نیر

(NEAR)Near Protocol
-2.43%

153,166

خرید و فروش نیر

نیر پروتکل یک بلاکچین لایه اول است که به عنوان یک پلتفرم محاسبات ابری عمل می کند و برخی از محدودیت‌ هایی را که در بلاکچین‌ های رقیب وجود دارد، مانند سرعت پایین تراکنش، توان عملیاتی پایین و قابلیت همکاری ضعیف را حذف کرده است. این پروتکل محیطی ایده آل برای برنامه های غیرمتمرکز و یک پلتفرم کاربرپسند است، به عنوان مثال، به جای استفاده از کلیدهای عمومی ۶۴ کاراکتری به عنوان آدرس والت، کیف پول‌های این شبکه اولین کیف‌پول‌هایی هستن که آدرس افراد در آنها با نام پروفایلشان یکی است. در نیپوتو مارکت امکان خرید نیر پروتکل و فروش نیر پروتکل در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی NEAR در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی نیر

تاریخچه قیمت Near Protocol
کمترین قیمت امروز
151,738 تومان
بیشترین قیمت امروز
156,898 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
118,809,650 تومان

درباره ارز دیجیتال نیر بیشتر بدانید

پروتکل Near

امروز اگر کسی بخواهد از یک اپلیکیشن یا بازی ساده که بر بستر بلاکچین راه‌اندازی شده استفاده کند، باید هفت خان رستم را سپری کند؛ از این رو شبکه Near تمرکز اصلی خود را روی قابل استفاده بودن و کاربرپسند بودن پلتفرم خود قرار داده است؛ توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان و کاربران نهایی محصولات راه‌اندازی شده بر بستر Near، احساس بهتری و راحت‌تری در زمان استفاده از آن داشته باشند. این شبکه از نظر ایده، کاملا مشابه اتریوم (ETH) است و بستری برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز است.

چه دلیلی وجود دارد که توسعه‌دهندگان به جای استفاده از شبکه اتریوم، از شبکه Near استفاده کنند؟

علت آنکه اتریوم به دنبال راه‌اندازی شبکه اتریوم ۲ است، افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های شبکه است. پس این ایراد به شبکه اتریوم وارد است. شبکه نیر (Near) با استفاده از شاردینگ این مشکل را برطرف کرده و سرعت تراکنش در آن بالا و هزینه انجام تراکنش نیز پایین است.

با استفاده از این شبکه چه محصولاتی می‌توان تولید کرد؟

رمز ارز: با استفاده از این شبکه می‌توان توکن کاربردی و رمز ارز جدید ایجاد کرد.
بلاکچین خصوصی: بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای مدیریت دیتای خود، از یک شبکه بلاکچین خصوصی استفاده می‌کنند. نودهای این شبکه بلاک چین عمومی نبوده و توسط خود شرکت انتخاب می‌شوند. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از شبکه Near چنین شبکه‌های بلاکچینی را ایجاد کنند.
اپلیکیشن غیرمتمرکز: محصول اصلی این شبکه نیز همین مورد است. اپلیکیشن‌های حوزه Defi و سایر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را می‌توان مبتنی بر این شبکه ایجاد کرد.

کارمزد تراکنش در پروتکل Near

کارمزد تراکنش‌های انجام شده در هر بلاک از شبکه بلاکچین Near به دو بخش تقسیم می‌شود:
۳۰ درصد از کارمزد تراکنش‌ها به مالک قرارداد هوشمند یا اپلیکیشن که این قرارداد را تولید کرده است، می‌رسد و ۷۰ درصد باقی‌مانده توسط پروتکل سوزانده می‌شود. این رفتار به این معنی است که هر چه استفاده از پروتکل Near افزایش یابد، تعداد بیشتری از کوین‌ها سوزانده شده و از گردش خارج می‌شوند. این اتفاق باعث کاهش تورم در شبکه و افزایش ارزش توکن NEAR خواهد شد.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی نیر (NEAR)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
نیر/تومان
NEAR/IRT
153,166تومان-2.43٪ 118,809,650 تومان
نیر/تتر
NEAR/USDT
2.767تتر-0.68٪ 2,485.975 تتر

سوالات متداول نیر

آخرین اخبار نیر

در حال بارگذاری...