/ معرفی ارزهای دیجیتال / ارز دیجیتال بایننس یو اس دی (BUSD) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی (BUSD) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی چه ویژگی هایی دارد؟

کاربران می‌توانند با استفاده از این ارز دیجیتال به تبادل دیگر دارایی‌های دیجیتال و دارایی‌هایی که بر بستر بلاکچین قرار دارند بپردازند و با استفاده از این روش با کم کردن نوسانات موجود در دیگر ارزهای دیجیتال، ریسک معاملات خود را به حداقل برسانند.

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی (BUSD) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی (Binance USD)، یک استیبل کوین با پشتوانه دلار است و به وسیله صرافی بایننس (Binance) به بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است. صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی جهان است و به همین دلیل توجه افراد بسیاری به استفاده از این ارز دیجیتال جلب شده است.

کاربران می‌توانند با استفاده از این ارز دیجیتال به تبادل دیگر دارایی‌های دیجیتال و دارایی‌هایی که بر بستر بلاکچین قرار دارند بپردازند و با استفاده از این روش با کم کردن نوسانات موجود در دیگر ارزهای دیجیتال، ریسک معاملات خود را به حداقل برسانند.

ارزدیجیتال بایننس یو اس دی با هدف بهبود اکوسیستم مالی غیرمتمرکز برای استفاده بدون حد و مرز از شبکه جهانی روی کار آمده است و باعث شده تا دسترسی آسان، انعطاف و سرعت تراکنش‌ها به واسطه استفاده از دارایی‌های دیجیتال افزایش یابد.

در این رابطه بخوانید‌ : قرارداد هوشمند در بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

بایننس یو اس دی یک توکن ERC20 بوده و بر بستر بلاکچین اتریوم روی کار آمده است. این توکن‌ها با نسبت 1 به 1 با دلار آمریکا پشتوانه شده‌اند. معادل دلاری این توکن‌ها در حساب بانکی مربوط به پکسوس که در این پروژه با بایننس همکاری دارد، قرار گرفته است.

این ارز دیجیتال یکی از 3 استیبل کوینی است که توسط قانونگذاری آمریکا تأیید شده است. دو استیبل کوین دیگر، GUSD و PAX هستند که به ترتیب به وسیلۀ شرکت جمینای Gemini و پکسوس ارائه، تأیید و پشتیبانی شده‌اند.

 

تاریخچه بایننس یو اس دی

 

در تاریخ 5 سپتامبر 2019، بایننس و پکسوس خبر از همکاری با یکدیگر برای ایجاد بایننس یو اس دی یا استیبل کوین شبکه بایننس را اعلام و تأییدیه دپارتمان خدمات مالی نیویورک را دریافت کردند. ارز دیجیتال BUSD در 12 سپتامبر 2019 فعالیت خود را آغاز کرد. این ارز دیجیتال با نسبت 1 به 1 با دلار آمریکا پشتوانه شده است. از تاریخ 20 سپتامبر 2019 امکان تبادل BUSD در صرافی بایننس با جفت ارزهای بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB) و ریپل (XRP) فراهم شد.

در اوایل مارچ 2020، حدود 6 ماه پس از شروع گردش توکن BUSD، حجم بازار آن نزدیک به 200 میلیون دلار و حجم مبادلات روزانۀ آن نزدیک 100 میلیون دلار شد. در تاریخ 25 مارس سال 2020 در رتبه 35 سایت کوین مارکت کپ قرار گرفت.

همچنین بر اساس گزارشات بایننس، 40.000 کاربر در این صرافی وجود دارند که به هودل و ذخیره ارز دیجیتال بایننس یو اس دی پرداخته‌اند و تعداد آنها به طور میانگین در هر هفته 20 تا 30 درصد رشد داشته است.

در زمان نگارش این مطلب، این ارز دیجیتال در رتبه 46ام سایت کوین مارکت کپ قرار گرفته است. تا کنون یک میلیارد و هفتصد میلیون توکن BUSD عرضه و در گردش قرار گرفته است. در مورد عرضه کل و نهایی این ارز دیجیتال اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

 

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی (BUSD) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

کاربردهای ارز دیجیتال بایننس یو اس دی

 

همچنین بخوانید : کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

از آنجایی که توکن BUSD بر بستر یک بلاکچین عمومی (بلاکچین اتریوم) ایجاد شده است، بسیاری از کاربران و تریدرها از آن به عنوان معادلی از ارزفیات استفاده می‌کنند. بدین معنی که بسیاری از کاربران قادرند تا نیازهای بانکی خود را با استفاده از این توکن و از طریق پکسوس رفع کنند. علاوه بر این توکن BUSD یک توکن ERC20 است و به همین دلیل امکان تعامل با تمامی توکن‌های اتریومی دیگر و همچنین اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApp) را دارد.

 

ویژگی های بایننس یو اس دی:

 

  • عدم نیاز به پرداخت کارمزد میکر در معاملات جفت ارزهایی که یک سمت آنها BUSD است.
  • امکانات وام‌دهی در بایننس با استفاده از این توکن و کسب سود تا 15 درصد سالیانه
  • امکان وثیقه گذاری این توکن در حساب مارجین بایننس
  • امکان وثیقه گذاری این توکن در حساب فیوچرز بایننس
  • امکان تبادل BUSD با 48 جفت دیگر در صرافی بایننس همچون یوان چین، روبل روسیه و دونگ ویتنام
  • امکان تبادل دائمی استیبل کوین‌های دیگر با استیبل کوین BUSD در صرافی بایننس، با نسبتی یک به یک و بدون نیاز به پرداخت کارمزد برای استیبل کوین‌هایی همچون TUSD، USDC و PAX.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین