/ قانون‌گذاری / با تحقیقات کره جنوبی 1.48 میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی کریپتو در خارج از این کشور کشف شد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

با تحقیقات کره جنوبی 1.48 میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی کریپتو در خارج از این کشور کشف شد

با تحقیقات کره جنوبی 1.48 میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی کریپتو در خارج از این کشور کشف شد

بیش از 30 نفر در کره جنوبی به جرم نقض ممنوعیت معاملات کریپتوی برون مرزی این کشور با جریمه و پیگرد قانونی روبرو هستند.

 

تحقیقات مربوط به کلاهبرداری کریپتو و پولشویی در کره جنوبی منجر به کشف 1.69 تریلیون وون (حدود 1.48 میلیارد دلار) تراکنش غیرقانونی کریپتو در خارج از این کشور شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : زنجیره جانبی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ (Sidechains)

 

لی دونگ هیون (Lee Dong-hyun) ، از واحد تحقیقات سئول ، با ارائه جزئیاتی از جرایم ادعایی گفت این نقض قوانین به سه دسته تقسیم شده اند.

 

گروه اول افرادی بودند که در معاملات اکسچنج کریپتوی خارجی که در کره جنوبی ممنوع است مشارکت داشته اند. گفته می شود این افراد برای انتقال دارایی بالغ بر 700 میلیون دلار با اکسچنج های کریپتوی خارج از کشور قرارداد بسته اند.

 

دسته دوم شامل افرادی بودند که از سوابق جعلی حواله برای خرید کریپتو از اکسچنج های خارج از کشور استفاده کردند. در یكی از موارد ، یك اکسچنج 308 میلیون دلار فاكتور جعلی برای ارسال دارایی به یك شركت در خارج از كشور استفاده كرده است.

 

گفته می شود این سرمایه برای خرید توکن های کریپتو از اکسچنج های خارج از کشور استفاده شده است. با توجه به پریمیوم کیمچی در کره جنوبی که اغلب قیمت های کریپتو را در این کشور به طور قابل توجهی بالاتر می برد ، این اکسچنج تقریباً 9 میلیون دلار سود کسب کرده است.

 

دسته سوم شامل افرادی بود که از کارت های اعتباری کره برای برداشت نقدی خارج از کشور به منظور خرید کریپتو از اکسچنج های خارجی استفاده کردند.

 

همچنین بخوانید : الگوریتم اجماع اثبات سوزاندن چیست؟ و چگونه کار میکند؟

وی اظهار داشت: “انتقال دارایی های مجازی تحت عنوان معامله ، هزینه سفر یا تحصیل کاملاً ممنوع است و متخلفان تحت پیگرد کیفری یا جریمه قرار خواهند گرفت.”

 

مقامات کره جنوبی همچنین نظارت دقیق تری بر اکسچنج های کریپتو در این کشور را آغاز کرده اند. پلتفرم ها ملزم به حذف چندین جفت معاملاتی آلت کوین شده اند که توسط قانونگذارها پرریسک تلقی می شدند.

 

گزارش دیگری نیز نسبت به افزایش بدهی در میان کاربران جوان در کره جنوبی با توجه به افزایش سرمایه گذاری در کریپتو ، املاک و مستغلات و سهام هشدار داده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین