/ فین تک های ارزهای دیجیتال / سوان چین، بلاک چینی که دسترسی به هوش مصنوعی را تسهیل میکند

زمان مطالعه : 7 دقیقه

سوان چین، بلاک چینی که دسترسی به هوش مصنوعی را تسهیل میکند

سوان چین Swan Chain از بلاک چین برای مقابله با چالش‌های بخش هوش مصنوعی استفاده می‌کند و از منابع محاسباتی کم مصرف برای کاهش هزینه‌ها تا 70 درصد استفاده می‌کند.

سوان چین، بلاک چینی که دسترسی به هوش مصنوعی را تسهیل میکند

این پلتفرم با تسهیل استقرار ابزارهای غیرمتمرکز هوش مصنوعی و افزایش قابلیت همکاری اکوسیستم، یکپارچگی فناوری را تقویت می کند.

سوان چین Swan Chain از بلاک چین برای مقابله با چالش‌های بخش هوش مصنوعی استفاده می‌کند و از منابع محاسباتی کم مصرف برای کاهش هزینه‌ها تا 70 درصد استفاده می‌کند.

فضای هوش مصنوعی (AI) پر از پتانسیل است، اما با چالش هایی نیز همراه است. هزینه‌های بالا برای قدرت محاسباتی و فضای ذخیره‌سازی گسترده، روند رشد نوآوران و کسب‌وکارهایی را که به دنبال راه‌هایی برای عبور از مرزهای هوش مصنوعی هستند، کند می‌کند.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه ارز دیجیتال را در کیف پول های نرم افزاری ذخیره کنیم؟

علاوه بر این، اطمینان از حفظ حریم خصوصی داده ها در عین حفظ عملیات کارآمد، یک مشکل فنی مهم، به ویژه در بلاک چین ایجاد می کند. این وضعیت اغلب توسعه دهندگان را در تنگنا قرار می دهد و سعی می کنند به ابزارهای پیشرفته بدون آسیب رساندن یا به خطر انداختن امنیت دسترسی پیدا کنند. از آنجایی که این مسائل بسیار مهم به نظر می رسند، تلاش برای یکپارچه سازی هوش مصنوعی با دسترسی آسان و ایمن بیش از هر زمان دیگری حیاتی می شود.

استفاده از راه حل های لایه 2 برای هوش مصنوعی

سوان چین (که قبلاً FilSwan نام داشت) در سال 2021 تأسیس شد، یک زیرساخت غیرمتمرکز که برای تسریع در پذیرش هوش مصنوعی طراحی شده است. سوان چین با استفاده از فناوری لایه 2 اتریوم به نام OP Stack، وب 3 را با هوش مصنوعی ادغام می کند و طیف گسترده ای از راه حل های ذخیره سازی، محاسبات، پهنای باند و پرداخت را ارائه می دهد.

سوان چین در 29 آوریل شبکه آزمایشی پروکسیما Proxima را راه اندازی کرد.Atom Accelerator Race که در همان روز راه اندازی شد، میزبان یک سیستم اعتباری مشارکت Contribution Credit System است که دارای یک مجموعه پاداش از 15 میلیون اعتبار است. این سیستم برای اندازه گیری و پاداش دادن به تعامل کاربران، توسعه دهندگان و کاوشگران در پلتفرم طراحی شده است. اعتبارات انباشته شده در سیستم با جوایز بالقوه ای که شرکت کنندگان ممکن است در طول رویداد تولید توکن پلت فرم دریافت کنند، مرتبط است.

سوان چین استقرار مدل هوش مصنوعی مقرون به صرفه را با استفاده از Lagrange DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) که بر تحقق ارزش داده متمرکز است، تسهیل می کند. لاگرانژ به عنوان یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز عمل می‌کند و قابلیت‌های ذخیره‌سازی و استقرار ایمن را برای کد فراهم می‌کند و توسعه‌دهندگان میتوانند برنامه‌های Web3 را با گزینه‌های ابزار گسترده ایجاد کنند.

سوان چین شش مورد از شبکه آزمایشی را اجرا کرده است. در طول شبکه آزمایشی Saturn، بیش از 15 کشور، 20 شهر و بیش از 80 ارائه دهنده قدرت محاسباتی به این شبکه پیوستند. Saturn Testnet شاهد پردازش بیش از 145 میلیون تراکنش سوان چین، مشارکت بیش از 25 میلیون آدرس کیف پول و اجرای بیش از 630000 قرارداد در دو ماه بود. علاوه بر این، بیش از 2.85 میلیون ساعت CPU و 600000 ساعت GPU از منابع محاسباتی را فراهم کرد.

بلاک چین برای حل مشکلات هوش مصنوعی

هزینه بالای مرتبط با محاسبات، کارایی بالا و ذخیره سازی در مقیاس بزرگ یک مسئله مهم در بخش هوش مصنوعی است. سوان چین با یکپارچه‌سازی منابع محاسباتی کم مصرف از مراکز داده جامعه، این مشکل را حل می‌کند، که می‌تواند هزینه‌ها را تا 70 درصد کاهش دهد و از دارایی‌های محاسباتی غیرفعال درآمدزایی کند.

یکی دیگر از حوزه‌های تمرکز سوان چین، محاسبه امن و کارآمد اثبات‌ دانش صفر (ZKP) در اکوسیستم بلاک چین است. این پلتفرم سرویس های برون سپاری را برای محاسبات ZKP ارائه می دهد و از شبکه های بلاک چین جهانی مانند Filecoin و Aleo پشتیبانی می کند. در عرض دو ماه پس از راه اندازی، بازار ZK در سوان چین بیش از 50000 تسک محاسباتی ZK را پردازش کرده است.

سوان چین همچنین موانع ورود توسعه دهندگان و کاربران برای دسترسی به منابع غیرمتمرکز هوش مصنوعی را کاهش می دهد. ابزارهایی مانند Lagrange DAO، Multi-Chain Storage و پشتیبانی از مدل های پیشرفته هوش مصنوعی مانند Stable Diffusion و MusicGen به دموکراتیک شدن دسترسی به فناوری های هوش مصنوعی کمک می کند.

علاوه بر این، سوان چین از طریق بازارهای غیرمتمرکز تجارت منابع برای ذخیره سازی، تامین کنندگان هوش مصنوعی و ZK و مشارکت استراتژیک با بازیگران کلیدی مانند Filecoin، IPFS، Chainlink و Optimism، قابلیت همکاری را در اکوسیستم خود افزایش می دهد.

باتوجه به محدودیت‌های شبکه اصلی اتریوم Ethereum، مانند توان عملیاتی کم و هزینه‌های بالا، سوان چین یک ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار، با توان بالا و کم‌هزینه را در OP Superchain، راه‌حل لایه ۲ اتریوم، ارائه می‌دهد.

این امر امکان مهاجرت برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم (DApps) موجود، به سوان چین را تسهیل می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا کارآمدتر و با هزینه کمتری کار کنند، که به‌ویژه برای برنامه‌های هوش مصنوعی غیرمتمرکز مبتنی بر منابع مفید است.

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟ و چه کاردبری دارد؟

سوان چین از فناوری های Web3 برای تقویت استحکام شبکه محاسباتی خود استفاده می کند. با سازماندهی شبکه ای از گره های محاسباتی مستقل، انعطاف پذیری را افزایش می دهد و خطرات مرتبط با کنترل متمرکز را کاهش می دهد. راه‌اندازی غیرمتمرکز سوان چین تضمین می‌کند که شبکه پایدار و کارآمد باقی می‌ماند، حتی اگر بخش‌هایی از آن با مشکلاتی مواجه شود.

سوان چین با استفاده از منابع محاسباتی پلتفرم، چارچوبی را ایجاد می کند که به کاربران امکان می دهد بازارهای تخصصی خود را مانند بازارهای هوش مصنوعی و ZK ایجاد کنند. استانداردسازی سوان چین به افراد و سازمان ها این امکان را می دهد که به طور موثر این منابع را بر اساس نیازهای خاص خود به کار گیرند.

پشتیبانی شده توسط شرکت های برتر Web3

سوان چین توسط تعدادی از شرکت‌های برتر و سرمایه‌گذارانی از جمله بایننس لبز Binance Labs، پروتکل لبز Protocol Labs، واتردریپ کپیتال Waterdrip Capital، چین لینک لبز Chainlink Labs، اوتلایر ونچرز Outlier Ventures و SNZ Holdings پشتیبانی می‌شود. این پلتفرم همچنین با Nvidia، Google Web3 Startup Program، Microsoft Startup Program، Chainlink BUILD و Filecoin Orbit همکاری خود را آغاز کرد.

برنامه های آینده سوان چین.

برنامه های آینده سوان چین.

سوان چین به دنبال دموکراتیک کردن دسترسی به هوش مصنوعی پیشرفته و فناوری‌های بلاک چین است و در عین حال اکوسیستم بهم پیوسته‌تر و کارآمدتری را پرورش می‌دهد. این رویکرد نوآورانه می‌تواند منجر به آغاز عصر جدیدی از یکپارچگی فناوری شود، جایی که موانع بین محاسبات پیچیده و برنامه‌های کاربردی روزمره کاهش می‌یابد و راه را برای توانمندسازی و نوآوری فناوری گسترده هموار می‌کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین