/ اخبار آلت کوین ها / سهم بازار تتر در بحبوحه عدم قطعیت اقتصادی افزایش و USDC کاهش یافته است

زمان مطالعه : 3 دقیقه

سهم بازار تتر در بحبوحه عدم قطعیت اقتصادی افزایش و USDC کاهش یافته است

در 12 ماه گذشته، یو اس دی کوین USD Coin شاهد کاهش سهم بازار خود از 34.88٪ به 23.05٪ در زمان نگارش این مطلب بوده است. تسلط دلار بایننس در بازار از 11.68 درصد به 4.18 درصد در همین دوره سقوط کرد، در حالی که سهم بازار دای DAI از بازار کریپتو، از 4.05 درصد در می 2022 به 3.66 درصد رسید.

سهم بازار تتر در بحبوحه عدم قطعیت اقتصادی افزایش و USDC کاهش یافته است

در طول سال گذشته، سهم بازار یو اس دی کوین USDC کاهش یافته و از 34.88٪ به 23.05٪ رسیده است، در حالی که تتر USDT تتر رشد کرده است.

داده‌های کوینگکو CoinGecko نشان می‌دهد در حالی که بیشتر آنها در یک روند نزولی هستند، تتر به بالاترین حد ارزش بازار خود رسیده است. در 12 ماه گذشته، یو اس دی کوین USD Coin شاهد کاهش سهم بازار خود از 34.88٪ به 23.05٪ در زمان نگارش این مطلب بوده است. تسلط دلار بایننس در بازار از 11.68 درصد به 4.18 درصد در همین دوره سقوط کرد، در حالی که سهم بازار دای DAI از بازار کریپتو، از 4.05 درصد در می 2022 به 3.66 درصد رسید.

در همین حال، ارزش بازار USDT تتر در حال افزایش و تسلط آن بر بازار استیبل کوین ها در حال حاضر 65.89 درصد است، از 47.04 درصد یک سال قبل رشد داشته است. ارزش بازار آن به 83.1 میلیارد دلار افزایش یافته است، در حالی که ارزش بازار USDC از اوج 55 میلیارد دلار به تنها 29 میلیارد دلار کاهش یافته است. جرمی آلر، مدیر عامل سرکل Circle در مصاحبه اخیر با بلومبرگ ، سرکوب کریپتو توسط رگولاتورهای ایالات متحده را عامل کاهش ارزش بازار استیبل کوین دانست. به نظر می رسد که شرایط فعلی در ایالات متحده برای رشد Tether مفید است.

استیبل کوین ها بر اساس تسلط بر بازار. منبع:  CoinGecko.

استیبل کوین ها بر اساس تسلط بر بازار. منبع:  CoinGecko.

بحران بانکی ایالات متحده منجر به کاهش ارزش USDC در ماه مارس شد و دسترسی به ذخایر آن به ارزش 3.3 میلیارد دلار در بانک سیلیکون ولی، یکی از سه بانک دوستدار کریپتو که توسط قانونگذاران تعطیل شد، وجود نداشت. علیرغم تضمین های Circle، بازار به سرعت به این خبر واکنش نشان داد و باعث شد پیوند USDC با دلار از دست برود.

با ارتباط فزاینده بین فضای کریپتو و امور مالی سنتی، استیبل کوین ها محبوب تر شده اند. گزارشی که اخیرا توسط هیئت ریسک سیستمی اروپا منتشر شد، نیاز به شفافیت بیشتر در بازار دارایی های دیجیتال، به ویژه برای ذخایر استیبل کوین را برجسته کرد.

تتر به دلیل عدم شفافیت در سال های گذشته به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. این شرکت کریپتو که متعلق به iFinex مستقر در هنگ کنگ است، در سال 2021 توسط دفتر دادستان کل نیویورک به اتهام ارائه نادرست گزارش ذخایر خود، 18.5 میلیون دلار جریمه شد. به عنوان بخشی از توافق صورت گرفته، صادرکننده استیبل کوین ملزم به ارائه شفافیت مالی بیشتر بود.

همچنین تتر در پی فروپاشی بانک سیلیکون ولی، به دنبال کاهش ارتباط واجهه خود با سیستم بانکی است. آخرین گزارش حسابرسی آن نشان می‌دهد که تتر در سه ماهه اول سال 2023 بیش از 4.5 میلیارد دلار از بانک‌ها خارج کرده است که منجر به “کاهش قابل توجهی” در ریسک طرف مقابل در بحبوحه عدم قطعیت اقتصادی جهانی شده است.

این شرکت همچنین اسناد خزانه داری ایالات متحده را به بالاترین حد خود یعنی بیش از 53 میلیارد دلار یا 64 درصد از ذخایر خود افزایش داد. بر اساس این گزارش، USDT همراه با سایر دارایی‌ها اکنون با 85 درصد پول نقد، معادل‌های نقدی و سپرده‌های کوتاه‌مدت پشتیبانی می‌شود.

اقدام مشابهی نیز توسط Circle انجام شده است. گزارش شده است سرکل ذخایر خود را برای کاهش ریسک در مواجهه با عدم قطعیت اقتصاد کلان تعدیل کرده و دیگر اوراق خزانه داری را که سررسید آنها پس از اوایل ژوئن باشد، در اختیار ندارد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)