/ اخبار ارز دیجیتال / جستجوی بیت کوین در گوگل به پایین ترین سطح از سال 2020 رسیده است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

جستجوی بیت کوین در گوگل به پایین ترین سطح از سال 2020 رسیده است

جستجوی بیت کوین در گوگل به پایین ترین سطح از سال 2020 رسیده است

به نظر می رسد که علاقه افراد خرد به بیت کوین (BTC) در حال کم شدن است زیرا جستجوهای گوگل به پایین ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته کاهش یافته است.

در راستای عدم وجود حرکت های صعودی چشمگیر در قیمت بیت کوین، تعداد جستجوهای گوگل برای این دارایی به پایین ترین سطح از اواخر سال 2020 کاهش یافته است.

به طور جداگانه، علیرغم بهبود دو روزه بیت کوین پس از افت زیر 40000 دلار، شاخص ترس و طمع بیت کوین در محدوده ترس قرار گرفته است.

در این رابطه بخوانید‌ : آوالانچ چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

عدم علاقه افراد خرد

دیروز افزایش اخیر فعالیت نهنگ ها به ارز دیجیتال اصلی گزارش شد. با این حال، به نظر می رسد بر اساس داده های گوگل ترندز (Google Trends)، تقاضا از سوی سرمایه گذاران خرد در چند ماه گذشته کاهش یافته است.

تعداد پرسش‌ ها در بزرگترین موتور جستجوی جهان معمولا رفتار سرمایه‌ گذاران کوچک‌ تر را نشان می‌ دهد.

زمانی که این دارایی وارد روند نزولی یک ساله شد، جستجوی آن در گوگل بسیار کاهش یافت. چیزی مشابه در سال گذشته، زمانی که بیت کوین در آوریل و بعدا در نوامبر سقوط کرد و در نهایت به 69000 دلار رسید، رخ داد.

با این حال، این ارز دیجیتال یک بار دیگر شروع به اصلاح کرد که منجر به کاهش نزدیک به 50 درصدی در حدود نیم سال شد. داده های گوگل ترندز اکنون نشان می دهد که جستجوهای بیت کوین به شدت کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود که آخرین بار در دسامبر 2020 مشاهده شده بود، رسیده است.

جستجوی بیت کوین در گوگل از 5 سال گذشته. منبع: Google Trends

ترس به سرمایه گذاران بیت کوین بازگشته است

شاخص ترس و طمع بیت کوین با بررسی عوامل مختلف مانند نوسانات قیمت، نظرسنجی ها، تسلط بیت کوین، حجم معاملات، تعاملات رسانه های اجتماعی و غیره، احساسات عمومی را در جامعه ارزهای دیجیتال تخمین می زند.

نتایج نهایی آن بر اساس 0 تا 100 نمایش داده می شود، که در آن صفر نشان دهنده ترس شدید و 100 طمع شدید است.

در اواخر ماه مارس، زمانی که بیت کوین به سمت مرز 50000 دلار حرکت می کرد، این معیار برای اولین بار از نوامبر به بعد به سمت طمع شدید رفت. با این حال، هنگامی که بیت کوین شروع به اصلاح کرد و حتی در ماه آوریل به زیر 40000 دلار سقوط کرد، این شاخص به شدت کاهش یافت.

امروز، با اینحال که بیت‌ کوین توانست اصلاحات دوشنبه را بازیابی کند و حتی به بالاترین قیمت تاریخی ژانویه 2021 یعنی 42000 دلار برسد، این شاخص فقط ترس را نشان می‌ دهد.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین