/ اخبار بیت کوین / دولت فدرال نیجریه مخفیگاه مدیر ارشد فراری بایننس را در کنیا پیدا کرد

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 1 دقیقه

دولت فدرال نیجریه مخفیگاه مدیر ارشد فراری بایننس را در کنیا پیدا کرد

مدیر اجرایی بایننس که در پایان ماه مارس از بازداشت در نیجریه فرار کرده، توسط دولت فدرال در کنیا پیدا شد. بر اساس گزارش‌های محلی، مقامات در حال آغاز روند استرداد او هستند.

دولت فدرال نیجریه مخفیگاه مدیر ارشد فراری بایننس را در کنیا پیدا کرد

مدیر اجرایی بایننس که در پایان ماه مارس از بازداشت در نیجریه فرار کرده، توسط دولت فدرال در کنیا پیدا شد. بر اساس گزارش‌های محلی، مقامات در حال آغاز روند استرداد او هستند.

به گزارش روزنامه محلی PUNCH، مقامات در آخر هفته محل اختفای ندیم انجاروالا را کشف کردند. پس از فرار وی از بازداشت، دولت فدرال نیجریه به دنبال فراری به کنیا رفت. منابعی در دفتر ریاست جمهوری به روزنامه محلی گفتند که آنجروالا بلافاصله پس از ورود به کشور مخفی شد.

«ما او را پیدا کرده ایم. ما می دانیم او کجاست. او در کنیا است و ما در حال همکاری با مقامات هستیم تا او را به نیجریه بازگردانیم».

در این رابطه بخوانید‌ : سولانا (solana) چیست؟ و چگونه کار میکند؟

منبع دیگری این اطلاعات را تایید کرد و به مقامات نیجریه اطمینان داد که در کنار دولت کنیا و اینترپل «به سختی کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که او به نیجریه باز میگردد و با اتهامات وارده علیه خود روبرو می شود».

رئیس کمیسیون جرایم اقتصادی و مالی (EFCC)، اولا اولوکویید، تأیید کرد که این کمیسیون با سازمان پلیس جنایی بین‌المللی، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده، دولت‌های بریتانیا، ایرلند شمالی و کنیا در روند این استرداد همکاری می‌کند.

انجاروالا چگونه فرار کرد؟

ندیم آنجاروالا و تیگران گامبریان، مدیران صرافی بایننس در 26 فوریه به دلیل فرار مالیاتی بازداشت شدند.

در 22 مارس، آنجاروالا، که دارای تابعیت دوگانه بریتانیایی و کنیایی است، از محل نگهداری خود گریخت. در آن زمان، فرض بر این بود که او از امتیازات تلفن خود برای برنامه ریزی فرار خود استفاده کرده است.

این مدیر اجرایی به پاسپورت کنیایی خود دسترسی پیدا کرد و پس از اینکه برای عبادت به مسجدی در آن نزدیکی منتقل شد، با هواپیما از نیجریه خارج شد. با این حال، این که چگونه انجروالا به مدارک خود دسترسی پیدا کرده و از بازداشتگاه خود فرار کرده است، همچنان یک راز باقی مانده است.

طبق آخرین گزارش، نگهبانان مسئول اکنون توسط بازرسان ویژه ارتش مورد بازجویی قرار گرفته اند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین