/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / ارزش بازار ارزهای دیجیتال 40 میلیارد دلار کاهش یافت؛ بیت کوین به پایین ترین سطح 10 روزه سقوط کرد (6 اسفند 1401)

زمان مطالعه : 3 دقیقه

ارزش بازار ارزهای دیجیتال 40 میلیارد دلار کاهش یافت؛ بیت کوین به پایین ترین سطح 10 روزه سقوط کرد (6 اسفند 1401)

قیمت آلت‌کوین‌ها نیز شدیدا کاهش یافته و بیشترین ضرر از سوی پالیگان (MATIC) ، پولکادات (DOT) و یونی سواپ (UNI) ثبت شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال 40 میلیارد دلار کاهش یافت؛ بیت کوین به پایین ترین سطح 10 روزه سقوط کرد (6 اسفند 1401)

ارزش بازار کریپتو سطح 1.1 تریلیون دلاری را از دست داد. بیت کوین BTC واکنش خوبی به آخرین داده های PCE از ایالات متحده نشان نداد و به پایین ترین حد ده روزه رسید.

قیمت آلت‌کوین‌ها نیز شدیدا کاهش یافته و بیشترین ضرر از سوی پالیگان (MATIC)، پولکادات (DOT) و یونی سواپ (UNI) ثبت شده است.

قیمت بیت کوین به 23000 دلار کاهش یافت

در پایان هفته گذشته قیمت بیت کوین با رشد دو رقمی صعود کرد و بالاترین قیمت شش ماهه خود را بالای 25000 دلار ثبت کرد. در ابتدا نتوانست قاطعانه بر این سطح خط غلبه کند اما به تلاش خود ادامه داد. با این حال، هر سه تلاش با رجکت سریع مواجه شد.

آخرین مورد که در اواسط هفته اتفاق افتاد، قیمت این ارز دیجیتال را به 23500 دلار رساند. خریداران سعی کردند این حرکت را متوقف کنند و چند ساعت بعد بیت کوین را به بالای 24000 دلار رساندند. به نظر می رسید که دارایی در این سطح ثابت شده است، اما زمانی که ایالات متحده اعلام کرد شاخص تورم PCE برای ژانویه 0.6 درصد افزایش یافته است، چشم انداز بیت کوین تغییر کرد.

بیت کوین با کاهش شدید قیمت واکنش نشان داد و از 24000 دلار به کمتر از 23000 دلار رسید. این دارایی کمترین سطح قیمت خود را در ده روز گذشته ثبت کرد.

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از 23000 دلار معامله می شود، اما ارزش بازار آن زیر 450 میلیارد دلار است. تسلط آن بر آلت کوین ها نسبتاً راکد در 42.1٪ قرار دارد.

BTCUSD. منبع:  TradingView

BTCUSD. منبع:  TradingView

کاهش قیمت آلت کوین ها

همانطور که معمولاً هنگام افزایش نوسانات بیت کوین اتفاق می افتد، آلت کوین ها آن را با شدت بیشتری احساس می کنند.

قیمت اتریوم ETH در روز 3 درصد کاهش یافته و تلاش می کند تا بالای 1600 دلار باقی بماند. بایننس کوین BNB نیز با درصدی مشابه کاهش یافته و به 300 دلار رسیده است. کاردانو Cardano، ریپل Ripple، او کی بی OKB، دوج کوین Dogecoin، سولانا Solana، شیبا اینو Shiba Inu، و لایت کوین Litecoin نیز در وضعیت قرمز قرار دارند و تا 5 درصد در یک روز افت داشته اند.

ارزهایی که بیش از 5٪ کاهش یافته اند شامل پالیگان Polygon، پولکادات Polkadot، آوالانچ Avalanche، یونی سواپ Uniswap، چین لینک Chainlink، فایل کوین Filecoin و بسیاری دیگر هستند.

ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال پس از از دست دادن 40 میلیارد دلار در یک روز به 1.060 تریلیون دلار کاهش یافته است.

بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Quantify Crypto

بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Quantify Crypto

 

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به مارکت نیپوتو مارکت مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)