/ اخبار بیت کوین / دو معیار کلیدی نشان می دهند بیت کوین به کف قیمتی خود رسیده است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دو معیار کلیدی نشان می دهند بیت کوین به کف قیمتی خود رسیده است

دو معیار کلیدی نشان می دهند بیت کوین به کف قیمتی خود رسیده است

قیمت بیت کوین هنوز سطح 50,000 دلاری را بازپس نگرفته است، اما اقدامات بازارسازان آپشن و معامله گران مارجین در بیتفینکس نشان می دهد اصلاحات اخیر به پایان رسیده است.

بیت کوین (BTC) از زمان سقوط 4 دسامبر در تلاش برای حفظ حمایت 47500 دلاری بوده است، سقوطی که بیش از 840 میلیون دلار از قراردادهای آتی لانگ را از بین برد. این حرکت نزولی پس از ظهور نوع اومیکرون از ویروس کرونا و داده‌هایی که نشان می داد تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده رخ داد.

قیمت بیت کوین/دلار در FTX. منبع:  TradingView

در حالی که ممکن است تازه واردان از اصلاح قیمت 26 درصدی در ماه گذشته ترسیده باشند، نهنگ ها و سرمایه گذارانی مانند مایکرواستراتژی اقدام به خرید کردند. در 9 دسامبر، مایکرواستراتژی اعلام کرد 1434 بیت کوین خریداری کرده و دارایی های بیت کوین خود را به 122478 کوین افزایش داده است.

به گفته برخی از تحلیلگران، دلیل ضعف بیت کوین ترس از اخبار اورگرند ، غول املاک چینی بود. انقضای 1.1 میلیارد دلار قرارداد آپشن بیت کوین در 10 دسامبر نیز می توانست نقش مهمی در این افت داشته باشد که طی آن فروشندگان 300 میلیون دلار سود به جیب زدند.

معامله گران مارجین همچنان به شدت خوشبین هستند

معاملات مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با پوزیشن های خود به عنوان اهرم ، استیبل کوین وام بگیرند و از عواید برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنند. زمانی که این معامله گران بیت کوین وام می گیرند ، از کوین ها به عنوان وثیقه برای قراردادهای شورت استفاده می کنند، به این معنی که روی کاهش قیمت شرط بندی می کنند.

به همین دلیل برخی از تحلیل‌گران کل مقادیر وام‌دهی بیت‌کوین و استیبل کوین‌ها را رصد می‌کنند تا بینشی در مورد تمایل سرمایه‌گذاران به صعود یا نزول قیمت کسب کنند. معامله گران مارجین بیتفینکس قرارداد های لانگ خود را قبل از سقوط قیمت در 4 دسامبر کاهش دادند.

قراردادهای لانگ بیت کوین در بیتفینکس / درصد کل. منبع:  Coinglass

این اندیکاتور 90 درصد به نفع قراردادهای لانگ بود ، به این معنی که وام استیبل کوین تنها 10 درصد از کل قراردادهای بیتفینکس را تشکیل می داد. علاوه بر این، قراردادهای مارجین لانگ کمتر از 24 ساعت پس از سقوط قیمت ، حدود 94 درصد بهبود یافت. این نشان می‌دهد حتی اگر سرمایه‌گذاران غافلگیر شده باشند ، اکثر آنها در طول افت قیمت پوزیشن خود را حفظ کردند.

برای تأیید اینکه آیا این حرکت مختص این ابزار است یا خیر، باید بازارهای اختیار معامله را نیز تحلیل کرد. شیب دلتا 25 درصد آپشن های خرید (call) و فروش (put) را مقایسه می کند. هنگامی که “ترس” در بازار افزایش یابد شاخص مثبت می شود زیرا پریمیوم آپشن های فروش بالاتر از آپشن های خرید مشابه است.

زمانی که بازارسازان خوشبین هستند عکس این امر صادق است و باعث می‌شود شیب دلتای 25 درصد به ناحیه منفی تغییر کند. ارقام بین منفی 8 درصد و مثبت 8 درصد معمولاً خنثی تلقی می شوند.

دلتای قراردادهای بیتکوین در دریبیت. منبع:  laevitas.ch

شیب دلتای 25 درصدی قبل از سقوط بیت کوین در 4 دسامبر نزدیک به 6 درصد بود که خنثی تلقی می شود. 3 روز بعد ترس در میان بازارسازان آپشن و نهنگ‌ها مشاهده شد و این شاخص به اوج 10٪ رسید، اما در حال حاضر 3٪ است.

شاخص قراردادهای مارجین لانگ بیتفینکس و ریسک آپشن ها نشانه های کمی از استرس را در بازارهای مشتقات نشان می دهد. با توجه به اینکه این بازارها بیشتر توسط معامله‌گران حرفه‌ای استفاده می‌شوند، می‌توان گفت احتمال دارد بیت‌کوین در اوایل سال ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت خود دست یابد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)