/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 9.800 دلار رسید و در تلاش برای پر کردن شکاف بازار آتی پایین ترین سطح طی 6 هفته اخیر را ثبت کرد

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 9.800 دلار رسید و در تلاش برای پر کردن شکاف بازار آتی پایین ترین سطح طی 6 هفته اخیر را ثبت کرد

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 9.800 دلار رسید و در تلاش برای پر کردن شکاف بازار آتی پایین ترین سطح طی 6 هفته اخیر را ثبت کرد

صعود مداوم شاخص ارز دلار آمریکا ، موجب قدرت یافتن خرس های بیت کوین (Bitcoin) شده و جفت (BTC / USD) را به پایین ترین سطح از اواخر جولای سوق داده است.

 

بیت کوین (BTC) در 7 سپتامبر به پایین ترین سطح قیمتی خود رسید و فشار مجدد فروش موجب کاهش قیمت این کریپتوکارنسی برتر به محدوده 9800 دلاری شد.

در این رابطه بخوانید‌ : اتریوم چیست و چگونه کار میکند؟

نمودار روزانه بازار کریپتوکارنسی ، 7 سپتامبر. منبع:  Coin360

 

کف قیمتی بیت کوین (BTC) در شکاف بازار آتی

داده های حاصل از (Coin360) و (Cointelegraph) در روز دوشنبه به وضعیت بحرانی (BTC / USD) اشاره داشت ، این جفت ارز به 9،880 دلار ، کمترین قیمت از 26 جولای رسید.

نمودار قیمت 1 روزه  BTC / USD . منبع:  Coin360

 

پس از عملکرد قیمت طی آخر هفته ، سطح 10،000 دلار به عنوان حمایت ضعیف به نظر می رسد ، نکته ای که تحلیلگران هشدار می دهند در کوتاه مدت می تواند مشکل ساز شود.

 

مایکل ون د پوپ (Michaël van de Poppe) ، تحلیلگر کوین تلگراف ، درمورد بازار فعلی گفت که روند قیمت به دو شکاف در بازارهای آتی بیت کوین در (CME Group) بستگی دارد.

همچنین بخوانید : دی پگ شدن در بازار های دیجیتال به چه معنا است؟

 

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، این دو شکاف در 9700 و 10600 دلار قرار دارند. ون د پوپ دو سناریوی احتمالی برای حرکت قیمت را مشخص کرده است و سوال این است که بیت کوین (Bitcoin) ابتدا کدام شکاف را پر خواهد کرد. در زمان نگارش مطلب قیمت 9،950 دلار است. وی گفت :

 

“در سناریوی اول بیت کوین (Bitcoin) نمی تواند سطح 10،000 دلاری را حفظ کند و به سطوح پایین تر سقوط می کند. سناریوی دوم بسته شدن شکاف (CME) است و بعد از آن قیمت به شکاف (CME) در سطح بالاتر می رسد. ”

 

” محدوده 9،600-9،800 دلار در حال حاضر می تواند کف قیمتی باشد.”

 

سناریوی دوم شامل صعود قیمت به سمت 11000 دلار و به دنبال آن آزمایش مجدد سطوح نزدیک به شکاف پایینی (CME) است.

 

شاخص (DXY) همچنان در حال صعود

خرس ها هفته گذشته بر بازار کنترل داشتند ، زیرا سطح 12000 دلار تحت تاثیر عوامل کلان به سرعت جای خود را به سقوط 15 درصدی داد.

 

قدرت یافتن شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) که از ابتدای هفته آغاز شد ، روز دوشنبه نیز ادامه یافت و شاخص به سطح 93.1 رسید.

نمودار 10 روزه شاخص دلار آمریکا. منبع:  TradingView

 

هرگونه تأثیر از سوی بازارهای سهام وال استریت در روز سه شنبه مشاهده می شود ، زیرا روز کارگر موجب شکاف معاملاتی می شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین