کامپاند

(COMP)Compound
-4.73%

2,925,725

خرید و فروش کامپاند

ارزدیجیتال کامپاند که با نماد compکه در مارکت های بین المللی معرفی شده است ، نام اصلی آن ، Compound است که یک پروتکل پرداخت وام غیر متمرکز است ؛ این ارز با پشتیبانی کوین بیس ایجاد شده است و بالای 10 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.توکن مورد علاقه این شرکت comp است که بر پایه بلاک چین اتریوم فعالیت می کند و از توکن های ERC20 می باشد.کاربرد اصلی ارز دیجیتال کامپاند، پرداخت و دریافت وام بصورت غیر متمرکز است. در نیپوتو مارکت امکان خرید کامپاند و فروش کامپاند در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی COMP در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی کامپاند

تاریخچه قیمت Compound
کمترین قیمت امروز
2,910,751 تومان
بیشترین قیمت امروز
3,067,387 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
123,965,875 تومان

درباره ارز دیجیتال کامپاند بیشتر بدانید

پروتکل کامپاند

پروتکل محبوب Compound یکی از پروژه‌های موفق در حوزه دیفای است که برای وام‌دهی و وام‌گیری غیرمتمرکز ایجاد شده است. شبکه و ارز دیجیتال کامپاند از حمایت کوین بیس (Coinbase) برخوردار است و کوین بیس از بدو پیدایش این پروژه در کنار آن بوده است و از همان ابتدا حدود ۸ میلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری کرد. بعد‌ها جامعه کامپاند برای مدیریت این پروتکل اقدام به ایجاد توکن COMP کرد که یکی از توکن‌های معروف ERC-20 است و بر روی بلاک چین اتریوم (ETH) ایجاد شده است.

دریافت وام از پروتکل کامپاند

کامپاند ظرفیت وام‌گیری افراد را مشخص می‌کند. دریافت وام از پروتکل کامپاند نیازمند وثیقه‌گذاری است. این وثیقه نیز به صورت ارز دیجیتال به شبکه منتقل شده و پس از آن امکان برداشت وام فراهم می‌شود. مبلغ وام با توجه به مقدار و نوع رمز ارز وثیقه‌گذاری شده تعیین می‌شود. پروتکل به وسیله Collateral Factor مبلغ وامی که کاربر می‌تواند برداشت کند را تعیین می‌کند. عوامل زیادی در وثیقه‌گذاری دارایی‌های دارای حجم بازار بالا دخیل هستند اما برای دارایی‌های دارای حجم بازار کم چنین نیست. کامپاند با توجه به موجودی افراد و این عوامل اقدام به تعیین ظرفیت وام‌گیری برای افراد می‌کند و هیچ کس نمی‌تواند بیش از ظرفیت خود وام بگیرد. این رویکرد بسیار مفید است و بسیاری از ریسک‌ها را از میان بر می‌دارد.

ارز دیجیتال Comp و نقش آن در پلتفرم کامپاند

افراد با استفاده از توکن کامپ می‌توانند در رای‌گیری‌های مربوط به این پروژه شرکت کرده و پیشنهاد‌های خود را مطرح کنند تا از این طریق در مدیریت این شبکه موثر باشند. توکن Comp ارز دیجیتال کامپاند بوده که برای این پلتفرم دیفای یک توکن حاکمیتی به شمار می‌رود. پروتکل کامپاند از نظر حجم دارایی قفل شده، جزو سه پروژه اول حوزه دیفای است.

اهداف پروژه Compound

توسعه‌دهندگان این پروژه اهدافی داشتند که به تمام آنها رسیده‌اند. توسعه‌دهندگان این پروژه سه هدف اساسی برای راه‌اندازی این پروژه داشتند؛ یکی از این هدف‌ها فراهم کردن پشتیبانی برای دارایی‌های مختلف بود. هدف دیگر این بود که به این دارایی‌ها اجازه داده شود که عامل وثیقه خود را داشته باشند و در نهایت، هدف سوم نیز این بود که کامپاند تبدیل به یک سازمان خودمختار غیر متمرکز شود. اینک این پروژه به همه اهداف خود رسیده است و این پروژه جزو معدود پروژه‌های جهان ارز دیجیتال است که تکمیل شده است. آینده کامپاند از این به بعد در دستان جامعه این پروژه قرار دارد و این افراد جامعه آن هستند که باید نقشه راه آن را تعیین کرده و به تکامل آن بپردازند. لذا این پروژه نقشه راهی ندارد.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی کامپاند (COMP)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
کامپاند/تومان
COMP/IRT
2,925,725تومان-4.73٪ 123,965,875 تومان
کامپاند/تتر
COMP/USDT
52.77تتر-1.74٪ 2,486.89 تتر

سوالات متداول کامپاند

آخرین اخبار کامپاند

در حال بارگذاری...