/ اخبار ارز دیجیتال / بانک مرکزی سریلانکا در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال هشدار داد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی سریلانکا در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال هشدار داد

بانک مرکزی سریلانکا در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در بحبوحه بحران اقتصادی و سیاسی ویرانگر هشدار داد.

بانک مرکزی سریلانکا در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال هشدار داد

بانک مرکزی سریلانکا در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در بحبوحه بحران اقتصادی و سیاسی ویرانگر هشدار داد. بانک مرکزی این کشور تاکید کرد که هیچ مجوز یا اختیاری به هیچ نهاد یا شرکتی برای اجرای طرح‌ های مربوط به ارزهای دیجیتال نداده است.

اعلامیه بانک مرکزی سریلانکا درباره ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی سریلانکا (CBSL) روز سه‌ شنبه اطلاعیه‌ ای درباره ارزهای دیجیتال با عنوان آگاهی عمومی در رابطه با استفاده از ارزهای دیجیتال در سریلانکا منتشر کرد. در این اطلاعیه به تحولات اخیر در رابطه با استفاده از ارز دیجیتال در بازارهای بین‌ المللی و داخلی اشاره شده است.

بانک مرکزی سریلانکا با اشاره به اینکه ارزهای مجازی (VC) عمدتا غیرقانونی هستند و توسط نهادهای خصوصی صادر می‌ شوند و می‌ توانند به صورت الکترونیکی معامله شوند، گفت:

در این رابطه بخوانید‌ : اکسی اینفینیتی چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

بانک مرکزی سریلانکا هیچ مجوز یا اختیاری به هیچ نهاد یا شرکتی برای اجرای طرح‌ های مربوط به ارز های مجازی، از جمله ارزهای دیجیتال، نداده است.

این بانک مرکزی همچنین خاطرنشان کرد که به هیچ گونه عرضه اولیه کوین (ICO)، عملیات ماینینگ یا اکسچنج ارزهای دیجیتال مجوز اعطا نکرده است.

علاوه بر این، بانک مرکزی سریلانکا هشدار می‌ دهد که کارت‌ های انتقال الکترونیکی وجه (EFTC) مانند کارت‌ های نقدی و کارت‌ های اعتباری مجاز به استفاده در پرداخت‌ های مربوط به تراکنش‌ های ارز مجازی نیستند. در ادامه این اطلاعیه آمده است:

بنابراین، ارزهای مجازی به عنوان ابزارهای مالی غیرقانونی در نظر گرفته می شوند و هیچ نظارت قانونی یا حفاظتی در رابطه با استفاده از آنها در سریلانکا وجود ندارد.

بنابراین، به عموم مردم نسبت به قرار گرفتن در معرض خطرات مالی، عملیاتی، حقوقی و امنیتی قابل توجه و همچنین نگرانی‌ های مربوط به حمایت از مشتری هشدار داده می‌ شود. همچنین به مردم هشدار داد احتمال دارد قربانی انواع مختلف طرح‌ های ارز مجازی شوند که از طریق اینترنت و سایر رسانه‌ ها ارائه می‌ شوند.

اوایل این هفته، معترضان به ساختمان نخست وزیر سابق سریلانکا یورش بردند. رئیس جمهور گوتابایا راجاپاکسا (Gotabaya Rajapaksa) روز چهارشنبه از کشور گریخت. او مقصر بحران اقتصادی عمیقی است که طی آن سریلانکا با کمبود شدید غذا، سوخت و سایر لوازم اولیه مواجه شده است. رانیل ویکرمسینگه (Ranil Wickremesinghe )، نخست وزیر، روز جمعه به عنوان رهبر موقت سوگند یاد کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش اتریوم (ETH) برای شما فراهم شده است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین