ریپل

(XRP)Ripple
-4.09%

28,059

خرید و فروش ریپل

ریپل (XRP) ارز دیجیتال بومی Ripple است که به کاربران این امکان را می دهد که با هزینه بسیار کم پول ارسال کنند. در نیپوتو مارکت امکان خرید XRP و فروش XRP در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی XRP در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارز های دیجیتال، برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی ریپل

تاریخچه قیمت Ripple
کمترین قیمت امروز
27,831 تومان
بیشترین قیمت امروز
29,207 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
127,735,579 تومان

درباره ارز دیجیتال ریپل بیشتر بدانید

کاربرد ریپل (XRP) چیست؟

از ریپل برای انتقال پول در سراسر جهان استفاده می‌شود. شبکه ریپل بیش‌‌تر خدمات خود را به بانک‌ها و واسطه‌های مالی که قصد دارند مبادلات خود را در سراسر جهان با انواع ارزهای مختلف انجام دهند، ارائه می‌دهد. کاربران حوزه بلاکچین شرکت ریپل را با نام رمزارز آن یعنی XRP می‌شناسند؛ اما XRP تنها یکی از محصولات شرکت ریپل است. هدف XRP این است که به عنوان یک مکانیسم میانی مبادله بین دو ارز یا شبکه عمل کند و به نوعی به عنوان یک نوع رمزارز در لایه تسویه موقت نهادهای مالی محسوب می‌شود. برخلاف بیت کوین که به عنوان یک سیستم پرداخت همتا‌به‌همتا طراحی شده، Ripple برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی در سراسر جهان ایجاد شده است. در شبکه Ripple می‌توان ارزهای فیات و انواع ارزهای دیجیتال را با یکدیگر مبادله کرد. شبکه ریپل رمز‌ارز مخصوص خود به نام XRP را دارد که می‌تواند در پلتفرم آن مورد استفاده قرار گیرد و با هر ارز یا دارایی دیجیتال قابل تعویض است.

کیف پول های مناسب برای نگهداری ریپل

برخلاف بیت کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال شاخص دیگر که کیف پول‌های زیادی از آنها پشتیبانی می‌کنند، کیف پول‌های چندمنظوره‌ و اختصاصی کمی برای ریپل (XRP) وجود دارد.ارز دیجیتال ریپل را می‌توان در کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست ولت، کوینومی، فری ولت، اتمیک ولت و اکسودس نگهداری کرد. همچنین می‌توان این رمزارز را در کیف پول‌ سخت‌افزاری لجر نیز ذخیره کرد. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال که نگهداری آن‌ها در کیف پول هزینه‌ای ندارد، نگهداری ریپل در کیف پول‌ نیازمند ریپل (XRP) است که قابل برداشت و انتقال نیست. این تعداد برای ایجاد حساب در بلاک چین ریپل قبلا ۲۰ واحد XRP بود که به ۱۰ واحد کاهش پیدا کرد. بنابراین، به‌عنوان مثال اگر ۱,۰۰۰ ریپل به کیف پولتان اضافه کنید، ۲۰ ریپل برای همیشه غیرقابل انتقال و استفاده خواهد بود. به‌ همین دلیل، بهتر است که در مورد ریپل یک کیف پول مناسب را انتخاب کنید تا نیاز نباشد برای ساخت کیف پول‌های متعدد هزینه بیشتری شود.

مزایا و معایب ریپل چیست؟

مزایای ریپل:
ریپل یک ارز دیجیتال جهانی برای بانک‌ها، ارائه دهندگان خدمات پرداخت و موسسات مالی است. این شبکه 1500 تراکنش در ثانیه را انجام می‌دهد. تراکنش‌ها به روشی بدون دستکاری ثبت می‌شوند. جدا از ارز دیجیتال خود، ریپل لبز بسیاری از راه حل‌های XRP-agnostic دیگر را برای بانک‌ها و پردازشگرهای پرداخت ارائه می‌دهد. مشارکت‌های متعددی با موسسات و شرکت‌های مالی دارد.
معایب ریپل:
از معایب آن می‌توان به درجه بالای متمرکز بودن اشاره کرد. بخش عمده‌ای از XRP هنوز در دست ریپل لبز است. علاوه بر این، تنها تعداد کمی از اعتبار سنجی‌ها وجود دارند که تراکنش‌ها را تایید می‌کنند. ریپل به عنوان یک وسیله پرداخت مانند بیت کوین مناسب نیست، به عنوان مثال برای فروشگاه‌های آنلاین، و ارز دیجیتال هیچ عملکرد اضافی مفیدی مانند اتریوم و سایر توکن‌ها را انجام نمی دهد. علاوه بر این، XRP در واقع برای استفاده از پروتکل ضروری نیست. در عوض، بانک‌ها می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را با آن توسعه دهند.

نحوه خرید ریپل به چه صورت است؟

برای خرید یا فروش ریپل کافیست ابتدا یک حساب کاربری در نیپوتو مارکت ایجاد کنید. بعد از احراز هویت کاربری، شما به راحتی می توانید بر پایه تتر یا تومان اقدام به معامله ریپل کنید.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی ریپل (XRP)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
ریپل/تومان
XRP/IRT
28,059تومان-4.09٪ 127,735,579 تومان
ریپل/تتر
XRP/USDT
0.5042تتر-2.00٪ 2,435.6721 تتر

سوالات متداول ریپل

آخرین اخبار ریپل

در حال بارگذاری...