/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه

کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

کیف پول آرجنت چگونه کار میکند؟

کیف پول آرجنت یک کیف پول ارز دیجیتال پیشرو مبتنی بر اتریوم است که در سال 2020 راه اندازی شد. در زمان عرضه، این کیف پول دیجیتال به عنوان کیف پول لایه 1 معرفی شد. با این حال، با افزایش تقاضا برای اتریوم و افزایش هزینه های کارمزد در پروتکل، تیم توسعه Argent نسخه سریعتر و مقیاس پذیرتر به نام Argent Wallet Layer 2 را عرضه کرد.

کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

کیف پول آرجنت یکی از ترندهای جدید بازار کریپتو است که به سرعت در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال محبوبیت پیدا کرده است. چه چیزی این کیف پول را از سایر رقبا متمایز می کند؟ در این مقاله به طور کامل ویژگی‌ها، مزایا و معایب کیف پول Argent را بررسی خواهیم کرد.

نکات ویژه

  • Argent یک کیف پول نسبتا جدید است که مبتنی بر فناوری بلاک چین اتریوم است.
  • Argent به کاربران اجازه می دهد تا محدودیت انتقال روزانه را تعیین کنند. این امر می تواند به عنوان یک ویژگی امنیتی در نظر گرفته شود زیرا در صورتی که کیف پول هک شده باشد محدودیت انتقال مانع از خالی کردن کیف پول کاربر میشود.
  • Argent تنها با پشتیبانی از توکن های مبتنی بر اتریوم، برای کاربرانی که به دنبال کیف پول همه کاره هستند، یک اشکال کوچک ایجاد می کند.
  • Argent ویژگی هایی مانند اقدامات امنیتی بالا، سازگاری با کیف پول های سخت افزاری با استفاده از عبارات بازیابی، و انتقال سریع برای مخاطبین مورد اعتماد را ارائه می دهد.
  • اگرچه Argent از بلاک چین بیت کوین پشتیبانی نمی کند، اما می توان از آن به طور غیرمستقیم برای ذخیره رپد بیت کوین استفاده کرد (توصیه می شود تحقیقات گسترده ای در مورد آن انجام شود).
  • کیف پول Argent همچنین افراد را قادر می سازد تا حساب های خود را به راحتی بازیابی کنند.

کیف پول آرجنت چیست؟

کیف پول آرجنت یک کیف پول ارز دیجیتال پیشرو مبتنی بر اتریوم است که در سال 2020 راه اندازی شد. در زمان عرضه، این کیف پول دیجیتال به عنوان کیف پول لایه 1 معرفی شد. با این حال، با افزایش تقاضا برای اتریوم و افزایش هزینه های کارمزد در پروتکل، تیم توسعه Argent نسخه سریعتر و مقیاس پذیرتر به نام Argent Wallet Layer 2 را عرضه کرد.

کیف پول آرجنت لایه 2 جایگزین لایه 1 قبلی خود نیست، اما طیف وسیع تری از مزایا را ارائه می دهد. کیف پول آرجنت لایه1 به عنوان لایه تسویه کیف پول باقی می ماند و نسخه لایه 2 ماهیت خودسرپرستی را فراهم می کند.

در این رابطه بخوانید‌ : ایردراپ Airdrop ارز دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

از سوی دیگر، لایه 2 راه حلی با دانش صفر (ZK) ارائه می دهد که سرعت تراکنش را به شدت بهبود می بخشد و هزینه های کارمزد را تا حدود 100 برابر کاهش می دهد. این نسخه لایه 2 است که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

کیف پول آرجنت چگونه کار میکند؟

Argent یک کیف پول رول آپ zkSync است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. به زبان ساده، این کیف پول از کلیدهای عمومی و خصوصی برای ایمن سازی حساب ها استفاده می کند و کاربران کسانی هستند که هر دو کلید را نگه می دارند.

این پروتکل به‌عنوان یک رول آپ، قبل از ارسال تراکنش‌ها فهرستی از تراکنش‌های تأیید شده برای ذخیره‌سازی در بلاک چین را به‌طور مستقل پردازش می‌کند. یک مجموعه zkSync، قبل از آپلود تراکنش ها در شبکه اصلی از دانش صفر برای تأیید آنها استفاده می کند.

مکانیسم اجماع zkSycn سرعت تراکنش ها را افزایش می دهد و امنیت کیف پول را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ZkSync از الگوریتمی استفاده می‌کند که تراکنش‌های موازی را اجرا می‌کند و آنها را بدون افشای جزئیات تراکنش در معرض تأییدکنندگان تأیید می‌کند. به همین دلیل، Argent می‌تواند تراکنش‌های تقریبا سریع اتریوم را تنها با کسری از هزینه به مشتریان ارائه دهد.

کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

ویژگی های کیف پول آرجنت

علاوه بر ماهیت zkSync کیف پول، Argent ویژگی های برجسته دیگری نیز دارد که عبارت اند از:

استیکینگ اتریوم

کیف پول آرجنت پس از به روز رسانی مرج اتریوم و استیکینگ میان زنجیره ای اتریوم بر روی بلاک چین های لایه۱ مانند Solana، Polkadot، Terra، Polygon و Kusama، خدمات استیکینگ اتریوم در زنجیره اتریوم را ارائه می دهد.

کیف پول آرجنت Lido Finance را به عنوان یکی از برنامه های DeFi خود ادغام کرده است تا به قابلیت استیکینگ دست یابد. لیدو یک پلتفرم محبوب برای لیکویید استیکینگ است. استیک کنندگان دارایی‌های خود را برای کسب سود به پلتفرم واریز می‌کنند و سپس Lido توکن‌های stETH را تولید می‌کند. استیک کنندگان می‌توانند stETH را در سایر پلتفرم‌های DeFi سرمایه‌گذاری کنند، و سودهای زیادی به دست آورند.

استیک کردن ETH در کیف پول Argent از طریق Lido کمتر از 0.20 دلار هزینه دارد. همچنین 10٪ دیگر برای سود و هزینه های اضافی شبکه باید پرداخت کرد. اما، متوسط بازده درصدی سالانه (APY) می‌تواند تا 10.40 درصد افزایش یابد.

امنیت

امنیت یکی دیگر از ویژگی های برجسته کیف پول Argent است. کیف پول Argent خود امانی است، از مکانیزم اجماع امن zkSync استفاده می کند و ویژگی های امنیتی بیشتری را با هدف حفاظت از انتقال پول پیاده سازی می کند. در ادامه به مهمترین ویژگی های امنیتی Argent خواهیم پرداخت:

امنیت چند امضایی: این ویژگی به کاربران امکان می دهد تا حساب های سرپرست (guardian) را انتخاب کنند. با استفاده از حساب یک سرپرست می‌توانید وجوه را فقط به حساب‌های مجاز و تایید شده ارسال کنید. سرپرست ها می توانند کیف پول سخت افزاری، کیف پول MetaMask یا افراد مورد اعتماد باشند.

بازیابی کیف پول بدون عبارت Seed-Frase: اگر اعتبار کیف پول خود را از دست دادید، Argent امکان بازیابی دسترسی را بدون استفاده از عبارات اولیه فراهم می کند. این امر احتمال نقض حساب‌های مبتنی بر عبارت اولیه در پلتفرم و از دست دادن کامل وجه در صورت گم کردن عبارت اولیه را کاهش می‌دهد.

همچنین بخوانید : لایت کوین (Litecoin) چیست؟ ویژگی ها و کاربردهای LTC

قفل کیف پول: با استفاده از این ویژگی، یک سرپرست می تواند از انجام معاملات کیف پول شما جلوگیری کند. قفل کردن کیف پول از راه دور حساب شما را به مدت پنج روز مسدود می کند و از آن در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می کند.

مزایای ارائه نقدینگی

کیف پول Argent از استخرهای نقدینگی سودآور پشتیبانی می کند. یکی از این استخرها، استخر نقدینگی USDC/DAI است که 2.5 درصد از درآمد آن به تامین کنندگان نقدینگی خود تعلق دارد. با این حال، تامین نقدینگی در Argent هنگام استفاده از صرافی Balancer سودآورتر است.

Balancer یکی از ده صرافی برتر غیرمتمرکز (DEX) است. Argent این DEX را در پروتکل خود برای دست یابی به فارمینگ سودآورتر ادغام کرده است. با Balancer، کاربران Argent می‌توانند از وزن دهی نابرابر دارایی لذت ببرند، به این معنی که می‌توانند از نسبت‌های متفاوتی برای یک جفت ارز معاملاتی، مانند 70/30، به جای 50/50 معمولی سایر پلت‌فرم‌های نقدینگی مانند Uniswap، استفاده کنند.

علاوه بر این، Balancer به شما امکان می دهد دارایی های بیشتری را در یک استخر نگهداری کنید. این صرافی حداکثر از 8 توکن پشتیبانی می کند، در حالی که پلتفرم های رقیب از 3 توکن پشتیبانی می کنند.

مزایا و معایب کیف پول آرجنت

کیف پول Argent مزایای زیادی دارد. با این حال، این پروتکل دارای معایب قابل توجهی نیز می باشد. در ادامه خلاصه ای از مزایا و معایب استفاده از کیف پول Argent مطرح شده است.

مزایا

گس فی کم: گس فی Argent در اتریوم نسبت به سایر شبکه ها 100 برابر کمتر است.

سرعت بالای تراکنش ها: آرجنت به دلیل استفاده از مکانیزم zkSync، تراکنش های سریعی دارد. این پروتکل حداقل 2000 تراکنش در ثانیه (tps) را پردازش می کند.

مقاومت در برابر سانسور: کیف پول Argent بسیار غیرمتمرکز است زیرا از دو لایه استفاده می کند. مشتریان به راحتی می‌توانند دارایی‌ها را در دو لایه جابه‌جا کنند یا در صورت به خطر افتادن لایه دیگر، به طور دائم یک لایه را انتخاب کنند. در نتیجه این امر، این پلتفرم در برابر سانسور بسیار مقاوم است.

معایب

تضادهای قرارداد هوشمند: این امر بیشتر در هنگام لیکویید استیکینگ ETH اتفاق می افتد. قراردادهای هوشمند این توکن مشتق می‌تواند با سایر قراردادها در پلتفرم‌های مختلف تضاد داشته باشد که منجر به از دست رفتن دارایی‌های مشتقه و متعاقباً از دست رفتن توکن‌های استیک شده می‌شود.

زیرساخت متمرکز: Argent یک کیف پول نرم افزاری غیرمتمرکز است، اما زیرساخت اصلی آن بر روی یک سرور واحد میزبانی می شود. این امر یک نقطه ورود آسان برای نفوذ مهاجمان به سیستم است.

کارمزد کیف پول آرجنت

کیف پول آرجنت برای هر تراکنش فقط 0.5 درصد کمیسیون دریافت می کند. این کمیسیون با اتریوم پرداخت می شود.

علاوه بر این، گس فی شبکه را نیز باید پرداخت کرد که آن برای تسهیل تراکنش ها به طور کامل به بلاک چین اتریوم می رسد. گس فی بر اساس ازدحام شبکه در نوسان است. با این حال، Argent همچنان مقرون به صرفه تر است زیرا به دلیل سرعت بالای پردازش تراکنش، ازدحام را کاهش داده است.

آرجنت از چه کوین هایی پشتیانی میکند؟

این کیف پول خود امانی از تمام ارزهای دیجیتال مبتنی بر توکن های ERC-20، ERC-721، ERC-1155 بلاک چین اتریوم پشتیبانی میکنند. این توکن ها پیکره اصلی توکن های مختلف و سایر دارایی های دیجیتال را تشکیل می دهند. این وب‌سایت فهرست کاملی از ارزهای مبتنی بر این توکن‌ها را نشان می‌دهد که می‌توانند در کیف پول ذخیره شوند.

توکن های جدید بلاک چین توسط Argent پشتیبانی نمی شوند. فقط توکن‌های با اعتبار و سازگار با نسل قبلی (برخی از تغییرات ERC-777) می‌توانند در Argent استفاده شوند. این تیم اشاره کرده است که هرگونه توکنی که توسط این کیف پول پشتیبانی نشود به آن واریز شود، از بین خواهد رفت.

آموزش کار با آرجنت

با توجه به سیستم عامل خود برنامه Argent Wallet را برای Android یا iOS دانلود کنید.
سپس گزینه Create a new wallet را انتخاب کرده و یک نام کاربری (username)‌ برای دریافت توکن انتخاب کنید.

پس از مطالعه شرایط و ضوابط و موافقت با آن وارد مرحله بعدی میشوید.

در این مرحله باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سپس یک لینک تایید به ایمیل شما ارسال میشود که باید روی آن کلیک کرده و آن را تایید نمایید.

 

در مرحله بعد باید شماره تلفن خود را وارد نمایید. سپس یک کد تایید دریافت میکنید کخ باید آن را وارد نمایید.

سپس، یک پسورد ۷ کارکتری انتخاب نمایید و تمام اکنون میتوانید از کیف پول آرجنت استفاده کنید.

 

کلام آخر

کیف پول Argent انقلابی در نحوه ذخیره و مبادله دارایی ها ایجاد میکند. این کیف پول که دارای نسخه های لایه 1 و 2 است، ویژگی های امنیتی و ضد سانسور قابل توجهی را ارائه می دهد.

همچنین، مکانیسم جمع‌آوری zkSync باعث می‌شود سرعت تراکنش های این کیف پول سریع باشد و ازدحام شبکه و گس فی را کاهش دهد. این کیف پول همچنین فرصت های سرمایه گذاری استیکینگ و نقدینگی ETH ارائه میدهد که تمام این مزایای باعث میشود کیف پول Argent نقش پررنگی در آینده دارایی های دیجیتال داشته باشد. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از این کیف پول تحقیقات خود راانجام دهید.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین