دی وای دی ایکس

(DYDX)Dydx
-1.90%

146,305

خرید و فروش دی وای دی ایکس

برای آشنایی با توکن دی وای دی ایکس، باید به شبکه اصلی آن یعنی صرافی دی وای دی اکس اشاره کنیم.این ارز دیجیتال ، توکن بومی پلتفرم دی وای دی اکس است که به‌عنوان ابزاری برای تأمین نقدینگی این شبکه، پاداش کاربران و تشویق مشارکت‌کنندگان به استیکینگ و وام‌دهی عمل می‌کند.معاملات مارجین، آپشن وبازار مشتقات، همه گی محدود به صرافی‌های متمرکز مانند کراکن، هیوبی و بایننس بود تا زمانی که صرافی غیرمتمرکز دی وای دی اکس این بازی را تغییر داد. در نیپوتو مارکت امکان خرید <NuxtLink to="/mag/what-is-dydx" target="_blank">DYDX</NuxtLink> و فروش دی وای دی ایکس در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی DYDX در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی دی وای دی ایکس

تاریخچه قیمت Dydx
کمترین قیمت امروز
143,524 تومان
بیشترین قیمت امروز
149,192 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
122,722,059 تومان

درباره ارز دیجیتال دی وای دی ایکس بیشتر بدانید

صرافی dydx

dYdX یک صرافی غیرمتمرکز بر بستر شبکه اتریوم است که امکاناتی همچون وام‌گیری (Borrowing)، وام‌دهی (Lending)، معاملات مارجین (Margin)، اسپات (Spot) و قراردادهای دائمی (Perpetual Trading) را برای کاربران ارائه می‌دهد. قراردادهای دائمی در بستر لایه ۲ شبکه اتریوم انجام می‌شوند و همین امر موجب می‌شود که معاملات با هزینه گس نزدیک به‌صفر، کارمزد کمتر و حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود کمتری اجرا شوند. در dYdX، هر دارایی دارای یک استخر وام‌دهی است که وام گیرندگان و وام دهندگان با آن ارتباط برقرار می‌کنند. قراردادهای هوشمند دارایی‌ها را مدیریت می‌کنند بنابراین معاملات بدون نیاز به طرف مقابل برای ترید، فوراً انجام می‌شود. برای استفاده از dYdX فقط به یک کیف پول اتریوم مانند متامسک ( metamask )، که از دارایی‌هایی مانند DAI ، ETH یا USDC پشتیبانی کند و مقداری اتر برای کارمزد تراکنش نیاز دارید

رمزارز بومی صرافی dydx

DYDX توکن بومی این صرافی غیرمتمرکز است که با استاندارد توکن‌ نویسی ERC20 نوشته شده است. از جمله کاربردهای این رمزارز می‌توان به مشارکت در فرآیندهای حاکمیتی، پاداش استخراج نقدینگی و تامین‌کنندگان نقدینگی پروتکل لایه ۲ در معاملات قراردادهای دائمی و تخفیف کارمزد معاملات قراردادهای دائمی برای هولدرهای این توکن اشاره کرد. DYDX را علاوه‌بر خرید از صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکزی همچون هوبی گلوبال، گیت، یونی سواپ، سوشی سواپ و وان‌ اینچ اکسچنج می‌توانید با استیکینگ (Staking) یا سپرده‌گذاری در استخرهای USDC یا DYDX کسب کنید.

وام دهی و وام گیری در dYdX

وام‌دهی: هنگامی که دارایی خود را به dYdX واریز می‌کنید، دارایی‌های شما به یک استخر وارد می‌شود و سودی که به دست می آورید از محل دریافت بهره وام افرادی است که همان دارایی را قرض می‌گیرند.
وام‌‌گیری: برای وام گرفتن از dYdX، ابتدا باید وارد صفحه اصلی سایت شوید و بعد به تب “Borrow” بروید و دارایی مدنظر خود (ETH ، DAI یا USDC) را انتخاب کنید. در ابتدا، شما باید وثیقه را واریز کنید. برای وام‌گیری (Borrowing) در dYdX (و سایر DEX‌ها) باید وثیقه را بیش از میزان وام در نظر بگیرید. این مبلغ کمی بیش از ۱۰۰ درصد میزان وام است. اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر بگوییم، در dYdX شما باید ۱۲۵٪ از مبلغ وام را به عنوان وثیقه قبل از وام‌گیری واریز کنید. این درصد کمتر از سایر DEX‌ها است زیرا بیشتر آنها به ۱۵۰٪ وثیقه نیاز دارند. باید بدانید که اگر نسبت وثیقه به کمتر از ۱۱۵٪ برسد، دارایی شما لیکویید می‌شود. درصد نسبت وام و وثیقه به‌منظور محافظت از سرمایه وام‌دهندگان محاسبه می‌شود.

آیا صرافی dydx برای ایرانیان مناسب است؟

یکی از مشکلات اصلی ما ایرانیان در معاملات رمزارزها نیاز به احراز هویت و محدودیت خدمات صرافی‌های متمرکز و محبوبی همچون بایننس برای شهروندان ساکن کشورهای تحت تحریم ایالات متحده است. از آن‌جایی که کاربران برای استفاده از دکس dYdX نیازی به ثبت‌نام، تکمیل فرآیند احراز هویت یا واگذاری اختیار رمزارزهای خود به یک متصدی ندارند، بنابراین استفاده از دکس‌هایی همچون dydx راه حل مناسبی برای دسترسی به خدمات مالی هستند.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی دی وای دی ایکس (DYDX)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
دی وای دی ایکس/تومان
DYDX/IRT
146,305تومان-1.90٪ 122,722,059 تومان
دی وای دی ایکس/تتر
DYDX/USDT
2.636تتر-0.56٪ 2,459.032 تتر

سوالات متداول دی وای دی ایکس

آخرین اخبار دی وای دی ایکس

در حال بارگذاری...