/ اخبار اکسچنج ها / صرافی یونی سوآپ به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم شد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

صرافی یونی سوآپ به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم شد

دو شرکت حقوقی ایالات متحده علیه یونی سوآپ شکایتی را تنظیم کرده اند و از صرافی غیرمتمرکز و حامیان آن، از جمله شرکت های مشهور سرمایه گذاری خطرپذیر مانند A16z و پارادایم Paradigm به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار از طریق ارائه و فروش اوراق بهادار در قالب توکن های دیجیتال شکایت کرده اند.

صرافی یونی سوآپ به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم شد

صرافی یونی سوآپ (Uniswap) غول جوزه دیفای متهم به فروش اوراق بهادار ثبت نشده و عدم افشای خطرات مرتبط با آن برای کاربران شده است.

نسا ریزلی (Nessa Risley)، کاربر یونی سوآپ از کارولینای شمالی، بین ماه می تا جولای سال گذشته حدود 10400 دلار روی توکن‌ های دیجیتالی ارزان مانند اتریوم مکس (EthereumMax)، ماتریکس سامورایی (Matrix Samurai) و راکت بانی (Rocket Bunny) سرمایه‌ گذاری کرده است. این معامله گر از آن زمان ضرر قابل توجهی را متحمل شده و از طریق اقدام قانونی به دنبال بازگشت مجدد سرمایه اش است.

در 4 آوریل، ریزلی شکایتی را ثبت کرد و مدعی شد که یونی سوآپ در انجام بررسی هویت و اعمال محدودیت‌ های امنیتی برای کلاهبردارانی که از این پلتفرم برای عرضه غیرقانونی توکن‌ های دیجیتالی استفاده می‌ کنند، ضعیف عمل کرده است.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟ و دلیل محبوبیت آن چیست؟

یونی سوآپ متهم به فروش اوراق بهادار ثبت نشده

دو شرکت حقوقی ایالات متحده علیه یونی سوآپ شکایتی را تنظیم کرده اند و از صرافی غیرمتمرکز و حامیان آن، از جمله شرکت های مشهور سرمایه گذاری خطرپذیر مانند A16z و پارادایم Paradigm به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار از طریق ارائه و فروش اوراق بهادار در قالب توکن های دیجیتال شکایت کرده اند.

شکایتی که توسط Kim & Serritella LLP و Barton LLP تنظیم شده است، با هدف دعوت از قربانیانی مانند ریزلی که از آوریل گذشته در یونی سوآپ پول خود را از دست داده اند، برای پیوستن به این پرونده علیه بنیانگذاران و توسعه دهندگان این پلتفرم است.

علاوه بر این، گفته می شود یونی سوآپ لبز (Uniswap Labs) اجازه داده است فعالیت‌ های غیرقانونی مانند پامپ و دامپ و راگ پول روی پلتفرم آن انجام شود. یکی از اتهامات اصلی ساختار کارمزد این اکسچنج است که طبق این بیانیه، با پرداخت بخشی از کارمزد هر معامله به ارائه دهندگان نقدینگی، کلاهبرداری را ترویج می کند.

در همین حال، سونی سوآپ کارمزد هایی را به توسعه‌ دهندگان اختصاص می دهد و می‌ تواند بخشی از آن کارمزدها را برای خود نگه دارد. این ساختار منافع یونی سوآپ را به تسهیل کننده ای برای کلاهبرداری تبدیل می کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یونی سوآپ را تحت نظر دارد

شکایت فوق اولین موردی نیست که اصل تمرکززدایی پروتکل های این اکسچنج را زیر سوال می برد.

در ماه ژانویه، یک پروتکل پس انداز رمزارز به اسم PoolTogether، از نظر قانونی توسط مهندس نرم افزاری به نام جوزف کنت (Joseph Kent) به چالش کشیده شد و ادعا کرد که اقدامات این پروتکل اساسا نوعی بخت آزمایی است که طبق قانون نیویورک ممنوع شده است.

سپتامبر گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تحقیقاتی را در خصوص یونی سوآپ لبز آغاز کرد. این سازمان در حال تلاش برای کسب اطلاعات در مورد نحوه استفاده مشتریان از اکسچنج، نحوه بازاریابی آن و به طور کلی نحوه عملکرد آن بود.

پیش از این، گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نگرانی‌ هایی را درباره پروتکل‌ های دیفای بیان کرد که به اعتقاد او، می‌ توان آن‌ ها را به عنوان انواع نهادهای تحت نظارت کمیسیون طبقه‌ بندی کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش بیت کوین برای شما فراهم شده است.

همچنین بخوانید : لاک دراپ (Lockdrop) چیست؟ و چه تفاوتی با ایردراپ دارد؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید