/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / چرا هفته جاری برای روند قیمت بیت کوین بسیار مهم است؟ (1 اسفند 1401)

زمان مطالعه : 3 دقیقه

چرا هفته جاری برای روند قیمت بیت کوین بسیار مهم است؟ (1 اسفند 1401)

علیرغم کاهش جزئی صبح امروز، بیت کوین و اتریوم به ترتیب بالای 24000 دلار و 1600 دلار قرار دارند. نوسان بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته و سرمایه‌گذاران بر انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در این هفته نظارت می‌کنند تا بتوانند مسیر آینده بازار را پیش بینی کنند.

چرا هفته جاری برای روند قیمت بیت کوین بسیار مهم است؟ (1 اسفند 1401)

بازار ارزهای دیجیتال عملکرد متفاوتی را در روز دوشنبه به نمایش گذاشت، به طوری که برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین BTC، اتریوم ETH و ریپل XRP در سطوح پایین تری معامله شدند، در حالی که برخی دیگر مانند سولانا SOL، شیبا اینو SHIB و کاردانو ADA افزایش قیمت را تجربه کردند.

علیرغم کاهش جزئی صبح امروز، بیت کوین و اتریوم به ترتیب بالای 24000 دلار و 1600 دلار قرار دارند. نوسان بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته و سرمایه‌گذاران بر انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در این هفته نظارت می‌کنند تا بتوانند مسیر آینده بازار را پیش بینی کنند.

هدف بعدی بیت کوین چیست؟

نمودار قیمت بیت کوین از میانگین متحرک 200 هفته ای که یک معیار مهم در تاریخ بیت کوین است، رد شده است. یکی از تحلیلگران بازار می گوید میانگین متحرک 200 هفته ای یک شاخص مفید برای تعیین حرکت بازار است. در گذشته، قیمت بیت کوین در هر دو بازار نزولی و صعودی همیشه بالاتر از این شاخص باقی مانده است.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال مونرو (XMR) چیست؟

میانگین های متحرک به عنوان شاخص های تاخیری (lagging) در نظر گرفته می شوند، به این معنی که هدف اصلی آنها شناسایی زمانی است که روند موجود با یک روند جدید جایگزین می شود.

بیت کوین در سال 2022 به زیر میانگین متحرک 200 هفته ای رسیده است و همچنان در حال مبارزه برای بازیابی است. افت به زیر میانگین متحرک دلیلی برای احتیاط بیشتر هولدرهای بیت کوین است.

حجم مبادلات دلاری در صرافی های اصلی و روندهای کلان

سرمایه‌گذاران باید حجم مبادله شده در صرافی ها به دلار را در نظر بگیرند. حجم معاملات بیت کوین با افزایش قیمت کاهش یافته است که نشان می دهد خریداران ممکن است علاقه خود را از دست بدهند.

ملاحظات مهم دیگر تأثیر روندهای کلان است، زیرا بر بازار ارزهای دیجیتال نیز تأثیر می گذارند. به عنوان مثال، قدرت دلار آمریکا در حال حاضر به نقطه عطفی رسیده است که ممکن است تأثیر قابل توجهی بر بیت کوین داشته باشد.

قدرت گرفتن دلار به معنای پول کمتری است که به بازار ارزهای دیجیتال وارد می شود، و از آنجایی که USD نیمی از اکثر جفت های معاملاتی ارزهای دیجیتال است، بیت کوین ممکن است با رشد دلار تضعیف شود. اخبار اخیر از فدرال رزرو نشان می دهد که ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره کاهش یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین

در نمودار هفتگی قیمت بیت کوین، الگویی را می بینیم که یادآور آخرین مرحله تسلیم بازار نزولی در سال 2018 است. در آخرین مرحله از بازار نزولی در سال 2018 شاهد کاهش قیمت بیت کوین به نصف بودیم و بسیاری از سرمایه گذاران پول زیادی را از دست دادند. سپس این ارز دیجیتال به پایین ترین سطح خود رسید و رشد کرد و روند صعودی سال 2019 آغاز شد.

همین الگو امروز هم تکرار می شود. پس از یک سقوط شدید که بیت کوین را به سطح 15000 دلاری رساند، کاپیتولاسیون یا تسلیم سرمایه گذاران از ترس رخ داد. مدتی است که بیت کوین روند صعودی داشته و بسیاری از سطوح اصلی مقاومت را شکسته است.

تا لحظه نگارش این مطلب، یک بیت کوین معادل 24536 دلار است. قیمت بیت کوین به مقاومت اصلی در 25000 دلار رسیده است. از اواسط ژوئن 2022، این مانع از نظر فنی و روانی – عامل اصلی ریزش قیمت بوده است. اگر بیت کوین بتواند از این ناحیه مقاومت عبور کند، به احتمال زیاد به سمت مقاومت بعدی که 30000 دلار است، حرکت می کند.

 

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) چیست؟

برای خرید ارزدیجیتال میتونید به مارکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین