/ اخبار اکسچنج ها / مدیر ارشد صرافی FTX به کلاهبرداری متهم شد

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیر ارشد صرافی FTX به کلاهبرداری متهم شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رسماً کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و Zixiao Wang، و همچنین مدیر ارشد فناوری سابق صرافی FTX را متهم کرد. او به دلیل نقش داشتن در طرح چند ساله کلاهبرداری از سرمایه گذاران در صرافی ورشکسته FTX متهم شده است.

مدیر ارشد صرافی FTX به کلاهبرداری متهم شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رسماً کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و Zixiao Wang، و همچنین مدیر ارشد فناوری سابق FTX را متهم کرد. او به دلیل نقش داشتن در طرح چند ساله کلاهبرداری از سرمایه گذاران در صرافی ورشکسته FTX متهم شده است.

«کمیسیون بورس و اوراق بهادار امروز کارولین الیسون و گری وانگ را برای نقششان در طرح کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران صرافی ارزهای دیجیتال FTX متهم کرد. الیسون و وانگ در حال همکاری هستند.»

این قانونگذاری این بیانیه رسمی را در بیانیه مطبوعاتی مورخ 21 دسامبر اعلام کرد و خاطرنشان کرد که تحقیقات در مورد سایر موارد نقض قوانین اوراق بهادار و همچنین سایر نهادها و اشخاص مرتبط با سوء رفتار ادعایی ادامه دارد.

با توجه به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، الیسون قیمت توکن FTT متعلق به FTX را به دستور مدیر عامل سابق این صرافی، سام بنکمن فرید، دستکاری کرد این عمل باعث افزایش ارزش توکن های FTT متعلق به Alameda شد و سرمایه گذاران را در مورد ریسک FTX گمراه کرد.

این قانونگذاری افزود، سام بنکمن فرید دارایی های مشتریان FTX را غیرقانونی به Alameda منتقل کرد در حالی که به دروغ FTX را به عنوان یک پلت فرم معاملاتی دارایی های دیجیتال امن، دارای اقدامات پیچیده کاهش ریسک برای محافظت از دارایی های مشتری، به تصویر می کشید.

Sanjay Wadhwa، معاون مدیر بخش اجرای SEC گفت:

«آقای بانکمن-فرید، خانم الیسون و آقای وانگ، آگاهانه اطلاعات مهم را از سرمایه گذاران FTX پنهان میکردند، مانند تلاش آقای بانکمن-فرید و خانم الیسون برای جلوگیری از سقوط ارزش توکن FTT توسط.»

قابل ذکر است، بانکمن-فرید امروز از باهاما وارد نیویورک شده است تا با اتهامات کلاهبرداری خود روبرو شود. به گفته مقامات آمریکایی، این مرد 30 ساله به ظن انجام یکی از بدترین کلاهبرداری های مالی در تاریخ ایالات متحده دیپورت شده است.

علاوه بر این، Bankman-Fried و همکارانش صرافی بایننس (Binance) را مقصر سقوط صرافی FTX می‌دانند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
  1. nba update today گفت:
    دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
    Jackpot Winners Տoon!
  2. bingo app online گفت:
    دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
    The ߋnly thikng I enjoy in this Binggo Pluѕ game versus оthers arre tһе buying options. Overall, tһe bеst bingo game І haѵe played.