/ قانون‌گذاری / صندوق بین المللی پول: هند در خط مقدم قانونگذاری ارزهای دیجیتال قرار دارد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

صندوق بین المللی پول: هند در خط مقدم قانونگذاری ارزهای دیجیتال قرار دارد

صندوق بین المللی پول: هند در خط مقدم قانونگذاری ارزهای دیجیتال قرار دارد

کریستالینا جورجیوا (Kristalina Georgieva)، مدیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید:« هند در خط مقدم قانونگذاری ارزهای دیجیتال قرار دارد»، به‌ویژه اینکه ریسک دارایی‌های دیجیتال را برای مردم و کسب و کارهای هندی کاهش می دهد. او با نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman) وزیر دارایی هند ملاقات کرد تا در مورد مقررات ارزهای دیجیتال صحبت کند.

نظز رئیس صندوق بین المللی پول، در مورد سیاست ارزدیجیتال هند

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، در کنفرانس مطبوعاتی از رویکرد دولت هند در قبال ارزهای دیجیتال قدردانی کرد.

رئیس صندوق بین المللی پول در پاسخ به این سوال که «هند چه نقشی می تواند در بهبود وضعیت اقتصاد جهانی ایفا کند تا از منافع آسیب پذیرترین اقشار محافظت کند»، گفت: «هند در حال حاضر نقش بین المللی بسیار مهمی ایفا می کند».

در این رابطه بخوانید‌ : شبکه آربیتروم چیست؟ معرفی توکن ARB

او توضیح داد:« هند کشوری است که در زمینه ارزهای دیجیتال، به ویژه ارز دیجیتال بانک مرکزی و مدیریت کاهش ریسک دارایی های دیجیتال برای مردم و مشاغل هندی پیشگام است.»

رئیس صندوق بین‌المللی پول روز دوشنبه با وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، ملاقات کرد و مقررات ارزهای دیجیتال از جمله موضوعاتی بود که در مورد آن صحبت شد.

طبق گزارش‌ها، مقامات وزارت دارایی هند با صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در مورد سیاست‌های ارزدیجیتال مشورت کرده‌اند.

دولت هند از اول آوریل بدون اجازه جبران زیان یا کسر مالیات، بر درآمد ارزهای دیجیتال 30 درصد مالیات وضع کرد. از این رو حجم معاملات ارزدیجیتال در صرافی‌های سراسر این کشور کاهش یافت. علاوه بر آن، 1% مالیات کسر شده در مبدا (TDS) به زودی اجرایی خواهد شد.

وزیر دارایی هند در نشست هفته گذشته صندوق بین‌المللی پول، نگرانی‌های خود را در مورد خطرات ارزهای دیجیتال مطرح کرد. وی توضیح داد: «من فکر می‌کنم بزرگ‌ترین خطر استفاده از رمزارز برای همه کشورها، جنبه پولشویی و تأمین مالی تروریسم خواهد بود».

سیتارامان با تاکید بر اینکه مقررات مهم است، توضیح داد:

«مقررات با استفاده از فناوری باید به قدری ماهرانه انجام شود که، در عین کارایی دارای پیچیدگی نیز نباشد»

وزیر دارایی هند افزود که امکان ندارد یک کشور به تنهایی این کار را انجام دهد و این روند باید همه جانبه باشد.

توبیاس آدریان (Tobias Adrian)، مشاور مالی و مدیر دپارتمان بازارهای پولی و سرمایه صندوق بین‌المللی پول، هفته گذشته گفت «قانونگذاری دارایی‌های دیجیتال قطعاً در دستور کار هند قرار دارد».

در همین حال، به گفته وزیر دارایی بانک مرکزی هند (RBI)، روی روپیه دیجیتال کار می کند و در سال مالی جاری معرفی خواهد شد. در اوایل این ماه، تی رابی سانکار (T. Rabi Sankar)، معاون بانک مرکزی هند گفت که این بانک به دنبال راه‌اندازی یک ارز دیجیتال «به شیوه‌ای سنجیده و درجه‌بندی‌شده،همراه با ارزیابی تأثیر آن در طول مسیر» خواهد بود.

نارندرا مودی (Narendra Modi)، نخست وزیر هند قبلا توضیح داد: «روپیه دیجیتال، شکل دیجیتالی روپیه فیزیکی خواهد بود و توسط بانک مرکزی هند قانون گذاری می شود. مودی خاطرنشان کرد: «روپیه دیجیتال بخش فناوری مالی را متحول خواهد کرد».

همچنین بخوانید : اتریوم چیست و چگونه کار میکند؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید