/ اخبار بیت کوین / کلاهبرداری شرکت خودپرداز بیت کوین از طریق دستگاه های بدون مجوز

11 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

کلاهبرداری شرکت خودپرداز بیت کوین از طریق دستگاه های بدون مجوز

یک شرکت فناوری بیت کوین (BTC) و مدیران آن به اتهام راه اندازی خودپردازهای کریپتوی بدون مجوز در اوهایو که آگاهانه از طریق کلاهبرداری از قربانیان سود می بردند، متهم شده اند.

کلاهبرداری شرکت خودپرداز بیت کوین از طریق دستگاه های بدون مجوز

52 دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در تحقیقات انجام شده توسط گروه ویژه کلاهبرداری سایبری و پولشویی سرویس مخفی ایالات متحده توقیف شد.

یک شرکت فناوری بیت کوین (BTC) و مدیران آن به اتهام راه اندازی خودپردازهای کریپتوی بدون مجوز در اوهایو که آگاهانه از طریق کلاهبرداری از قربانیان سود می بردند، متهم شده اند.

S&P Solutions که به عنوان شرکت خودپرداز بیت کوین او امریکا (Bitcoin of America) فعالیت می کرد، به همراه سه تن از مدیرانش با اتهامات پولشویی، توطئه و سایر جرایم مرتبط با فعالیت بیش از 50 دستگاه خودپرداز کریپتو بدون مجوز در ایالت روبرو هستند.

در این رابطه بخوانید‌ : امضای اشنور چیست؟ و چه مزایایی برای بیت کوین دارد؟

دادگاه کویاهوگا در تاریخ 1 مارس شکایتی را علیه شرکت، مالک و موسس، سانی مرابان، مدیر رضا مرابان، و وکیل شرکت ویلیام سوریانو ثبت کرد. این سه نفر هفته گذشته دستگیر شدند و حکم بازرسی در محل سکونت آنها در فلوریدا و ایلینوی اجرا شد.

به گفته وکیل دادگستری اندرو روگالسکی، این افراد از فقدان پروتکل های ضد پولشویی در سیستم‌های شرکت برای انتقال وجوه به کیف پول‌های کریپتوی کاربران سوء استفاده کردند.

روگالسکی طی یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که “این خودپردازها برای کلاهبرداران آماده هستند” و افزود: قربانیان را که اغلب افراد مسن یا آسیب‌پذیر هستند به استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین آمریکایی ترغیب میکردند تا پولی را که از حساب‌های پس‌انداز برداشت کرده‌اند، دریافت کنند.»

او توضیح داد که سپس به آنها دستور داده می شود که پول نقد را در ازای بیت کوین در کیف پولی که فکر می کنند متعلق به آنهاست اما کنترلی روی آن ندارند، در دستگاه قرار دهند.

وی افزود: در یک مورد، یک فرد مسن در سه تراکنش از طریق این دستگاه ها در کمتر از یک ساعت 11250 دلار از دست داد.

تصویر محصول خودپرداز بیت کوین آمریکا. منبع: بیت کوین او امریکا

تصویر محصول خودپرداز بیت کوین آمریکا. منبع: بیت کوین او امریکا

ظاهراً این شرکت هر بار که این اتفاق می‌افتد، 20 درصد کارمزد انتقال دریافت می‌کرد و حتی پس از اطلاع از کلاهبرداری ها به این کار ادامه داد.

بر اساس گزارش روز 3 مارس از Law360، همچنین این شرکت متهم شده که با”تعریف نادرست کتبی در مورد ماهیت کسب و کار خود به سازمان های دولتی” فعالیت کرده و دستگاه ها را بدون مجوز انتقال پول اداره میکرد.

هفته گذشته 52 دستگاه خودپرداز بیت کوین توقیف شد، اما این شرکت تعداد دستگاه های بیشتری در اوهایو و سایر ایالت ها دارد. روگالسکی گفت که بیت کوین آمریکا در سال 2021 از طریق سپرده های نقدی در این خودپرداز های غیرقانونی 3.5 میلیون دلار سود به دست آورد.

مقامات بر این باورند که این شرکت از سال 2018 فعالیت می کند. گزارش شده است که تحقیقات در مورد این شرکت و مدیران آن توسط سرویس مخفی ایالات متحده آغاز شده است.

در ماه اکتبر،FBI  هشدار داد که خودپردازهای کریپتو در حال تبدیل شدن به ابزاری محبوب برای کلاهبرداران جهت کلاهبرداری از قربانیان هستند.

 

همچنین بخوانید : فورک بلاکچین چیست؟ معرفی هارک فورک و سافت فورک بلاکچین

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش تتر به مارکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین