/ تکنولوژی بلاکچین / بانک مرکزی بحرین آزمایش انتقال وجه برون مرزی خود را با استفاده از بلاکچین جی پی مورگان تکمیل می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی بحرین آزمایش انتقال وجه برون مرزی خود را با استفاده از بلاکچین جی پی مورگان تکمیل می کند

بانک مرکزی بحرین آزمایش انتقال وجه برون مرزی خود را با استفاده از بلاکچین جی پی مورگان تکمیل می کند

بانک مرکزی بحرین اخیراً اعلام کرد که اولین انتقال وجه برون مرزی خود را با استفاده از بلاک چین جی پی مورگان (JPMorgan) به صورت آزمایشی انجام داده است. این انتقال که با مشارکت بانک ای بی سی (Bank ABC) انجام شد، آخرین مرحله راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی بحرین است.

به نقل از آنلاک مدیا (Unlock Media)، رشید محمد المراج (Rasheed Mohammed Al Maraj)، رئیس بانک مرکزی بحرین، در اظهارات اخیر خود از آزمایش های جاری بانک مرکزی این کشور تمجید کرد.

او گفت:« بسیار خرسندیم که موفقیت این آزمایش را اعلام کنیم. این آزمایش با استفاده از فناوری های پیشرفته و پیشرو در حال ظهور، با بینش و استراتژی ما برای توسعه مستمر و ارتقا قابلیت های تعمیم یافته به سهامداران در بخش خدمات مالی ما، همگام است.»

در این رابطه بخوانید‌ : کلاهبرداری راگ پول (rug pull) چیست؟

المراج افزود که از طریق شرکای موسسه، بانک مرکزی بحرین تلاش خواهد کرد که به کاستی های موجود در فرایند انتقال بین المللی عرصه سنتی رسیدگی کند و آنها را تغییر دهد.

بانک مرکزی بحرین نیز مانند برخی از رقبای خود در حال آماده شدن برای عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است که به گفته او به «راهکارهای پرداخت امن و کارآمد» منجر خواهد شد. با این حال، این بانک هیچ اطلاعاتی درباره انجام آزمایش مجدد یا زمان راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی به اشتراک نگذاشته است.

به طور کلی، تنها بانک‌های مرکزی چین و نیجریه تاکنون ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه‌اندازی کرده‌اند، در حالی که بقیه هنوز در مراحل مختلف توسعه ارزهای دیجیتال خود هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین