/ اخبار NFT / متا به پشتیبانی از NFT‌ها در اینستاگرام و فیس‌بوک پایان می‌دهد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

متا به پشتیبانی از NFT‌ها در اینستاگرام و فیس‌بوک پایان می‌دهد

متا (Meta)، شرکت مادر غول‌های رسانه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک، اعلام کرده است که قابلیت پشتیبانی از توکن‌های غیرمثلی (NFT) در پلتفرم‌های خود را متوقف می‌کند.

متا به پشتیبانی از NFT‌ها در اینستاگرام و فیس‌بوک پایان می‌دهد

متا (Meta)، شرکت مادر غول‌های رسانه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک، اعلام کرده است که قابلیت پشتیبانی از توکن‌های غیرمثلی (NFT) در پلتفرم‌های خود را متوقف می‌کند.

روز دوشنبه، رئیس بخش بازرگانی و خدمات مالی متا، استفان کسریل، در توییتر اعلام کرد هدف شرکت از این کار، تمرکز بر ایجاد انگیزه و حمایت از سازندگان و کسب‌وکارها است.

متا برای تغییر سرمایه گذاری حمایت از NFT ها را متوقف میکند

در این رابطه بخوانید‌ : تفاوت ETFهای بیت کوین با ETF های طلا در چیست؟

 

NFTها در سال‌های اخیر به سرعت محبوبیت پیدا کرده‌اند و آثار هنری دیجیتال و کلکسیون‌ها با میلیون‌ها دلار به فروش می‌رسند. افزایش ناگهانی NFT ها به ترکیبی از عوامل، از جمله ظهور فناوری بلاک چین و علاقه روز افزون به داشتن دارایی های دیجیتال منحصر به فرد نسبت داده شده است.

کسریل توضیح داد که متا برای کمک به تعامل سازندگان با فالوورهای خود کوتاهی نمی کند، بلکه تمرکز خود را به سایر ابزارهای ارتباطی و درآمدی مانند Reels معطوف می کند.

متا همچنین به همکاری با سازندگان محتوای NFT و Web3 ادامه خواهد داد که از ابزارهای خود برای کمک به گسترش جوامع آنها، استفاده می کند.

اقدامات هزینه کاهی

وال استریت ژورنال روز جمعه گزارش داد که متا قصد دارد در ماه‌های آینده موج‌ جدیدی از اخراج‌ها را انجام دهد. در ماه نوامبر، متا 11،000 کارمند یا تقریبا 13 درصد از نیروی کار جهانی خود را اخراج کرد که بزرگترین کاهش نیرو در تاریخ شرکت است.

بازار نزولی و همه گیری کرونا، آسیب های زیادی به این صنعت وارد کرده است و دباعث شده است چندین شرکت بزرگ در ماه های اخیر نیروهای خود را اخراج کنند. علاوه بر همه‌گیری، بازار نزولی همچنین منجر به کاهش سرمایه‌گذاری در فناوری شده است که منجر به کاهش سرعت استخدام و افزایش اخراج‌ها شده است.

این صنعت فناوری که زمانی به عنوان یک مسیر شغلی باثبات و پرسود تلقی می شد، اکنون با عدم قطعیت مواجه است زیرا شرکت ها برای انطباق با شرایط اقتصادی فعلی تلاش می کنند.

شعبه واقعیت افزوده و مجازی متا، ریلیتی لبز (Reality Labs)، 13.7 میلیارد دلار در سال 2022 از دست داد. با خروج متا از طوفان، هیجان پیرامون NFT ها فروکش کرد.

پس از ماه‌ها هیاهو و افزایش شدید قیمت‌ها، به نظر می‌رسد که جنون حول NFT‌ها در حال کاهش است. داده های اخیر نشان می دهد که فروش NFT از زمان اوج خود در اوایل سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، که نشان دهنده تغییر احتمالی علاقه در بین خریداران و کلکسیونرها است.

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال میکر (Maker) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

کارشناسان این کاهش را به عوامل متعددی از جمله بازار سیل‌زده، نوآوری رو به افول و نگرانی در مورد اثرات زیست‌محیطی نسبت می‌دهند.

با وجود این، برخی از علاقه مندان همچنان خوشبین هستند که NFT ها همچنان نقش مهمی در آینده هنر دیجیتال و کلکسیون خواهند داشت.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش بیت کوین به مارکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین