/ فین تک های ارزهای دیجیتال / بانک استاندارد چارترد وارد متاورس می شود

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک استاندارد چارترد وارد متاورس می شود

بانک استاندارد چارترد وارد متاورس می شود

بانک استاندارد چارتد جدیدترین بانک بزرگی است که وارد حوزه متاورس شده است. این بانک یک زمین مجازی در منطقه Mega City متاورس سندباکس، یک مرکز فرهنگی الهام گرفته از هنگ کنگ، خریداری کرده است.

ورود بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) به متاورس

بانک استاندارد چارترد روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت تابعه آن، بانک استاندارد چارترد هنگ کنگ با مسئولیت محدود (SCBHK) با سندباکس (The Sandbox)، یک پلتفرم محبوب بازی های مبتنی بر بلاکچین (blockchain)، برای ایجاد یک تجربه متاورس شروع به همکاری کرده است.

استاندارد چارترد یک بانک جهانی پیشرو با 85000 کارمند است که در حدود 150 بازار در سراسر جهان به مشتریان خدمات ارائه می دهد و 776 شعبه در سراسر جهان دارد.

در این رابطه بخوانید‌ : زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز چیست؟ (DePIN)

این اولین بانکی است که زمین مجازی را در منطقه مگا سیتی سندباکس، یک مرکز فرهنگی الهام گرفته از هنگ کنگ، خریداری می کند. این ابتکار توسط SC Ventures، مرکز نوآوری، سرمایه گذاری فین تک و بازوی سرمایه گذاری Standard Chartered Group انجام می شود.

جزئیات اطلاعیه: SCBHK به طور فعال مشتریان، شرکا، کارکنان و جامعه فناوری خود را درگیر خواهد کرد تا فرصت‌ های این فضای جدید و هیجان‌ انگیز را کشف کنند. این بانک قصد دارد تجربیات جدیدی را برای مشتریان ایجاد کند و همچنین جامعه های ورزشی و هنری محلی را به دنیای متاورس بیاورد.

الکس منسون، رئیس SC Ventures اظهار داشت: در چند سال گذشته، ما در حال ساخت مدل‌ های تجاری در دارایی‌ های دیجیتال و رمزارز ها بوده‌ ایم و ظهور متاورس را نقطه عطفی در تکامل وب تری (Web3.0) می‌ دانیم.

دیگر بانک‌ ها و شرکت‌ های خدمات مالی بزرگ که وارد این صنعت شده‌ اند جی پی مورگان (JPMorgan)، اچ اس بی سی (HSBC) و فیدلیتی اینوستمنتز (Fidelity Investments) می باشند. اچ اس بی سی همچنین با سندباکس برای ورود به دنیای متاورس شریک شد، در حالی که جی پی مورگان و فیدلیتی، دیسنترالند (Decentraland) را انتخاب کردند.

انتظار می رود متاورس به طور قابل توجهی رشد کند. ماه گذشته، سیتی (Citi) پیش‌ بینی کرد که متاورس می‌تواند با 5 میلیارد کاربر تا سال 2030 یک فرصت 13 تریلیون دلاری باشد. بانک های سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس (Goldman Sachs) و مورگان استنلی (Morgan Stanley) هر دو بر این باورند که متاورس می تواند یک فرصت 8 تریلیون دلاری باشد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید