شرکت‌های فناوری مالی و ارزهای دیجیتال مانند کوین بیس (Coinbase) و وایز (Wise) پس از ماه‌ها کاهش قیمت در روز سه‌شنبه شاهد افزایش قیمت سهام خود بودند.

سهام این شرکت‌ها در هفته جاری مجددا رشد کرده و آرامشی را برای گروهی از سهامداران به ارمغان آورد. پس از اظهارات جدید جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده درباره نرخ تورم، S&P 500 یک دوره افت پنج روزه را شکست.

شهام شرکت کوین بیس 5.4 درصد رشد کرد

شرکت‌های ارزدیجیتال مانند گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) و کوین بیس به ترتیب 8.5% و 5.4% رشد کردند و همچنین شرکت فین‌تک رابین هود (Robinhood) که از زمان ثبت رکورد در ماه آگوست بیش از 70٪ کاهش داشته، امروز را با رشد 5٪ به پایان رساند. سهام شرکت وایز، 3.66 درصد افزایش یافت. شرکت بَکِت (Bakkt) که از اکتبر 85 درصد کاهش داشته، 7.6 درصد رشد کرده است. در حالی که شرکت‌های خصوصی فین‌تک و کریپتو از صعود قیمت در بازارهای خصوصی بهره مند می شوند، سرمایه‌گذاران بازارهای عمومی سال گذشته زمان زیادی از این لذت محروم بوده اند. اخیراً بسیاری از شرکت‌های ارز دیجیتال علاقه‌مندی خود را به عرضه عمومی سهام خود نشان داده‌اند.

سهام این شرکت‌ها در اوایل شیوع ویروس کرونا تقاضای زیادی داشت، زیرا کاربران جدید برای خرید سهام و جمع‌آوری محرک‌های دولتی به پلتفرم‌هایی مانند رابین هود و کش اپ هجوم آوردند. دوین رایان از شرکت جی ام پی (JMP)، فرضیه خوش بینانه خود را برای این بخش بیان کرد: «با مشارکت عظیم مشتریان و رکورد حجم معاملات، شرایط بازار بدون شک سازنده بود. حمایت ها هرگز بهتر از الان نبوده‌اند، زیرا معتقدیم در سال 2022 سرعت راه‌اندازی تدریجی کسب‌وکار، اعلامیه‌های مشارکت سازنده و M&A با شتاب بیشتری افزایش خواهد یافت».

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *