/ اخبار بیت کوین / بروکر بیت کوین سوییس به دنبال ارائه خدمات پرداخت شبکه لایتنینگ

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بروکر بیت کوین سوییس به دنبال ارائه خدمات پرداخت شبکه لایتنینگ

بروکر بیت کوین سوییس به دنبال ارائه خدمات پرداخت شبکه لایتنینگ

بیت کوین سوئیس (Bitcoin Suisse)، بزرگ ترین بروکر سوئیسی بیت کوین، تکنولوژی شبکه لایتنینگ را برای سیستم پرداخت کریپتوی خود مورد استفاده قرار می دهد.

بیت کوین سوئیس از شبکه لایتنینگ استفاده می کند تا تراکنش های سریعتر و ارزان تر بیت کوین (BTC) را ارائه دهد. طبق داده هایی که توسط مطبوعات در 10 نوامبر منتشر شد، این اولین پردازشگر پرداخت ارزهای دیجیتال در سوئیس است که با این تکنولوژی ادغام می شود.

آرمین اشمید (Armin Schmid) رئیس بیت کوین سوئیس پی (Bitcoin Suisse Pay) این تصمیم را تحسین کرد و اشاره کرد تراکنش های لایتنینگ نقشی اساسی در مقیاس پذیری برنامه های کریپتو و پذیرش انبوه آن خواهند داشت. وی گفت تراکنش‌ های لایتنینگ توان عملیاتی بالاتری را در هر ثانیه با قیمتی کمتر از یک سنت ممکن می‌ سازد و این یک نوآوری متحول کننده برای برنامه های مرتبط با کریپتو است.

با راه اندازی این فناوری پیشرفته لایه دوم بیت کوین، مصرف کنندگان و کسب و کارهایی که از بیت کوین سوئیس و ورد لاین (Worldline) استفاده می کنند، می توانند تراکنش های سریع تری را با هزینه های کمتر بلاکچین(blockchain) انجام دهند. در ادامه این اعلامیه آمده است که این تصمیم گام مهمی به جلو در تلاش های بیت کوین سوئیس برای ترویج پذیرش گسترده تر فناوری کریپتو است.

شبکه لایتنینگ، یک شبکه غیرمتمرکز است که روی لایه دوم بیت کوین ساخته شده که از تکنولوژی قرارداد هوشمند برای ایجاد یک شبکه امن استفاده می کند و امکان تراکنش های کوچک را با سرعت های بالاتر و هزینه های کمتر فراهم می کند. سال 2015، جوزف پون(Joseph Poon) و تادئوس دریجا(Thaddeus Dryja) پروتکل شبکه لایتنینگ را در تلاش برای رسیدگی به مشکل مقیاس پذیری بیت کوین پیشنهاد کردند.

وردلاین، همتای اروپایی بیت کوین سوئیس قادر خواهد بود تا تراکنش ها را با استفاده از شبکه لایتنینگ پردازش کند. به این ترتیب مصرف کنندگان و کسب و کارها از سهولت تراکنش های رمزارز ها بهره مند خواهند شد.

شبکه لایتنینگ در چند هفته‌ اخیر به دلیل استفاده توییتر از آن برای سرویس انعام دهی ، همراه با استفاده از این شبکه در السالوادور، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

طبق گزارشات ، ظرفیت کل شبکه لایتنینگ در سال 2021 شاهد رشد چشمگیری بوده است. در ماه سپتامبر، ظرفیت شبکه با رشد 170 درصدی از ابتدای ژانویه به سقف تاریخی خود در 2904 بیت کوین رسید. ظرفیت شبکه لایتنینگ ممکن است بعد از پذیرش توسط بزرگترین بروکر ارزهای دیجیتال در سوئیس حتی بیش از این افزایش پیدا کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)