/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / چگونه در ETF بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

چگونه در ETF بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

ETF های بیت کوین این پروسه را برای سرمایه گذاران ساده میکنند و آنها می توانند دارایی های خود را بدون نگهداری کیف پول کریپتو یا ذخیره سازی آفلاین مدیریت کنند.

چگونه در ETF بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

تایید صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین BTC توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هیجانات زیادی را در جامعه کریپتو ایجاد کرده است. این کمیسیون به 11 درخواست از جمله BlackRock، ARK Invest، Fidelity، VanEck و Invesco چراغ سبز نشان داده است.

پس از این مجوزها، سرمایه‌گذاران نهادی و خرد می توانند در بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار، بدون در اختیار داشتن مستقیم آن، سرمایه‌گذاری کنند. به جای خرید بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال، مانند بایننس یا کوین بیس، سرمایه گذاران می توانند ETF بیت کوین را خریداری کنند.

سرمایه گذاری در ETF بیت کوین در مقابل سرمایه گذاری در بیت کوین

از طریق ETF ها، سرمایه گذاران می توانند محصولی را خریداری کنند که قیمت کالا یا اوراق بهادار مرتبط را از طریق همان مکانیسمی که قبلاً برای صندوق های شاخص وجود داشت ردیابی می کند. ETF های بیت کوین این پروسه را برای سرمایه گذاران ساده میکنند و آنها می توانند دارایی های خود را بدون نگهداری کیف پول کریپتو یا ذخیره سازی آفلاین مدیریت کنند.

در این رابطه بخوانید‌ : شیبا اینو چیست و چه کاربردی دارد؟

نهادها و افراد عادی که دسترسی به این کلاس دارایی را محدود کرده‌اند یا قصد سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال را داشتند، اکنون می‌توانند بیت کوین نگه دارند.

اصطلاح “اسپات” در ETF بیت کوین به نگهداری واقعی دارایی ها اشاره دارد، نه برخی از قراردادهای مشتقه. هر سرمایه گذار صاحب یک بخش از بیت کوین خواهد بود. سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند ETFهای آتی بیت‌کوین را خریداری کنند، که به معنای توافق برای خرید یا فروش بیت‌کوین در یک تاریخ از پیش تعیین‌شده، بدون توجه به قیمت بازار است. سرمایه گذاران می توانند ETF بیت کوین را هر چند وقت یک بار که دوست دارند در ساعات معاملاتی بخرند و بفروشند.

صندوق های ETF تایید شده بیت کوین

کمیسیون بورس ETF های بیت کوین را در 10 ژانویه تأیید کرد. صندوق های ETF تایید شده بیت کوین در چندین بورس در ایالات متحده، از جمله بورس نیویورک (NYSE)، بورس شیکاگو (CBOE) و نزدک، فهرست می شوند.

در اکتبر 2021، SEC مجوز راه اندازی ETF های آتی بیت کوین که توافقات خرید یا فروش بیت کوین را با قیمت از پیش تعیین شده ارائه می کنند، صادر کرد. اولین ETF مرتبط با بیت کوین که تاییدیه SEC را دریافت کرد، Proshares Bitcoin Strategy ETF (BITO) بود که در بورس نیویورک فهرست شده است.

مزیت ETF های معمول این است که سبدی متنوع از دارایی ها را عرضه می کنند. با این حال، ETF بیت کوین تنها به یک ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، مرتبط است، بنابراین احتمالاً نوساناتی مشابه بیت کوین را تجربه خواهد کرد.

روش های مختلف خرید ETF بیت کوین چیست؟

روش های مختلفی برای خرید ETF بیت کوین وجود دارد:

حساب های کارگزاری آنلاین

کارگزاری ها معمولا یک ابزار جستجو دارند که به کاربران امکان می دهد صندوق را با نام یا نماد آن جستجو کنند و آن را معامله کنند. پس از تایید ETF های اسپات در ایالات متحده، می توان این دارایی را با کارگزاری هایی مانند Charles Schwab، Fidelity، Robinhood و Interactive Brokers و غیره خریداری کرد.

صرافی های ارز دیجیتال

در حالی که صرافی های ارز دیجیتال هنوز با یک شرایط قانونگذاری در حال تغییر دست و پنجه نرم می کنند، برنامه هایی برای راه اندازی ETF دارند. انتظار می رود خدمات معاملاتی ETF Kraken در سال 2024 ارائه شود. Coinbase، یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال، مسئول هشت مورد از ETF های تایید شده توسط SEC است.

مشاوران مالی

همچنین بخوانید : لیکویید استیکینگ چیست؟مقایسه استیکینگ و لیکویید استیکینگ

بر اساس نظرسنجی Bitwise 2024، مشاوران مالی در ایالات متحده عموماً علاقه خود را به ETFهای کریپتو ابراز کردند. نتایج نشان داد که 19٪ از مشاوران می توانند ارز دیجیتال را در حساب های مشتری خریداری کنند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که 98٪ از مشاوران قصد دارند این میزان سرمایه گذاری را در سال 2024 حفظ کرده یا افزایش دهند.

مشاوران روبو

مشاوران Robo مانند Wealthfront و Betterment می‌توانند خرید ETF بیت‌کوین را با ارائه یک پلتفرم سرمایه‌گذاری خودکار، کم‌هزینه و آسان، تسهیل کنند. با امکان سرمایه گذاری در ETF های مرتبط با ارزهای دیجیتال با موجودی نسبتاً کم، آنها به سرمایه گذاران تازه کار و با تجربه خدمت می کنند.

به طور معمول، مشاوران روبو مدیریت سبد خودکار سفارشی شده با اهداف سرمایه گذار و تحمل ریسک را ارائه می دهند.

بانک های سنتی

به طور معمول، فردی که می خواهد ETF بیت کوین را از طریق یک بانک سنتی خریداری کند، یک حساب کارگزاری در بخش سرمایه گذاری بانک باز می کند. پس از تامین مالی و فعال سازی حساب خود، معامله گران می توانند به دنبال ETF ترجیحی بیت کوین بگردند.

شخص می تواند پس از تعیین میزان سهام ETF، مانند هر سهام یا ETF دیگری که از طریق خدمات کارگزاری بانک ارائه می شود، آن را خریداری کند. با این حال، دسترسی مستقیم به ETF های بیت کوین ممکن است بر اساس منطقه و پیشنهادات خاص بانک متفاوت باشد.

خرید مستقیم از ناشران ETF

سرمایه گذاران می توانند مستقیماً به پورتال های صادرکننده ETF رفته و محصول را خریداری کنند. با این حال، ممکن است برای خرید ETF نیاز به یک حساب کاربری در یک کارگزاری داشته باشید. به عنوان مثال، هنگام بازدید از وب‌سایت Hashdex، از مشتریان خواسته می‌شود یکی از کارگزارانی را که صادرکننده با آن کار می‌کند، انتخاب کنند.

نحوه خرید ETF بیت کوین

در ادامه روند خرید ETF های BTC از طریق خدمات کارگزاری آمده است:

مرحله 1: یک حساب کارگزاری باز کنید

یک برنامه خدمات کارگزاری مانند BlackRock یا Robinhood را دانلود کنید یا وب سایت آنها را باز کنید، روند احراز هویت را تکمیل کنید و وارد شوید.

مرحله 2: موجودی حساب را تامین کنید

معامله‌گر باید حساب کارگزاری خود را با استفاده از حساب بانکی مرتبط، چک یا پس‌انداز خود تأمین کند.

مرحله 3: تحقیقاتی را در مورد ETF های موجود بیت کوین انجام دهید

سرمایه گذارانی که ETF بیت کوین را در نظر می گیرند باید به جنبه های کلیدی مانند ناشر و نسبت هزینه مرتبط با ETF توجه داشته باشند. نسبت هزینه، کارمزدی است که ناشر برای مدیریت ETF دریافت می کند، که می تواند بر بازده کلی سرمایه گذاری تأثیر بگذارد.

مرحله 4: ETF بیت کوین را انتخاب کنید

سرمایه گذاران می توانند طیف وسیعی از ETF های بیت کوین را بررسی کنند و آنهایی را انتخاب کنند که با اولویت ها و اهداف سرمایه گذاری آنها همخوانی دارند.

مرحله 5: ثبت سفارش

در این مرحله می توان با استفاده از وجوه موجود در حساب، سفارش داد و ETF های انتخابی را خریداری کرد. این مرحله شامل وارد کردن نماد انتخابی ETF بیت کوین در فیلد خاص ارائه شده یا قرار دادن سفارش یک حساب کارگزاری و مشخص کردن تعداد سهامی است که فرد می‌خواهد بخرد.

پس از بررسی جزئیات سفارش، سرمایه گذار می تواند سفارش را ارسال کند. سپس کارگزاری سفارش را طبق شرایط مشخص شده اجرا می کند و سهام بیت کوین ETF به پرتفوی سرمایه گذار اضافه می شود.

مرحله 6: سرمایه گذاری خود را به طور منظم نظارت کنید

بررسی منظم سرمایه‌گذاری‌ها به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا به تغییرات بازار واکنش نشان دهند و سرمایه‌گذاری‌ خود را در جهت درست هدایت کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید