/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / چگونه می توانیم هودلر بهتری باشیم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

چگونه می توانیم هودلر بهتری باشیم؟

کلمه "HODL" از پستی در فروم بیت کوین سرچشمه گرفته است، بستری که سرمایه گذاران می توانند نظرات خود را در مورد بیت کوین و اقتصاد به اشتراک بگذارند. در 18 دسامبر 2013، یکی از اعضای انجمن به نام "GameKyuubi" پستی با عنوان "I AM HODLING" منتشر کرد.

چگونه می توانیم هودلر بهتری باشیم؟

هودل HODL چیست؟

هودل “HODL” اصطلاحی است که اغلب در جامعه بیت کوین BTC استفاده می شود و برگرفته از کلمه هولد hold یا نگهداری است. این نه تنها یک اصطلاح محبوب است بلکه یک استراتژی سرمایه گذاری نیز در نظر گرفته می شود.

کلمه “HODL” از پستی در فروم بیت کوین سرچشمه گرفته است، بستری که سرمایه گذاران می توانند نظرات خود را در مورد بیت کوین و اقتصاد به اشتراک بگذارند. در 18 دسامبر 2013، یکی از اعضای انجمن به نام “GameKyuubi” پستی با عنوان “I AM HODLING” منتشر کرد.

سال 2013 سال بزرگی برای بیت کوین بود. قیمت از 15 دلار در ژانویه آن سال به بیش از 1100 دلار در ابتدای دسامبر افزایش یافت که بازدهی 7230 درصدی را به همراه داشت. پس از آن قیمت از 716 دلار با 39 درصد کاهش به 438 دلار در اواسط دسامبر رسید.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟ و چه کاردبری دارد؟

این سقوط احتمالاً نتیجه ممنوعیت شرکت‌های پرداخت شخص ثالث از همکاری با صرافی‌های بیت‌کوین از سوی بانک مرکزی چین بود. پست “I AM HODLING” پاسخی به سقوط قیمت است. نویسنده پست را با اشتباهات تایپی و حروف بزرگ منتشر کرد تا استراتژی ساده نگه داری دارایی اش را اعلام کند.

عبارت «HODL» که غلط املایی داشت به سرعت در انجمن تکرار شد و به سایر ارزهای دیجیتال گسترش یافت. سرمایه گذاران رمزارز از این اصطلاح برای اشاره به خرید و نگهداری دارایی ها در افق زمانی طولانی تر به جای انجام معاملات مکرر استفاده می کنند.

ثابت شده است که نویسنده پست تصمیم درستی گرفته است. قیمت بیت کوین جهش دیگری را در اواسط سال 2017 آغاز کرد و در پایان سال به بالاترین سطح تاریخی 19167 دلار رسید. با این حال، پس از جهش در سال 2017، قیمت دوباره کاهش یافت. در طول همه‌گیری کووید-19 دوباره افزایش یافت و در اوایل سال 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از 58000 دلار رسید.

استراتژی هودلینگ

نگهداری ارزهای دیجیتال می تواند در بلندمدت کم خطرترین استراتژی باشد. بازار کریپتو به طور روزانه در نوسان است و تلاش برای زمان‌بندی درست بازار دشوار است.

در واقع، همین امر در مورد سایر دارایی ها مانند سهام نیز صادق است. تحقیقات اخیر به بررسی این موضوع پرداخته  که اگر شخصی 10000 دلار در S&P 500 در سال 2006 سرمایه گذاری می کرد چه اتفاقی می افتاد و به تعدادی سناریوی مختلف رسید.

کسانی که به طور کامل سرمایه گذاری کرده بودند، تا 31 دسامبر 2020 به موجودی 41100 دلاری دست یافتند. از دست دادن 10 روز برتر بازار منجر به موجودی 18829 دلاری می شد این یعنی 22270 دلار کمتر.

جهت مقایسه، ورود و خروج از بازار ارزهای دیجیتال نیز خطر از دست دادن بهترین روزهای بازار را ایجاد می کند. ما دیده‌ایم که چگونه بیت‌کوین BTC و اتر ETH توانسته‌اند در عرض چند ساعت رشد چشمگیر دو رقمی را ثبت کنند. فروش ارز دیجیتال در حالت وحشت، خطر بسیار بیشتری را برای سلامت یک سبد سرمایه گذاری ایجاد می کند.

یافتن پروژه هایی که واقعاً به آنها باور دارید و مقاومت در برابر ترس از دست دادن، استراتژی است که بارها و بارها خود را به سرمایه گذاران ثابت کرده است.

چرا هودلینگ در کیف پول یا صرافی روش نادرستی است؟

اگرچه هودلینگ بهترین استراتژی است، اما ممکن است برخی آن را به درستی انجام ندهند.

نگهداری و معامله نکردن دارایی های دیجیتال کار آسانی نیست. هودلینگ از نظر ذهنی دشوار است، و به صبر و چشم انداز بلندمدت نیاز دارد.

همچنین توجه به خطراتی که می تواند در هنگام استفاده از کیف پول صرافی رخ دهد مهم است. بارها دیده ایم که سرمایه گذاران در نهایت سرمایه ذخیره شده در پلت فرم های معاملاتی را از دست داده اند. در پرونده ام تی گاکس قربانیان هنوز بعد از هفت سال منتظر دریافت غرامت هستند.

همچنین بخوانید : چه اتفاقی برای بیت کوین های گم شده رخ می دهد؟

جدا از نگرانی‌های امنیتی، نگهداری ارز دیجیتال در یک حساب به این معنی است که این دارایی‌ها رشد نمی‌کنند و وسوسه شروع معاملات نیز وجود دارد. شما باید مطمئن شوید که هنگام هودل در حال پیشرفت هستید و ارزش سرمایه شما در حال افزایش است..

جایگزین ها چیست؟

استیکینگ (Staking) به روشی محبوب برای کاهش خطرات هودلینگ تبدیل شده است.

این شاخه کاملاً جدید در فضای DeFi به حل تعدادی از مشکلات مرتبط با هودلینگ کمک می کند.

اول، توکن‌ها در جایی دور از دسترس شما قرار می‌گیرند در نتیجه خطر فروش ناشی از ترس را از بین می‌برد. همچنین در یک کیف پول صرافی ذخیره نمی شوند در نتیجه احتمال هک وجود ندارد. (با این حال، ارزیابی شهرت یک برنامه استیکینگ برای اطمینان از امنیت آن مهم است و پلت فرم های غیرمتمرکز می توانند ایمنی بیشتری را ارائه دهند.)

دارایی های استیک شده همچنین می توانند بازدهی داشته باشند، به این معنی که در طول زمان ارزش انباشته می کنند. این نکته تضمین می کند که در حال پیشرفت هستید، در حالی که هیچ کاری انجام نمی دهید.

در یک پلت فرم استیکینگ باید به دنبال چه چیزی باشید؟

ابتدا، باید بفهمید که آیا پلتفرم از نوع توکن یا ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می کند یا خیر. اکثر آنها گزینه های بسیار کمی را در این زمینه ارائه می دهند، اما تعداد کمی از آنها از بخش گسترده ای از دارایی ها پشتیبانی می کنند. این به شما اجازه می دهد سرمایه خود را در یک مکان نگه دارید.

در مرحله بعد، بررسی کنید که پلت فرم سهامگذاری چقدر غیرمتمرکز است و آیا قابل اعتماد است یا خیر. بررسی کنید که کدام پروژه‌ها برای استیکینگ فهرست شده‌اند و حداقل APY را نیز بررسی کنید.

همچنین، ببینید آیا پلتفرم مزایای بیشتری ارائه می دهد یا خیر. برخی از آنها ایردراپ هایی را معرفی میکنند در حالی که برخی دیگر مجموعه‌ای از گزینه‌های متنوع‌سازی هوشمند را ارائه می‌کنند که به شما اجازه می‌دهد بیشترین بهره را از ارز دیجیتال خود ببرید.

هولدرها برای به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن زیان چه کاری باید انجام دهند؟

اول از همه ارزهای دیجیتالی که آینده بلندمدتی دارند و یک پلتفرم سهام گذاری قابل اعتماد را انتخاب کنید.

قفل کردن توکن ها می تواند برخی از فشارهای ذهنی مرتبط با هودلینگ را از بین ببرد و در این بین راهی برای افزایش ارزش سرمایه به شما ارائه دهد.

با توجه به عدم اطمینان ذاتی که در حال حاضر در بازار کریپتو مشاهده می‌کنیم، استیکینگ این پتانسیل را دارد که آرامشی به هودلرها ببخشد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید