چین لینک

(LINK)Chainlink
3.39%

345,390

خرید و فروش چین لینک

چین لینک (LINK) یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است. در نیپوتو مارکت امکان خرید چین لینک و فروش چین لینک در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی LINK در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارز های دیجیتال، برای شما فراهم شده است.

نمودار چین لینک

تاریخچه قیمت Chainlink
کمترین قیمت امروز
333,676 تومان
بیشترین قیمت امروز
345,390 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
6,794,491 تومان

درباره ارز دیجیتال چین لینک بیشتر بدانید

چین لینک چیست؟

سرگئی نظروف یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Chainlink Labs با همکاری استیو الیس در سال 2017 چین لینک Chainlink را ایجاد کردند. چین لینک از طریق یک شبکه غیرمتمرکز اوراکل ها، به کاربران اجازه می دهد تا به طور ایمن با داده های خارجی، رویدادها و روش های پرداخت تعامل داشته باشند و اطلاعات مهم خارج از زنجیره برای قراردادهای هوشمند را برای تبدیل شدن به شکل مورد پذیرش در بلاکچین فراهم کنند. چین لینک LINK دارای حداکثر عرضه 1,میلیارد توکن و حدود 467 میلیون توکن LINK یعنی حدود 47 درصد از کل عرضه تا کنون منتشر شده. به عنوان یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم ، Chainlink توسط مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن شده است. امکان خرید و فروش چین لینک و بررسی قیمت چین لینک و نمودار چین لینک در تمامی صرافي هاي معتبر رمزارزی وجود دارد.

کاربرد چین لینک چیست؟

اوراکل‌های چین لینک می‌توانند توسط قراردادهای هوشمند با اهداف مختلفی اجرا شوند. کاربرد اصلی بلاک چین تامین داده‌های قابل اعتماد از منابع روی بلاک چین و خارج از آن برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) است. این اطلاعات می‌توانند داده‌های قیمتی، اطلاعات بازارهای مالی، اطلاعات دریافتی از اینترنت اشیا (IoT) و… باشد. همچنین یکی از اهداف چین لینک ساده‌سازی ارتباط بین بلاک چین‌ها و سیستم‌های پرداخت مثل SWIFT و PayPal است. کاربرد اصلی چین لینک تامین داده‌های قابل اعتماد از منابع روی بلاک چین و خارج از آن برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) است.تا به امروز پیشرفته‌ترین قابلیت‌ چین لینک امکان ارائه قیمت‌های تجمیعی برای شبکه‌های کریپتو و ارزهای فیات است. برای به دست آوردن این اطلاعات چین لینک از تامین‌کننده‌های داده خارجی مثل صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز استفاده می‌کند. سپس نود‌های چین لینک داده‌های دریافتی از تامین کننده‌های خارجی را تجمیع می‌کنند تا تا لیست قیمتی ارائه دهند که به هیچ عنوان قابل دستکاری نیست. در نهایت این داده‌ها می‌توانند در تمامی قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند.

چین لینک چگونه کار میکند؟

به منظور ایجاد ارتباط بین قراردادهای هوشمند برپایه بلاک چین، سرویس‌های مرتبط به آن و منابع داده خارجی، چین لینک از یک پروسه سه مرحله‌ای بهره می‌برد: انتخاب اوراکل: کاربر چین لینک پیشنویس یک قرارداد سطح سرویس (Service Level Agreement) را ایجاد و مجموعه‌ای از نیازمندی‌ها را مشخص می‌کند. سپس Chainlink از این SLA برای متصل کردن کاربر به مناسب‌ترین کاربر تامین کننده اطلاعات استفاده خواهد کرد. پس از تنظیم پارامترها، کاربر SLA را تایید می‌کند و مقدار کافی از رمزارز لینک را در یک قرارداد Order-Matching که پیشنهادات را از اوراکل‌ها قبول می‌کند واریز می‌نماید. گزارش داده: در این مرحله اوراکل‌ها به منبع داده خارجی وصل خواهند شد و داده‌هایی که در SLA درخواست شده بود را دریافت می‌کنند. سپس این داده‌ها توسط اوراکل‌ها پردازش خواهند شد و دوباره به قراردادهایی که از سرویس استفاده می‌کنند ارسال خواهند شد. تجمیع نتایج: آخرین مرحله نیز پردازش جواب‌ها و ارسال آن به جایی است که تحت عنوان قرارداد تجمیع شناخته می‌شود. قرارداد تجمیع اعتبار تمامی داده‌های دریافتی را بررسی می‌کند و با تجمیع تمام داده‌ها یک پاسخ جامع به کاربر می دهد.

عرضه و صدور توکن لینک

حداکثر موجودی LINK یک میلیارد توکن است. ۳۵ درصد از این توکن‌ها در طی ICO در سال ۲۰۱۷ به فروش رسیده است. حدود ۳۰۰ میلیون توکن در دست شرکت تأسیس کننده این پروژه است. برخلاف بسیاری از دارایی‌های رمزارزی دیگر، LINK هیچ فرآیند استخراج یا استیکینگ ندارد که موجودی در گردش آن را افزایش دهد. توکن LINK هیچ بلاکچین بومی ندارد. این توکن روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. توکن‌های LINK از استاندارد ERC-667 که پسوند استاندارد ERC-20 است پیروی می‌کنند. اپراتورهای گره چین‌لینک می‌توانند LINK را به‌عنوان روشی برای پیشنهاد قیمت به خریدار داده، استیک کنند. اپراتور گره‌ای که برنده پیشنهاد می‌شود، باید اطلاعات مربوط به قرارداد هوشمند را ارائه دهد. لازم به ذکر است علاوه بر چین‌لینک بیش از ۷۰ رمزارز نظیر ، یونی سواپ ، لایت کوین و بایننس کوین از نیپوتو مارکت قابل خرید و فروش است.

بهترین کیف پول های ChainLink کدامند؟

نوع کیف پولی که برای نگهداری چین لینک انتخاب می‌کنید به کاربردهایی که برای آن در نظر دارید و همچنین حجم توکن‌ها بستگی دارد. کیف‌های سخت افزاری که اصطلاحا به آن‌ها کیف پول سرد گفته می‌شود ایمن‌ترین گزینه هستند زیرا دارای بکاپ آفلاین‌اند و توکن‌ها را نیز به صورت آفلاین نگهداری می‌کنند. در مقابل استفاده از کیف‌های نرم‌افزاری خیلی راحت است و معمولا هم به صورت رایگان عرضه می‌شوند. شما می‌توانید کیف پول‌های نرم‌افزاری را روی گوشی موبایل یا کامپیوتر خودتان نصب کنید. برخی از بهترین کیف پول ها برای نگه داری توکن‌های چین لینک شامل این موارد هستند:کیف پول اتمیک والت (دارای نسخه دسکتاپ و موبایل)، کیف پول کوین بیس (دارای نسخه وب و موبایل)، کیف پول متامسک (دارای نسخه دسکتاپ، موبایل و وب)، کیف پول Coinomi (دارای نسخه دسکتاپ و موبایل)

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی چین لینک (LINK)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
چین لینک/تومان
LINK/IRT
345,390تومان3.39٪ 6,794,491 تومان
چین لینک/تتر
LINK/USDT
6.9290تتر3.39٪ 19.2128 تتر

سوالات متداول چین لینکآخرین اخبار چین لینک

در حال بارگذاری...