آیوتا

(IOTA)Iota
0.00%

0

خرید و فروش آیوتا

آیوتا یک دفتر کل توزیع شده با یک تفاوت بزرگ نسبت به سیستم باک چین است: در واقع یک بلاک چین نیست. در عوض، فناوری اختصاصی آن به نام تنگل شناخته می شود، سیستمی از گره ها که تراکنش ها را تایید می کنند. از آنجا که بلاک چین وجود ندارد، ماینری هم وجود ندارد، و چون ماینر وجود ندارد، هیچ کارمزدی وجود ندارد.و این گونه ست که کلمه بدون کارمزد بودن برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال که چنین ادعایی را هنوز عملی نکرده اند، در آیوتا واقعا وجود دارد و کارمزد تراکنش ها صفر است.در نیپوتو مارکت امکان خرید آیوتا و فروش آیوتا در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی IOTA در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی آیوتا

تاریخچه قیمت Iota
کمترین قیمت امروز
0 تومان
بیشترین قیمت امروز
0 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
0 تومان

درباره ارز دیجیتال آیوتا بیشتر بدانید

پروتکل آیوتا

آیوتا (IOTA) یک دفتر کل متن‌باز و مقیاس‌پذیر است که برای انتقال ارزش و داده بین انسان و ماشین طراحی شده است. این پروژه برای نسل بعدی انقلاب دیجیتال به نام اینترنت همه چیز ساخته شده است. تراکنش‌های بدون کارمزد، داده‌های ضد دستکاری و سیستمی مقرون‌به‌صرفه از ویژگی‌های آیوتا است. کوین بومی این پروتکل نیز میوتا (MIOTA) نام دارد.هدف بنیاد آیوتا، ایجاد لایه اعتماد برای اینترنت اشیا (Internet of Things یا IoT) است. اینترنت اشیا به دستگاه‌های مختلف امکان می‌دهد تا به صورت غیرقابل تغییر و بدون هزینه به تبادل اطلاعات و ارزش بپردازند.

دفترکل توزیع‌شده

دفاتر کل توزیع‌شده به ما امکان می‌دهند تا به کنترل اطلاعات شخصی خود بپردازیم، برنامه‌هایی اجرا کنیم که هیچکس نتواند در آن مداخله کند و بدون حضور یا دخالت واسطه‌ها به معامله و حفظ دارایی‌های خود اقدام کنیم.
همانطور که از اسم فناوری دفترکل توزیع‌شده مشخص است، این فناوری شامل یک دفترکل مشترک بین چندین نود مختلف است.پروتکل آیوتا (IOTA) یکی از فناوری‌های دفترکل توزیع‌شده یا همان DLT است.

سرویس‌های پروتکل IOTA

فایرفلای: کیف پول فایرفلای مرکز اصلی و نقطه ورود رسمی دارندگان توکن IOTA به شمار می‌آید.
مانا (Mana): به طور خلاصه، مانا به عنوان «ارز سایه» (Shadow Currency) عمل می‌کند که منبعی کمیاب در شبکه آیوتا محسوب می‌شود. کمیاب بودن مانا باعث می‌شود که به دست آوردن آن دشوار شود. بنابراین، امنیت شبکه به شدت به اعتبار نودهای حاضر در شبکه متکی است که با پردازش تراکنش‌ها توانسته‌اند مانا به دست آورند.
استرانگ‌هولد (Stronghold): شامل یک لایه ارتباطی همتابه‌همتا است که به برنامه‌های مختلف امکان می‌دهد تا به تبادل اطلاعات ایمن بپردازند.
اکسس (Access): اکسس آیوتا یک چارچوب متن باز است که به شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد مختلف امکان می‌دهد تا به توسعه سیستم‌های کنترل دسترسی برای استفاده از دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا بپردازند.
آیوتا آیدنتیتی (IOTA Identity): آیوتا آیدنتیتی را می‌توان به عنوان یک پاسپورت دیجیتالی برای افراد و اشیا در نظر گرفت که مجوز و تاییدیه هویت آنلاین را برای کاربردهای مختلف امکان‌پذیر می‌سازد.

ارز دیجیتال میوتا (MIOTA)

رمزارز میوتا به عنوان ارز بومی در شبکه آیوتا استفاده می‌شود. از این رمزارز می‌توان برای پرداخت‌های همتابه‌همتا و ذخیره ارزش در شبکه آیوتا استفاده کرد. عدم وجود کارمزد تراکنش باعث می‌شود که شبکه آیوتا برای پردازش ریزتراکنش‌ها (Microtransaction) بسیار مناسب باشد. کاربرد اصلی کوین میوتا برای تراکنش‌های ماشین به ماشین بین دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا است.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی آیوتا (IOTA)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
آیوتا/تومان
IOTA/IRT
0تومان0.00٪ 0 تومان
آیوتا/تتر
IOTA/USDT
0.15070تتر0.00٪ 28.90426 تتر

سوالات متداول آیوتا

آخرین اخبار آیوتا

در حال بارگذاری...