونرو

در حال بارگذاری...