/ معرفی ارزهای دیجیتال / تفاوت اتریوم (ETH) با ارز دیجیتال او کی بی (OKB)

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تفاوت اتریوم (ETH) با ارز دیجیتال او کی بی (OKB)

با وجود پلتفرم‌ها و توکن‌های مختلف کریپتو در بازار، تصمیم‌گیری برای پذیرش پیشنهادات موجود دشوار است. این مقاله دو مورد از محبوب ترین ارزهای دیجیتال را با هم مقایسه می کند: اتریوم (ETH) و او کی بی (OKB). ما نوسانات، کارمزدها، بهترین نرخ‌ها، نحوه تبدیل اتریوم و موارد دیگر را بررسی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم گزینه ای که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

تفاوت اتریوم (ETH) با ارز دیجیتال او کی بی (OKB)

رمزارزها در چند سال گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و افراد بیشتری به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه هستند. با وجود پلتفرم‌ها و توکن‌های مختلف کریپتو در بازار، تصمیم‌گیری برای پذیرش پیشنهادات موجود دشوار است.

این مقاله دو مورد از محبوب ترین ارزهای دیجیتال را با هم مقایسه می کند: اتریوم (ETH) و او کی بی (OKB). ما نوسانات، کارمزدها، بهترین نرخ‌ها، نحوه تبدیل اتریوم و موارد دیگر را بررسی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم گزینه ای که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

تاریخچه

اتریوم Ethereum: اتریوم در سال 2013 زمانی که ویتالیک بوترین Vitalik Buterin پیشنهاد توسعه یک پلتفرم جدید را ارائه کرد، شروع به کار کرد. این پلتفرم می‌تواند اپلیکیشن های غیرمتمرکز را اجرا کند. مدتی بعد توسعه دهندگان دیگری که به ایجاد پروتکل اتریوم و بلاک چین کمک کردند، به بوترین پیوستند.

در این رابطه بخوانید‌ : الگوریتم افکار (AoT) چیست؟

اولین نسخه اتریوم، Homestead، در مارس 2016 راه اندازی شد. از آن زمان، پلتفرم اتریوم رشد و پذیرش قابل توجهی داشته است. تعداد برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده بر روی اتریوم به طور تصاعدی افزایش یافته است. این پلتفرم در حال حاضر توسط شرکت ها و سازمان ها در سراسر جهان استفاده می شود.

او کی بی OKB : تاریخچه OKB با شرکت مادرش، OKEx آغاز می شود. OKEx که در سال 2014 تاسیس شد، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان که بیش از 1 میلیارد دلار حجم معاملات روزانه دارد.

در سال 2018، OKEx فروش توکن OKB را برای جمع آوری سرمایه جهت توسعه اکوسیستم صرافی غیرمتمرکز خود راه اندازی کرد. فروش موفقیت آمیز بود و بیش از 20 میلیون دلار جمع آوری شد.

از آن زمان، OKEx روی ایجاد زیرساخت برای صرافی غیرمتمرکز خود، از جمله راه‌اندازی شبکه آزمایشی OKChain، کار می‌کند. شبکه اصلی در سال 2020 راه اندازی شد و یک زیرساخت کلیدی برای برنامه های کاربردی امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده بر روی اتریوم (ETH) است.

دلیل راه اندازی این ارزهای دیجیتال چیست؟

ETH و OKB هر دو دارایی های دیجیتالی هستند که برای ارائه روش جدیدی برای رسیدگی به تراکنش ها و قراردادهای مالی ایجاد شده اند. اتریوم در نتیجه نیاز به یک پلتفرم بلاک چین همه کاره تر ایجاد شد که بتواند قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را مدیریت کند.

OKB به عنوان یک استیبل کوین ایجاد شد تا راه امن‌تر و سریع‌تری برای مدیریت تراکنش‌ها ارائه دهد.

تاریخچه قیمت

اتریوم: وقتی صحبت از تاریخچه قیمت به میان می‌آید، ETH یکی از موفق‌ترین ارزهای دیجیتال بوده است که از حدود 10 دلار در اوایل سال 2017 به بیش از 1000 دلار تا ژانویه 2018 رشد کرده است. از سوی دیگر، OKB در اواسط سال 2018 راه‌اندازی شد و رشد اندکی را تجربه کرد.

با نگاهی به روندهای بلندمدت قیمت، اتریوم از زمان بالاترین قیمت خود در ژانویه 2018 افت جزئی داشته است، در حالی که OKB نسبتاً ثابت مانده است. با این حال، در ماه گذشته، هر دو ارز شاهد افزایش قیمت بوده‌اند، به طوری که ETH به بالای 200 دلار و OKB به بالاترین قیمت تاریخ خود در 5.50 دلار رسیده است. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم 1274.71 دلار (نرخ ارز امروز) ارزش دارد.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که ETH و OKB شباهت هایی با هم دارند، اما از بسیاری جهات نیز متفاوت هستند. به عنوان مثال، اتریوم بر قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز متمرکز است. در مقایسه، OKB به عنوان یک توکن ابزاری طراحی شده است که برای تامین انرژی اکسچنج OKEx استفاده می شود.

به این ترتیب، عجیب نیست که قیمت آنها در طول زمان رفتار متفاوتی داشته است.

OKB : از زمان عرضه در اوایل سال 2019، توکن OKB دارای فراز و نشیب های زیادی در قیمت خود بوده است. اوج OKB در می 2019 به دست آمد، زمانی که توکن در حدود 8 دلار معامله می شد.

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال اتم چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

از آن زمان، قیمت OKB به طور قابل توجهی کاهش یافته است و در حال حاضر در حدود 1.40 دلار معامله می شود. با وجود کاهش اخیر قیمت، OKB همچنان یکی از 10 پروژه برتر ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است. در حال حاضر، او کی بی 20.95 دلار ارزش دارد که بالاترین قیمت آن است.

ارزش بازار

اتریوم: از می 2021، ارزش بازار اتریوم 156.67 میلیارد دلار است.

او کی بی: ارزش بازار او کی بی 1.256 میلیارد دلار است.

معاملات روزانه

اتریوم: وقتی صحبت از تراکنش های روزانه اتریوم و اوکی‌بی می شود، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. برای مثال، اتریوم معمولاً تراکنش‌های بیشتری نسبت به OKB دارد. به این دلیل که اتریوم یک پلتفرم کاربردی تر نسبت به OKB است. با این حال، این بدان معنا نیست که OKB سهم خود را از معاملات ندارد.

از نظر سرعت تراکنش، اتریوم می تواند حدود 20 000 تا 100 000 تراکنش در ثانیه (TPS) را انجام دهد.

OKB: در واقع، OKB حجم تراکنش بالاتری نسبت به اتریوم دارد. احتمالاً به این دلیل که OKB برای مشاغل و کاربران سازمانی طراحی شده است که تمایل به انجام تراکنش‌های بیشتری نسبت به کاربران فردی دارند.

سایز بلاک

اتریوم: بلاک چین اتریوم در حال حاضر حدود 2 گیگابایت حجم دارد.

او کی بی: بلاک چین OKB حدود 1.5 گیگابایت است. با این حال، هر دو پلتفرم با اضافه شدن بلاک های جدید و حذف بلاک های قدیمی، دائما در حال رشد هستند.

شباهت ها

شباهت های زیادی بین ETH و OKB (OKB) وجود دارد.

هر دو ETH و OKB مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند و می توان از آنها برای پرداخت استفاده کرد.

هر دو ETH و OKB نیز در صرافی ها معامله می شوند.

تفاوت

اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند را اجرا می کند. از سوی دیگر، OKB یک توکن کاربردی است که به دارندگان امکان دسترسی به مزایای مختلف در اکوسیستم OKEx را می دهد.

تفاوت اصلی دیگر این است که اتریوم سابقه بسیار طولانی تری نسبت به اوکی‌بی دارد. اتریوم در سال 2015 راه اندازی شد، در حالی که اوکی‌بی در سال 2017 راه اندازی شد. این بدان معنی است که اتریوم زمان بیشتری برای اثبات خود به عنوان یک پلت فرم قابل اعتماد و امن داشته است.

اتریوم بسیار محبوب تر از اوکی‌بی است. طبق داده های کوین مارکت کپ CoinMarketCap، اتریوم در حال حاضر از نظر ارزش بازار در رتبه دوم قرار دارد، در حالی که OKB در رتبه 32 قرار دارد. این محبوبیت یافتن اطلاعات و منابع در مورد اتریوم را آسان تر می کند و همچنین به ثبات کلی آن کمک می کند.

ریسک های ETH و OKB

هنگام سرمایه گذاری در اتریوم یا اوکی‌بی باید چند ریسک را در نظر گرفت. اول، مانند هر ارز دیجیتال، همیشه خطر کاهش ناگهانی ارزش وجود دارد. (نوسان). این می تواند به دلیل یک هک یا کلاهبرداری بزرگ یا تغییر در قوانین دولتی باشد.

ثانیا، هر دو اتریوم و اوکی‌بی هنوز نسبتاً جدید هستند و بنابراین نسبتاً آزمایش نشده اند. در حالی که هر دوی آنها تاکنون قول داده اند، هیچ تضمینی وجود ندارد که همچنان از نظر محبوبیت و ارزش رشد کنند.

در نهایت، همیشه خطر مشکلات فنی یا مسائل مربوط به فناوری بلاک چین وجود دارد. در حالی که این مشکلات هنوز برای اتریوم یا اوکی‌بی بوجود نیامده است، هنگام سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتالی باید به آن توجه داشت.

خرید ETH و OKB

برای کسانی که به دنبال خرید اتر یا اوکی‌بی با ارز فیات هستند، احتمالاً بهترین گزینه کوین بیس Coinbase است. کوین بیس یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است و به کاربران اجازه می‌دهد ETH یا OKB را با USD، EUR و GBP خریداری کنند. گزینه دیگری برای کسانی که به دنبال خرید ETH یا OKB با ارز فیات هستند، کراکن Kraken است. صرافی کراکن همچنین به کاربران اجازه می دهد ETH یا OKB را به USD، EUR و GBP خریداری کنند.

برای کسانی که به دنبال خرید ETH یا OKB با رمزارز دیگری هستند، بایننس Binance احتمالا بهترین گزینه است. بایننس یک صرافی کریپتوی محبوب است که جفت های مختلف معاملاتی را ارائه می دهد. این بدان معناست که کاربران می توانند انواع ارزهای دیجیتال مختلف را با ETH یا OKB در بایننس معامله کنند.

برخی دیگر از صرافی‌های رایج ارزهای دیجیتال که جفت‌های معاملاتی ETH/OKB را ارائه می‌کنند عبارتند از هیوبی گلوبال Huobi Global،کوکوین KuCoin و Gate.io.

اگر به دنبال معامله ETH با OKB هستید، چند نکته وجود دارد که باید بدانید. اول اینکه اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز است. قراردادهای هوشمند را اجرا می کند. اینها برنامه هایی هستند که به صورت برنامه ریزی شده بدون امکان تقلب یا تداخل شخص ثالث اجرا می شوند.

از طرف دیگر، OKB یک ارز دیجیتال متمرکز است که توسط صرافی OKEx صادر می شود. از OKB می توان برای معامله در پلتفرم OKEx و پرداخت هزینه های انجام شده در صرافی استفاده کرد.

هنگام معامله ETH با OKB، مهم است که به یاد داشته باشید OKB یک توکن ابزاری است که به دارندگان اجازه می دهد از مزایای خاصی در صرافی OKEx بهره مند شوند. این مزایا شامل هزینه های کم و دسترسی به ویژگی ها و خدمات انحصاری است. به این ترتیب، ارزش OKB مستقیماً با موفقیت صرافی OKEx مرتبط است.

برنامه های آینده

اتریوم: اینگونه برنامه ریزی شده است که اتریوم در آینده به یک کامپیوتر غیرمتمرکز جهانی تبدیل شود. از نظر پذیرش، اتریوم اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده است، زیرا شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، سامسونگ و JPMorgan Chase همگی بر روی بلاک چین اتریوم سرمایه گذاری کرده اند.

اوکی‌بی:  OKB برای قدرت بخشیدن به اقتصاد دیجیتال استفاده خواهد شد. اوکی‌بی بر مشارکت با دولت ها و نهادها تمرکز خواهد کرد.

سوالات متداول

چند اتریوم باقی مانده است؟

در سال 2022، تنها حدود 20 درصد از کل عرضه ETH در گردش بود. یعنی کمی بیش از 80 میلیون ETH باقی می ماند تا استخراج شود.

OKB چیست؟

اوکی‌بی یک پلت فرم ارز دیجیتال و قرارداد هوشمند است که در سال 2017 تاسیس شد. OKB مخفف “Okex” است و توکن اصلی صرافی OKEx است. OKB برای تامین انرژی اکوسیستم OKEx استفاده می شود که شامل صرافی OKEx، صرافی غیرمتمرکز OKDex، بلاک چین OKChain و OKLink است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش لایت کوین به مارکت نیپوتو مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید