/ فین تک های ارزهای دیجیتال / NFT ها، رکورد جستجوی گوگل را شکستند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

NFT ها، رکورد جستجوی گوگل را شکستند

NFT ها، رکورد جستجوی گوگل را شکستند

جستجو برای NFT و توکن غیرمثلی حتی از جستجوی دوج کوین (Dogecoin)، بلاکچین (blockchain) و حتی اتریوم (Ethereum) فراتر رفته است.

داده‌های جستجوی گوگل نشان می‌دهد علاقه به توکن‌های غیرمثلی (NFT) به طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و همچنین ترافیک جستجوی مربوط به دارایی‌های دیجیتال را بین ده‌ دارایی برتر، شکست داده است.

طبق آمار گوگل ترندز (Google Trends)، علاقه به توکن های NFT در ابتدای سال افزایش چشمگیری داشت و توکن ان بی ای تاپ شاتِ (NBA Top Shot) شرکت دپر لبز (Dapper Labs) و توکن های NFT قدیمی مبتنی بر اتریوم شاهد رکورد جدیدی بودند.

در حالی که حباب در ابتدا کوتاه مدت به نظر می رسید (با کاهش حجم جستجو تا پایان ژوئن به تقریباً 75٪)، این علاقه در جولای مجددا بازگشت و در پایان اکتبر به بالاترین حد خود رسید.

حجم جستجو برای NFT (آبی) و توکن های غیرمثلی (قرمز) طی 24 ماه. منبع: گوگل ترندز

از آن زمان، ترافیک جستجوی گوگل مرتبط با توکن های NFT به افزایش خود ادامه داده است و طی سه ماه گذشته دو برابر شده است.

این افزایش علاقه باعث شده جستجوی توکن NFT از بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله دیفای (DeFi)، اتریوم و حتی بلاکچین که برای مدت طولانی باعث ترافیک جستجو ها شده بودند، پیشی بگیرد.

حجم جستجو برای NFT (آبی) ،اتریوم (قرمز) ،بلاکچین(زرد) ،دوج کوین (سبز) و دیفای (بنفش) طی 24 ماه

در حالی که دوج کوین در طول سه ماهه دوم کاملاً افکار عمومی را درگیر خود کرد، اما با افزایش حجم جستجو برای «دوج کوین» به رقیب «بیت کوین» (Bitcoin) در اوایل ماه مه، هیجان توکن های با نماد سگ به سرعت در سه ماهه سوم فروکش کرد. داده‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد شتاب صعود کوین های مبتنی بر دوج به سرعت منجر به تبلیغ توکن های NFT شده است.

جنون توکن های NFT آسیا را فرا گرفته است

طبق آمار گوگل ترندز، ترافیک جستجوی توکن NFT در حال حاضر تحت سلطه کشورهای آسیایی است و چین، اوگاندا، سنگاپور، هنگ کنگ و فیلیپین در رتبه‌بندی‌های جستجوی این کلیدواژه قرار دارند.

حجم جستجوی چین برای توکن NFT بین 5 تا 11 سپتامبر امسال به اوج خود رسید. یک ماه قبل از ، شرکت فناوری چینی تنسنت (Tencent) پلتفرم معاملاتی توکن NFT هوآنه (Huanhe) خود را راه‌اندازی کرد و شرکت علی‌بابا (Alibaba) بازاری را راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌داد برای ایجاد توکن های NFT از محتوای دارای حق چاپ، مجوز های خود را معامله کنند.

با این حال، چین در تاریخ 10 سپتامبر مجموعه‌ای از بیانیه‌ها را در محکومیت توکن های NFT‌ از طریق نشریه رسمی دولتی پیپلز دیلی (People’s Daily) منتشر کرد که احتمالاً از آن زمان به افزایش حجم جستجو کمک کرده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید