/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

زمان مطالعه : 15 دقیقه

ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

ماینینگ بیت کوین چقدر انرژی مصرف میکند؟

ماینینگ بیت کوین (Bitcoin mining) فرآیندی است که طی آن با حل معما یک بیت کوین جدید ایجاد میشود. این فرآیند شامل سیستم های محاسباتی مجهز به تراشه های تخصصی است که برای حل معما های ریاضی با هم رقابت می کنند. اولین ماینر بیت کوین که معما را حل می کند، بیت کوین پاداش می گیرد. فرآیند ماینینگ همچنین تراکنش های موجود در شبکه ارز دیجیتال را تایید می کند و آنها را قابل اعتماد می کند.

ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

ماینینگ بیت کوین چیست؟

ماینینگ بیت کوین (Bitcoin mining) فرآیندی است که طی آن با حل معما یک بیت کوین جدید ایجاد میشود. این فرآیند شامل سیستم های محاسباتی مجهز به تراشه های تخصصی است که برای حل معما های ریاضی با هم رقابت می کنند. اولین ماینر بیت کوین که معما را حل می کند، بیت کوین پاداش می گیرد. فرآیند ماینینگ همچنین تراکنش های موجود در شبکه ارز دیجیتال را تایید می کند و آنها را قابل اعتماد می کند.

بیت کوین مدت کوتاهی پس از رونمایی، با رایانه‌های رومیزی دارای واحدهای پردازش مرکزی معمولی (CPU) ماینینگ شد. اما این روند بسیار کند بود. اکنون این ارز دیجیتال با استفاده از استخرهای ماینینگ بزرگی که در بسیاری از مناطق جغرافیایی پخش شده اند، تولید می شود. ماینرهای بیت‌کوین، برای ماینینگ ارز دیجیتال از سیستم‌های ماینینگی استفاده میکنند که مقادیر زیادی برق مصرف می‌کنند.

در مناطقی که برق با استفاده از سوخت های فسیلی تولید می شود، ماینینگ بیت کوین برای محیط زیست مضر تلقی می شود. در نتیجه، بسیاری از ماینرهای بیت‌کوین، عملیات خود را به مکان‌هایی با منابع تجدیدپذیر انرژی منتقل کرده‌اند تا تأثیر بیت‌کوین بر تغییرات آب و هوایی را کاهش دهند.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه در ETF بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

 

نکات مهم

  • ماینینگ بیت کوین فرآیند ایجاد بیت کوین جدید با حل یک معمای محاسباتی است.
  • ماینینگ بیت کوین برای حفظ دفتر کل تراکنش هایی که بیت کوین بر آن استوار است، ضروری است.
  • ماینرها در چند سال گذشته بسیار پیچیده شده اند و از ماشین آلات پیچیده برای سرعت بخشیدن به عملیات ماینینگ استفاده می کنند.
  • ماینینگ بیت کوین به دلیل اینکه با محیط زیست سازگار نیست، بحث و جدل ایجاد کرده است.

 

همانطور که طلا با استفاده از ابزار و ماشین آلات بزرگ ماینینگ می شود، ماینینگ بیت کوین نیز از سیستم های بزرگ مشابه مراکز داده استفاده می کند. این سیستم ها معما های ریاضیِ بیت کوین را برای تولید کوین های جدید حل می کنند.

ماینرهای بیت‌کوین با حل مسائل ریاضی محاسباتی، شبکه ارز دیجیتال را با تأیید اطلاعات تراکنش‌های آن قابل اعتماد می‌کنند. آنها تراکنش های 1 مگابایتی به اندازه یک بلوک را تأیید می کنند. این تراکنش‌ها از نظر تئوری می‌توانند به کوچکی یک تراکنش باشند، اما بسته به مقدار داده‌ای که هر تراکنش ذخیره می‌کند، اغلب چندین هزار هستند. ایده تایید اطلاعات تراکنش بیت کوین، برای جلوگیری از دوبار خرج کردن است. در ارزهای فیات، جعل همیشه یک معضل بوده است. عموما، وقتی 20 دلار در فروشگاه خرج می کنید، آن پول در دست فروشنده است. اما، در مورد ارز دیجیتال، داستان متفاوت است.

اطلاعات دیجیتالی را می توان نسبتاً به راحتی بازسازی کرد، بنابراین در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، این خطر وجود دارد که مصرف کننده بتواند از بیت کوین خود کپی کرده و آن را برای شخص دیگری بفرستد در حالی که هنوز نسخه اصلی را نگه داشته است.

تراکنش های بیت کوین در بلوک هایی جمع می شوند که به پایگاه داده ای به نام بلاک چین اضافه می شوند. گره‌های کامل در شبکه بیت‌کوین رکوردی از بلاک چین را حفظ می‌کنند و تراکنش‌های روی آن را تأیید می‌کنند. ماینرهای بیت کوین کل تاریخچه بلاک چین را دانلود کرده و تراکنش های معتبر را در یک بلوک جمع آوری می کنند. اگر بلوک تراکنش های مونتاژ شده توسط سایر ماینرها پذیرفته و تأیید شود، ماینر یک بلوک پاداش میگیرد.

 

نکته: بیت کوین برای سومین بار در 11 می 2020، پاداش ماینینگ خود را نصف کرد (از 12.5 به 6.25).

 

پاداش بلوک هر 210،000 بلوک (یا تقریباً هر چهار سال) نصف می شود. پاداش بلوک در سال 2009، 50 بود. در سال 2013، مقدار پاداش به 25 کاهش یافت و در سال 2016، 12.5 شد. در جدیدترین رویداد هالوینگ بیت کوین، به 6.25 تغییر یافت.

یکی دیگر از انگیزه های ماینرهای بیت کوین برای مشارکت در این فرآیند، کارمزد تراکنش است. ماینرها علاوه بر پاداش، از هر تراکنش موجود در آن بلوک نیز کارمزد دریافت می کنند. از آنجایی که بیت کوین به سقف برنامه ریزی شده 21 میلیون کوینی خود می رسد، ماینرها برای پردازش تراکنش هایی که کاربران شبکه می پردازند، پاداش دریافت می کنند. این هزینه ها تضمین می کند که ماینرها همچنان انگیزه ماینینگ و حفظ شبکه را دارند.

همچنین بخوانید : شاخص CPI چیست و چگونه بر سایر ارزها تأثیر می گذارد؟

 

معمای ریاضی ماینینگ بیت کوین چیست؟

در مرکز ماینینگ بیت کوین یک معمای ریاضی وجود دارد که ماینرها قرار است برای به دست آوردن پاداش بیت کوین آن را حل کنند. این معما اثبات کار (PoW) نامیده می‌شود، که مرجعی برای کار محاسباتی ماینر های بیت‌کوین است. اگرچه اغلب از آن را پیچیده میدانند، اما معمای ماینینگ در واقع نسبتاً ساده است و می توان آن را به عنوان پروسه حدس زدن توصیف کرد.

ماینرهای شبکه بیت کوین سعی می کنند یک عدد 64 رقمی هگزادسیمال به نام هش بیابند که کمتر یا مساوی با هش موردنظر در SHA256، الگوریتم اثبات کار بیت کوین است. سیستم‌های ماینر از جستجوی فراگیر چشمگیری به شکل واحدهای پردازشگر متعددی استفاده می‌کنند که روی هم چیده شده‌اند و هش‌ها را با سرعت‌های مختلف بیرون می‌دهند (مگا هش در ثانیه (MH/s)، گیگا هش در ثانیه (GH/s)، یا تراهش در ثانیه (TH/s))، حدس زدن تمام ترکیبات 64 رقمی محتمل تا زمانی که به یک راه حل برسند به واحد بستگی دارد. سیستم هایی که عددی کمتر یا مساوی هش را حدس می زنند با بیت کوین پاداش می گیرند.

مثلاً از دوستان خود می‌خواهید عددی بین 1 تا 100 را که فکر کرده‌اید و روی یک کاغذ یادداشت کرده‌اید حدس بزنند. دوستان شما مجبور نیستند عدد دقیق را حدس بزنند. آنها فقط باید اولین نفری باشند که عددی کمتر یا مساوی عدد شما را حدس می زند.

اگر به عدد 19 فکر می کنید و دوستی عدد 21 را حدس میزند، آنها می بازند زیرا 21 بزرگتر از 19 است. اما اگر شخصی 16 را حدس بزند و دوست دیگری 18 را حدس بزند، آن دومی برنده می شود زیرا 18 به 19 نزدیکتر است تا 16. به عبارت بسیار ساده، معمای ریاضی ماینینگ بیت کوین همان وضعیتی است که در بالا توضیح داده شد، به استثنای اعداد هگزا دسیمال 64 رقمی و هزاران سیستم محاسباتی.

 

ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

سختی ماینینگ چیست؟

یکی از اصطلاحاتی که اغلب در ادبیات ماینینگ بیت کوین با آن مواجه خواهید شد، سختی ماینینگ است. سختی ماینینگ به دشواری حل معمای ریاضی و تولید بیت کوین اشاره دارد. دشواری ماینینگ بر نرخ تولید بیت کوین تأثیر می گذارد.

سختی ماینینگ هر 2016 بلوک یا تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند. سطح سختی موفقیت آمیز به میزان کارآمدی ماینرها در چرخه قبلی بستگی دارد. این سطح همچنین تحت تأثیر تعداد ماینرهای جدیدی است که به شبکه بیت کوین ملحق شده اند زیرا هش ریت یا میزان قدرت محاسباتی به کار گرفته شده برای ماینینگ ارز دیجیتال را افزایش می دهد. در سال های 2013 و 2014، با افزایش قیمت بیت کوین، ماینرهای بیشتری به شبکه آن ملحق شدند و میانگین زمان کشف یک بلوک تراکنش از 10 دقیقه به 9 دقیقه کاهش یافت.

اما برعکس آن نیز می تواند رخ دهد. یعنی هر چه ماینرها برای یافتن راهکار رقابت کنند، سختی بیشتر می شود. اگر توان محاسباتی از شبکه خارج شود، سختی کاهش می یابد تا ماینینگ آسان‌تر شود.

سطح سختی ماینینگ در مارس 2022، 27.55 تریلیون بود. یعنی احتمال اینکه یک کامپیوتر هشِ کمتری از هدف تولید کند 1 در 27.55 تریلیون است. برای در نظر گرفتن این موضوع، احتمال برنده شدن لاتاری با یک بلیط بخت آزمایی، 91،655 برابر بیشتر از انتخاب هش صحیح در یک بار امتحان است.

 

اقتصاد ماینینگ بیت کوین چیست؟

با همه این اوصاف، ماینینگ بیت کوین یک سرمایه گذاری تجاری است. سود حاصل از خروجی آن، به سرمایه گذاری انجام شده در ورودی های آن بستگی دارد.

سه هزینه اصلی برای ماینینگ بیت کوین وجود دارد:

برق: با استفاده از برق میتوانید شبانه روز فرایند ماینینگ را اجرا کنید. استفاده از آن می تواند منجر به افزایش قبض برق شود.

 

سیستم های ماینینگ: برخلاف روایت رایج، رایانه های رومیزی و سیستم های بازی معمولی برای ماینینگ بیت کوین مناسب یا کارآمد نیستند. این فرآیند می تواند چنین سیستم هایی را گرم کند و باعث مشکلات پهنای باند در یک شبکه خانگی شود. سیستم های مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (ASIC)، که ماشین‌های مخصوص ماینینگ بیت‌کوین هستند، سرمایه‌گذاری زیرساختی اصلی برای ماینرهای بیت‌کوین هستند. محدوده قیمت برای چنین ماشین هایی می تواند از 4،000 دلار تا 12،000 دلار متغیر باشد. حتی با چنین هزینه های بالایی، یک سیستم مجهز به مدارهای مجتمع با کاربرد خاص، کمتر از یک بیت کوین تولید می کند. ماینرهای بیت‌کوین هزاران سیستم از مدارهای مجتمع با کاربرد خاص را در استخرهای ماینینگ، سازماندهی می‌کنند که شبانه روز کار می‌کنند تا عدد 64 رقمی هگزادسیمال مورد نیاز برای حل یک معمای هش را تولید کنند.

 

ساختار شبکه: سرعت شبکه، تفاوت زیادی در فرآیند ماینینگ بیت کوین ایجاد نمی کند. با این حال، داشتن اینترنتی که 24 ساعته و بدون وقفه در دسترس باشد بسیار مهم است. اینترنت همچنین باید از استخرهای ماینینگ مجاور تأخیر داشته باشد. شبکه های اختصاصی وابستگی خارجی را کاهش می دهند و تضمین می کنند که تاخیر به حداقل می رسد. آفلاین بودن لزوماً روند همگام سازی تراکنش ها را متوقف نمی کند. اما می‌تواند فرآیند را زمان‌بر و احتمالاً پس از اتصال مجدد، مستعد خطا کند.

مجموع هزینه‌های این سه باید کمتر از خروجی قیمت بیت‌کوین باشد تا ماینرها از سرمایه‌گذاری خود سود دریافت کنند. با توجه به قیمت سرسام آور بیت کوین، ایده ماینینگ ارز دیجیتال ممکن است پیشنهاد جذابی به نظر برسد.

با این حال، علیرغم آنچه که طرفداران بیت کوین به شما می گویند، ماینینگ ارز دیجیتال یک سرگرمی نیست. این یک سرمایه گذاری گران قیمت با احتمال شکست بالا است. همانطور که در بخش سختی ماینینگ نشان داده شده است، هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی پس از صرف هزینه‌ها و تلاش‌های فراوان، پاداش بیت‌کوین را به دست آورید. جمع آوری سیستم‌های ماینینگ برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک ماینینگ بیت‌کوین، ممکن است غیرعادی به نظر برسد. با این حال، حتی چنین کسب و کارهایی تحت تاثیر نوسان قیمت ارزهای دیجیتال قرار دارند. اگر قیمت ارز دیجیتال مانند سال 2018 سقوط کند، اجرای سیستم های ماینینگ بیت کوین  مقرون به صرفه نیست و ماینرهای کوچک مجبور به ترک کار خواهند شد. کاهش تعداد بیت‌کوین‌هایی که هر چهار سال یک بار به ماینرها اعطا می‌شود، این فعالیت را جذاب‌تر می‌کند.

با توجه به دشواری قابل توجهی که در اقتصاد ماینینگ بیت کوین وجود دارد، این فعالیت در حال حاضر تحت سلطه شرکت های ماینینگ بزرگی است که عملیاتی را در قاره های مختلف انجام می دهند. آنت پول (AntPool)، بزرگترین شرکت ماینینگ بیت کوین در جهان، استخرهای ماینینگ را در بسیاری از کشورها راه اندازی می کند. بسیاری از شرکت های ماینینگ بیت کوین نیز به صورت عمومی درآمده اند، اگرچه ارزش گذاری آنها نسبتاً متوسط است.

 

مصرف انرژی بیت کوین

 

ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

این فرآیند چه مقدار برق مصرف میکند؟

اغلب فرآیند ماینینگ بیت کوین یک فرآیند انرژی بر بوده است. در دهه اول راه اندازی بیت کوین، ماینینگ آن در چین افزایش یافت، کشوری که برای تولید بیشتر برق خود به سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ متکی است. جای تعجب نیست که هزینه های انرژی نجومی ماینینگ بیت کوین توجه فعالان تغییرات آب و هوایی را به خود جلب کرده است. آنها این فعالیت را عامل افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می دانند. بر اساس برخی برآوردها، فرآیند ماینینگ این ارز دیجیتال به اندازه کل کشورها برق مصرف می کند. اما حامیان بیت کوین مطالعاتی را منتشر کرده اند که ادعا می کنند این ارز دیجیتال عمدتاً از منابع انرژی تجدید پذیر تامین می شود.

نکته ای که باید در مورد این مطالعات به خاطر بسپارید این است که این مطالعات بر اساس فرضیه ها و داده های خود ارزیابی از استخرهای ماینینگ هستند. به عنوان مثال، گزارش کوین شرز (Coinshares) از سال 2019 چندین فرض در مورد منابع انرژی ماینرها در ارزیابی آنها از اکوسیستم ماینینگ بیت کوین ارائه می‌کند.

 

تاریخچه

دو پیشرفت به تکامل و ترکیب ماینینگ بیت کوین مانند امروز کمک کرده است. اولین مورد، ساخت ماشین های ماینینگ مخصوص برای بیت کوین است. از آنجایی که ماینینگ بیت کوین اساساً فرآیند حدس زدن است، رسیدن به پاسخ درست قبل از سایر ماینرها تقریباً به سرعتی که کامپیوتر شما می‌تواند هش تولید کند ربط دارد. در روزهای اولیه بیت کوین، از رایانه های رومیزی با CPU های معمولی برای ماینینگ بیت کوین استفاده میشدند. اما هنگامی که سطح دشواری الگوریتم با گذشت زمان افزایش یافت، زمان کشف تراکنش‌ها در شبکه ارز دیجیتال نیز افزایش یافت. بر اساس برخی برآوردها، استفاده از CPU ها برای یافتن یک بلوک معتبر در سطح دشواری اولیه سال 2015، به طور متوسط «چند صد هزار سال» طول می‌کشید.

با گذشت زمان، ماینرها متوجه شدند که کارت‌های گرافیک، که به عنوان واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) نیز شناخته می‌شوند، در ماینینگ مؤثرتر و سریع‌تر عمل می‌کنند. اما آنها انرژی زیادی را برای سیستم‌های سخت‌افزاری شخصی مصرف می‌کردند که واقعاً برای ماینینگ ارز دیجیتال مورد نیاز نبودند. مجموعه‌ دریچه‌ی قابل برنامه‌ریزی میدانی (FPGA)، نوعی از واحد پردازش گرافیکی که یک پیشرفت محسوب میشدند، اما از همان اشکالات واحدهای پردازش گرافیکی رنج می‌بردند.

امروزه ماینرها از ماشین‌های ماینینگ مخصوصی به نام ماینرهای مدارهای مجتمع با کاربرد خاص، استفاده می‌کنند که به تراشه‌های تخصصی برای ماینینگ سریع‌تر و کارآمدتر بیت‌کوین مجهز هستند. قیمت آنها از چند صد تا ده ها هزار دلار است. امروزه ماینینگ بیت کوین آنقدر رقابتی است که تنها با به روزترین مدارهای مجتمع با کاربرد خاص، می توان سود دریافت کرد. هنگام استفاده از رایانه‌های رومیزی، مانند پردازنده‌های گرافیکی یا مدل‌های قدیمی‌تر مدارهای مجتمع با کاربرد خاص، هزینه مصرف انرژی از سود دریافتی بیشتر است. حتی با داشتن جدیدترین واحد، به ندرت یک کامپیوتر برای رقابت با استخرهای ماینینگ کافی است. استخرهای ماینینگ، گروهی از ماینرها هستند که قدرت محاسباتی خود را ترکیب کرده و بیت کوین ماینینگ شده را بین خود تقسیم می کنند.

فورک های بیت کوین (Bitcoin forks) نیز بر ساختار شبکه ماینینگ بیت کوین تأثیر گذاشته اند. با احتمال 1 در 16 تریلیون، سطوح سختی و شبکه عظیم کاربرانی که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند، تقریباً هر 10 دقیقه یک بلوک تراکنش تأیید می‌شود. اما مهم است که به یاد داشته باشید که 10 دقیقه یک هدف است، نه یک قانون.

شبکه بیت کوین در حال حاضر می تواند کمتر از چهار تراکنش در ثانیه را بر اساس تراکنش هایی که هر 10 دقیقه در بلاک چین ثبت می شوند، پردازش کند. در مقایسه، ویزا می تواند حدود 65،000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. از آنجایی که شبکه کاربران بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد، تعداد تراکنش های انجام شده در 10 دقیقه در نهایت از تعداد تراکنش های قابل پردازش در 10 دقیقه بیشتر خواهد شد. در آن مرحله، زمان انتظار برای تراکنش ها طولانی تر می شود، مگر اینکه تغییری در پروتکل بیت کوین ایجاد شود.

این موضوع در مرکز پروتکل بیت کوین، به عنوان مقیاس پذیری شناخته می شود. اگرچه ماینرهای بیت کوین به طور کلی موافق هستند که باید به مقیاس پذیری رسیدگی شود، اما اجماع کمتری در مورد نحوه انجام آن وجود دارد. دو راه حل عمده برای رسیدگی به مشکل مقیاس پذیری پیشنهاد شده است. توسعه دهندگان، ایجاد یک لایه ثانویه «خارج از زنجیره» بیت کوین را پیشنهاد کرده اند که امکان انجام تراکنش های سریع تری را فراهم می کند و می تواند بعداً توسط بلاک چین تأیید شود و یا تعداد تراکنش هایی را که هر بلوک می تواند ذخیره کند، افزایش دهد. با وجود داده‌های کمتر برای تأیید در هر بلوک، راه‌حل اولیه تراکنش‌ها را برای ماینرها سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند. راه حل دوم با استفاده از پردازش اطلاعات بیشتر در هر 10 دقیقه یکبار، از طریق افزایش اندازه بلوک با مقیاس‌پذیری سروکار دارد.

در جولای 2017، ماینرهای بیت‌کوین و شرکت‌های ماینینگ که تقریباً 80 تا 90 درصد از توان محاسباتی شبکه را تشکیل می دهند، به ثبت برنامه‌ای رای دادند که میزان داده‌های مورد نیاز برای تأیید هر بلوک را کاهش می‌دهد.

سگویت (SegWit)، برنامه ای است که ماینرها برای افزودن آن به پروتکل بیت کوین رأی دادند. این اصطلاح تلفیقی از Segregated به معنای تفکیک شده است که به امضای تراکنش بیت کوین اشاره دارد. بنابراین، سگویت به معنای تفکیک امضاهای تراکنش از یک بلوک و پیوست کردن آنها به عنوان یک بلوک توسعه یافته است. اگرچه افزودن یک برنامه واحد به پروتکل بیت کوین ممکن است راه حل مناسبی به نظر نرسد، اما تخمین زده شده است که داده های امضا تا 65 درصد از داده های پردازش شده در هر بلوک تراکنش را تشکیل می دهند.

کمتر از یک ماه بعد، در آگوست 2017، گروهی از ماینرها و توسعه دهندگان یک هارد فورک را آغاز کردند و شبکه بیت کوین را ترک کردند تا ارز جدیدی را با استفاده از کدبیس مشابه بیت کوین ایجاد کنند. اگرچه این گروه با نیازِ به راه حلی برای مقیاس پذیری موافق بودند، اما نگران بودند که استفاده از فناوری سگویت به طور کامل مشکل مقیاس را برطرف نکند.

در عوض، آنها با راه حل دوم افزایش تعداد تراکنش هایی که هر بلوک می تواند ذخیره کند، پیش رفتند. ارز حاصل که بیت کوین کش (Bitcoin Cash) نام دارد، اندازه بلوک را به 8 مگابایت افزایش داد تا روند تأیید را تسریع کند و عملکردی در حدود 2 میلیون تراکنش در روز داشته باشد.

 

ماینینگ بیت کوین چیست؟

ماینینگ بیت کوین فرآیندی است که بیت کوین تولید می کند. این فرآیند شامل سیستم های ماینینگ است که برای حل یک معمای ریاضی و برنده شدن بیت کوین به عنوان پاداش با یکدیگر رقابت می کنند.

 

هدف ماینینگ بیت کوین چیست؟

ماینینگ بیت کوین دو هدف را دنبال می کند:

  • بیت کوین تولید میکند.
  • تراکنش ها در شبکه ارز دیجیتال را تایید می کند و به آنها اعتبار میدهد.

 

هزینه های اصلی مرتبط با ماینینگ بیت کوین چیست؟

سه هزینه اصلی برای مانینگ بیت کوین عبارت اند از:

  • برق.
  • ساختار شبکه.
  • سیستم ماینینگ.

 

ماینینگ بیت کوین الزامی است؟

ماینینگ بیت کوین یک سرگرمی پرهزینه بدون سود تضمین شده است. شما باید روی سیستم های گران قیمت سرمایه‌گذاری کنید، آن‌ها را ۲۴ ساعته روشن بگذارید و قبض‌ برق بالای را بپردازید. در نهایت، هیچ تضمینی وجود ندارد که بیت کوین به دست آورید.

 

آیا ماینینگ بیت کوین با محیط زیست سازگار است؟

استفاده از انرژی ماینینگ بیت کوین توسط فعالان آب و هوا به عنوان دلیلی بر عدم سازگاری این ارز دیجیتال با محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است. تخمین زده می شود که فرآیند ماینیگ بیت کوین به اندازه کل کشورها برق مصرف می کند. همانطور که جهان به سمت منابع تجدیدپذیر انرژی روی می آورد، انتظار می رود ماینینگ بیت کوین با محیط زیست سازگارتر شود.

 

ختم کلام

ماینینگ بیت کوین یک فرآیند انرژی بر همراه با سیستم های مایننینگ مخصوص است که برای حل معما های ریاضی با هم رقابت می کنند. اولین ماینری که معما را حل می کند، بیت کوین پاداش می گیرد. فرآیند ماینینگ بیت کوین همچنین تراکنش های موجود در شبکه ارز دیجیتال را تایید می کند و به آنها اعتبار میدهد.

اگرچه ماینرهای خرد که از سیستم‌های دسکتاپ استفاده می‌کردند در روزهای ابتدایی این ارزدیجیتال نقش داشتند، اما اکوسیستم ماینینگ بیت‌کوین تحت تسلط شرکت‌های ماینینگ بزرگی است که در بسیاری از مناطق جغرافیایی استخرهای ماینینگ اداره می‌کنند. ماینینگ بیت کوین نیز بحث برانگیز است زیرا از مقادیر نجومی انرژی استفاده می کند. با افزایش آگاهی از تغییرات آب و هوایی، چندین ماینر عملیات خود را به مناطقی منتقل کرده اند که از منابع انرژی تجدیدپذیر برای تولید برق استفاده می کنند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید