/ قانون‌گذاری / اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه : ما در حال جنگ با ارزهای دیجیتال هستیم

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه : ما در حال جنگ با ارزهای دیجیتال هستیم

اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه : ما در حال جنگ با ارزهای دیجیتال هستیم

ترکیه مشتاق است به قطب بلاکچین (blockchain) تبدیل شود اما تمایلی به پذیرش ارزهای دیجیتال ندارد. رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه اخیراً اعلام کرد این کشور با ارزهای دیجیتال مقابله می کند.

 

اردوغان طی رویداد روز گذشته در مرسین ترکیه در پاسخ به اینکه آیا بانک مرکزی از ارزهای دیجیتال استقبال می کند یا خیر پاسخ داد: “ما به هیچ وجه قصد نداریم از ارزهای دیجیتال استفاده کنیم. برعکس ، ما در حال جنگ با ارزهای دیجیتال هستیم و هرگز از آنها پشتیبانی نمی کنیم و با تکیه بر ارز ملی خود پیش می رویم. ”

 

بینالی یلدیریم ، نخست وزیر سابق ترکیه در ادامه توضیح داد که ارزهای دیجیتال به دلیل خطرات احتمالی نیاز به نظارت دقیق دارند.

 

ترکیه برای اولین بار در سال 2019 از برنامه های خود برای ایجاد زیرساخت های بلاکچین (blockchain) ملی خبر داد. از آن زمان ، دولت و مقامات رویکردی در راستای پشتیبانی از بلاکچین (blockchain ) اتخاذ کردند. دولت برنامه هایی را برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تعیین کرد و آزمایشاتی را برای اواخر سال 2021 برنامه ریزی کرد.

 

بانک مرکزی ترکیه با ایجاد پلتفرم همکاری در زمینه لیر دیجیتال با سه شرکت فناوری ، گامی بزرگ در جهت اهداف (CBDC) خود برداشت.

 

با این حال ، آخرین اظهارات رئیس جمهور این کشور در مورد ارزهای دیجیتال پایان احتمالی دوران رویکرد موافق با کریپتو در ترکیه است ، که طی آن چندین اکسچنج مانند بایننس و هیوبی فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده بودند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین