/ اخبار ارز دیجیتال / قانونگذاران جهانی به دنبال راه اندازی یک نهاد مشترک برای هماهنگ کردن قوانین حوزه رمزارز می باشند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قانونگذاران جهانی به دنبال راه اندازی یک نهاد مشترک برای هماهنگ کردن قوانین حوزه رمزارز می باشند

قانونگذاران جهانی به دنبال راه اندازی یک نهاد مشترک برای هماهنگ کردن قوانین حوزه رمزارز می باشند

یکی از مدیران ارشد سازمان بین‌ المللی کمیسیون‌ اوراق بهادار (IOSCO) گفت که قانونگذاران بازار جهانی احتمالا ظرف سال آینده یک نهاد مشترک برای قانونگذاری بهتر ارزهای دیجیتال راه‌ اندازی خواهند کرد.

یک نهاد جهانی برای هماهنگ کردن قوانین حوزه رمزارز

مدیران ارشد سازمان بین‌ المللی کمیسیون‌ اوراق بهادار (IOSCO) در این هفته درباره مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال صحبت کردند. اعضای سازمان جهانی بیش از 95 درصد از بازارهای اوراق بهادار جهان را در بیش از 130 حوزه قضایی قانونگذاری می کنند.

به گزارش رویترز، اشلی آلدر (Ashley Alder)، رئیس سازمان بین‌ المللی کمیسیون‌ اوراق بهادار، با تاکید بر نیاز به یک گروه جهانی برای همسویی با قوانین کریپتو، گفت که قانونگذاران بازار جهانی احتمالا ظرف سال آینده یک نهاد مشترک را برای هماهنگی بهتر قانونگذاری ارزهای دیجیتال راه اندازی خواهند کرد.

آلدر با اشاره به اینکه تنظیمات مشابهی برای تامین مالی ثبات وضعیت آب و هوا وجود دارد، توضیح داد:

در حال حاضر چنین چیزی در کریپتو وجود ندارد، اما من فکر می کنم اکنون حفظ ثبات آب و هوایی بسیار بسیار مهم است.

رئیس سازمان بین‌ المللی کمیسیون‌ اوراق بهادار با اشاره به رونق ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین (BTC)، گفت که کریپتو در دستور کار قرار گرفته و به یکی از سه حوزه کلیدی تبدیل شده است که مقامات روی آن تمرکز کرده اند.

او خاطرنشان کرد که چندین خطر مرتبط با رمزارز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و افزود که قانونگذاران در برخی از حوزه‌ های کلیدی از جمله امنیت سایبری، انعطاف‌ پذیری عملیاتی و عدم شفافیت در اکوسیستم کریپتو عقب هستند.

مارتین مولونی (Martin Moloney)، دبیر کل سازمان اوراق بهادار، در نشست عمومی سالانه انجمن بین المللی سوآپ و مشتقات این هفته گفت:

ما در آستانه یک چیز جدید، مهم و چیزی هستیم که نیاز به کار زیادی دارد.

او اظهار داشت: لازم نیست یک گوی جادویی داشته باشم تا بتوانم بگویم، آیا ارز دیجیتال تا 20 سال دیگر وجود خواهد داشت یا خیر؟ این مهم نیست. همانطور که می بینید، من می دانم که این بازار به اندازه کافی توسعه یافته است و ما باید طوری رفتار کنیم که انگار تا 20 سال دیگر ادامه خواهد داشت. ما باید آن را جدی بگیریم.

این دبیر کل از افراد صنعت کریپتو خواست تا با قانونگذاران تعامل داشته باشد و اظهار داشت:

به جای اینکه به ما بگویید که دست برداریم، از نبوغ خود استفاده کنید و از فناوری خود برای حل مشکل قانونی استفاده کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان