دای

(DAI)Dai
-0.97%

55,735

خرید و فروش دای

دای (DAI) یک استیبل کوین مبتنی بر اتریوم است که صدور و توسعه آن توسط Maker Protocol و MakerDAO مدیریت می شود. در نیپوتو مارکت امکان خرید دای و فروش دای در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی DAI در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارز های دیجیتال، برای شما فراهم شده است.

نمودار هفتگی دای

تاریخچه قیمت Dai
کمترین قیمت امروز
55,391 تومان
بیشترین قیمت امروز
56,333 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
119,544,944 تومان

درباره ارز دیجیتال دای بیشتر بدانید

چه چیزی DAI را خاص می‌کند؟

با وجود آنکه استیبل کوین های زیادی در بازار وجود دارد، اما سه چیز وجود دارد که DAI را خاص می کند. حاکمیت غیر متمرکز برخلاف سایر استیبل کوین ها که معمولاً با ذخایر ارز فیات تحت مدیریت یک شرکت سرمایه گذاری پشتیبانی می شوند، DAI توسط یک DAO اداره می شود. بنابراین، مستقل از دولت مرکزی یا واسطه های خصوصی است. می‌توان گفت که حکومت آن دموکراتیک است و بسیاری از سهامداران مستقل برای پایدار نگه داشتن آن تلاش می‌کنند. وثیقه متنوع اکثر استیبل کوین ها توسط ارز فیات پشتیبانی می شوند. اما DAI بر اساس دارایی های سهامداران MKR توسط برخی از دارایی های ارزهای دیجیتال مانند ETH، BAT، WBTC، پشتیبانی می شود. این امر خطر را برای دارندگان توکن به حداقل می رساند، در حالی که ثبات DAI را نیز بهبود می بخشد. کسب درآمد دارندگان DAI می توانند با استفاده از قراردادهای هوشمند از ارز دیجیتال خود درآمد کسب کنند. این موضوع برای خریداران DAI و حامیان MakerDAO انگیزه ایجاد می کند. هر دو نوع کاربر ابزاری برای ایجاد درآمد غیرفعال از دارایی های DAI خود دارند و حامیان اصلی به عنوان ضامن قراردادهای وام عمل می کنند.

مزایای دای (DAI) چیست؟

ثبات
کاربران کشورهایی که نیاز دارند دارایی های USD را نگهدارند اما راهی برای حفظ امنیت سپرده های USD ندارند، می توانند از DAI برای ذخیره ارز معادل USD استفاده کنند. ساکنان کشورهای دارای ارزهای ناپایدار به میزان زیادی از دارایی های DAI سود می برند.
امنیت
DAI همچنین استفاده از کیف پول های امن ارزدیجیتال را برای سپرده گذاری ارائه می دهد و تضمین می کند که وجوه از سرقت در امان هستند. با این حال، ما به شما توصیه می کنیم که اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید تا کیف پول ارزدیجیتال و حساب های مرتبط خود را ایمن نگه دارید.
استفاده آسان
DAI در بسیاری از کشورها و صرافی های ارزدیجیتال موجود است و برای سرمایه گذاری به هیچ حداقل مقداری نیازی ندارد. به همین دلیل، DAI برای هر کسی که مقدار سرمایه کمی دارد جذاب است.
دور زدن محدودیت های برداشت
بسیاری از دولت ها در کشورهای کم درآمد محدودیت های برداشت روزانه از حساب های بانکی را اعمال کرده اند. شهروندان این کشورها فقط می توانند مقدار محدودی ارز برداشت کنند. اما کاربران با استفاده از DAI، می توانند وجوه خود را بدون محدودیت برداشت کنند.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی دای (DAI)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
دای/تومان
DAI/IRT
55,735تومان-0.97٪ 119,544,944 تومان
دای/تتر
DAI/USDT
0.9988تتر0.01٪ 2,430.2359 تتر

سوالات متداول دای

آخرین اخبار دای

در حال بارگذاری...