اتریوم

(ETH)Ethereum
-1.80%

127,067,211

خرید و فروش اتریوم

اتریوم یک ارز دیجیتال و یک پلتفرم بلاکچین است که برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز طراحی شده است. اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار پس از بیت کوین است. برای خرید اتریوم از نیپوتو، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از آن می توانید به سادگی اقدام به معامله ETH کنید. پس از خرید یا فروش اتریوم، می توانید ارز دیجیتال خود را در کیف پول اختصاصی نیپوتو نگهداری کنید یا آن را به یک کیف پول دیگری منتقل کنید.

نمودار هفتگی اتریوم

تاریخچه قیمت Ethereum
کمترین قیمت امروز
126,157,914 تومان
بیشترین قیمت امروز
129,356,916 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
128,915,174 تومان

درباره ارز دیجیتال اتریوم بیشتر بدانید

مقایسه اتریوم با بیت کوین

بیت کوین و اتریوم، هر دو به عنوان یک ارز مجازی و ذخیره ارزش استفاده میشوند. شبکه غیرمتمرکز اتریوم امکان ایجاد و اجرای برنامه‌های کاربردی، قراردادهای هوشمند و سایر تراکنش‌ها را نیز در شبکه فراهم می‌کند. اما بیت کوین این خدمات را ارائه نمی دهد. اتریوم نسبت به بیت کوین ، تراکنش ها را با سرعت بیشتری پردازش می کند. در شبکه بیت کوین، بلوک های جدید هر 10 دقیقه یک بار تأیید می شوند در حالی که بلاک های جدید در شبکه اتریوم هر 12 ثانیه یک بار تأیید می شوند. پیش بینی میشود که با تحولات آینده، سرعت تایید تراکنش های اتریوم حتی بیشتر هم میشود. در نهایت، هیچ محدودیتی در تعداد توکن های اتر وجود ندارد، در حالی که بیت کوین بیش از 21 میلیون کوین منتشر نخواهد کرد. در حال حاضر بیت کوین 19 میلیون کوین در گردش دارد.

اتریوم۲ چیست؟

ایده اولیه شبکه اتریوم بسیار گسترده و بزرگ تر از آن بود که بتوان به یکباره آن را اجرا کرد. به همین ترتیب، چهار مرحله برای راه اندازه آن در نظر گرفته شد، که مرحله آخر آن سرنیتی یا اتریوم 2 در سال 2022 اجرا شد. با این بروزرسانی، اجماع اتریوم از الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) به شکل کامل به گواه اثبات سهام (PoS) تبدیل شد. با این تغییر، ماینرها برای تایید اعتبار تراکنش ها نیازی به تجهیزات گران قیمت ماینینگ کریپتو و مصرف زیاد برق ندارند. در عوض، کاربران برای مشارکت در تایید تراکنش ها میتوانند مقدار معینی از کوین های خود را سپرده گذاری کنند. با این تغییر، اتریوم 2 کربن کریپتو را تا 99.9 درصد کاهش پیدا داد.

چطور اتریوم بخریم؟

اکسچنج های آنلاین: این ساده ترین روش خرید ارزهای دیجیتال است. در این روش شما در ازای هزینه ای به طور مستقیم از این نوع پلتفرم معاملاتی، اتر خریداری می کنید. این پلتفرم ها از پرداخت های ارز فیات (دلار، یورو، پوند) از طریق حواله بانکی یا اعتباری پشتیبانی میکنند. برای خرید اتریوم در این پلتفرم‌ها باید تأیید هویت شوید.
پلتفرم‌های معاملاتی: این پلتفرم‌ها فروشندگان و خریداران را از طریق یک واسطه به هم متصل می‌کنند.
همتا به همتا: در این روش خریدار با فروشنده به طور مستقیم در مورد قیمت ها مذاکره میکنند. هیچ واسطه ای در این فرآیند دخیل نیست و هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. برخی از شهرها مانند تورنتو و نیویورک وجود دارند که اغلب جلسات اتریوم دارند. همچنین سایت‌هایی مانند LocalCryptos به اتصال کاربرانی که می‌خواهند از روش‌های همتا به همتای اتریوم را معامله کنند، کمک می‌کنند.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی اتریوم (ETH)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
اتریوم/تومان
ETH/IRT
127,067,211تومان-1.80٪ 128,915,174 تومان
اتریوم/تتر
ETH/USDT
2,293.71تتر-0.39٪ 2,354.08 تتر

سوالات متداول اتریوم

آخرین اخبار اتریوم

در حال بارگذاری...