/ اخبار بیت کوین / نسیم طالب : بیت کوین (Bitcoin) پوششی در برابر تورم نیست و یک طرح پانزی است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نسیم طالب : بیت کوین (Bitcoin) پوششی در برابر تورم نیست و یک طرح پانزی است

نسیم طالب : بیت کوین (Bitcoin) پوششی در برابر تورم نیست و یک طرح پانزی است

بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک دارایی ارزشمند و پناهگاهی برای حفظ دارایی در مقایسه با سایر دارایی های مالی شناخته شده است. با این حال نسیم طالب (Nassim Taleb) ، تحلیلگر و نویسنده مشهور در مصاحبه اخیرش این موضوع را رد کرد.

 

طالب در مصاحبه ای با (CNBC) در روز جمعه ، پس از اشاره به شباهت بیت کوین (BTC) به یک طرح پانزی گفت: “هیچ ارتباطی بین تورم و این ارز دیجیتال وجود ندارد.”

 

این اولین بار نیست که طالب نسبت به بیت کوین (Bitcoin) ابراز تردید می کند. وی در اوایل سال جاری نیز اعلام کرد که به دلیل مشکلات مربوط به نوسانات بیت کوین (Bitcoin) ، دارایی های بیت کوین (Bitcoin) خود را می فروشد. اما سرمایه گذاری او در بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک ارز بود ، نه به عنوان ذخیره ارزش ، ویژگی که طی سال ها به بیت کوین (Bitcoin) نسبت داده شده است.

 

با این وجود طالب کاملاً از فناوری اساسی بیت کوین (BTC) تمجید کرد و گفت: “این یک سیستم رمزنگاری فوق العاده و به خوبی ساخته شده است ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که به هر اقتصادی مرتبط باشد.”

 

“اگر می خواهید از سرمایه خود در برابر تورم محافظت کنید ، یک قطعه زمین بخرید و در آن هرچیزی مانند زیتون بکارید. در نهایت روغن زیتون خواهید داشت. اگر قیمت سقوط کند ، همچنان سرمایه ای خواهید داشت. اما در مورد بیت کوین (Bitcoin) اینگونه نیست ، هیچ ارتباطی وجود ندارد. ”

 

در سال 2020 نیز طالب با اشاره به عدم دانش طرفداران بیت کوین (Bitcoin) در مورد موضوعات اقتصادی ، از آنها به عنوان احمق نام برد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)