/ اخبار ارز دیجیتال / آربیتروم در ماه جاری بیش از ۲ میلیارد دلار توکن ARB را آزاد خواهد کرد!

زمان مطالعه : 2 دقیقه

آربیتروم در ماه جاری بیش از ۲ میلیارد دلار توکن ARB را آزاد خواهد کرد!

طبق داده‌های آنلاکس (Token Unlocks)، پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، به نام آربیتروم (Arbitrum) قرار است در ۱۶ مارس ۲۰۲۴  بیش از ۲ میلیارد دلار توکن‌های ARB را آزاد کند.

آربیتروم در ماه جاری بیش از ۲ میلیارد دلار توکن ARB را آزاد خواهد کرد!

طبق داده‌های آنلاکس (Token Unlocks)، پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، به نام آربیتروم (Arbitrum) قرار است در ۱۶ مارس ۲۰۲۴  بیش از ۲ میلیارد دلار توکن‌های ARB را آزاد کند.

آزاد سازی آتی توکن آربیتروم، بیش از 1.1 میلیارد توکن ARB، معادل حدود 87 درصد از عرضه در گردش را بین تیم پروژه، مشاوران و سرمایه گذاران توزیع خواهد کرد. این پروژه تاکنون حدود 1.5 میلیارد توکن وارد بازار کرده است که معادل نزدیک به 16 درصد از کل عرضه آن است.

این بزرگترین عملیات آزاد سازی توکن در این ماه در بازار ارزهای دیجیتال است. به غیر از آربیتروم، پروژه های dYdX (dYdX)، Aptos (APT) و Immutable (IMX) نیز قرار است حجم عمده‌ای از توکن های خود را عرضه کنند. DYdX امروز به ارزش ۱۱۱ میلیون دلار از توکن‌های خود را عرضه کرد. Aptos حدود 234 میلیون دلار توکن در 13 مارس عرضه خواهد کرد و Immutable نیز حدود 105 میلیون دلار توکن را در 22 مارس آزاد خواهد کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : روانشناسی ترید چیست و چگونه بر سود شما در معاملات ارز دیجیتال تأثیر می گذارد؟

صرافی Robinhood اخیراً Arbitrum مشارکت کرده است تا با استفاده از فناوری لایه 2 آن، تراکنش های سریع تر و مقرون به صرفه تر را به کاربران خود ارائه دهد.

طبق داده‌های کوین گکو (CoinGecko)‌، توکن ARB در حدود 1.9 دلار معامله می‌شود و قیمت آن در 24 ساعت گذشته تقریباً 3 درصد کاهش یافته است. ارزش بازار این توکن حدود 2.5 میلیارد دلار است.

آیا قیمت آربیتروم کاهش خواهد یافت؟

پروژه‌های کریپتو اغلب بخشی از عرضه توکن خود را قفل می‌کنند و به تدریج آن را آزاد می‌کنند تا از سرمایه‌گذاران اولیه و اعضا برای خروج فوری مقادیر زیاد سرمایه و ایجاد بی‌ثباتی بازار جلوگیری کنند.

هنگامی که مقدار زیادی از توکن‌ها به طور ناگهانی پس از یک دوره قفل آزاد می‌شوند، سرمایه‌گذاران اغلب می‌ترسند که سرمایه‌گذاران اولیه و اعضا توکن‌های قفل نشده خود را بفروشند، و باعث ایجاد بی ثباتی در بازار و کاهش قیمت آن شوند. سرمایه گذاران آربیتروم نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

با این حال، تأثیر دقیق آزاد سازی روی قیمت این توکن اغلب نامشخص است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. طبق گزارش سالانه Token Unlocks، توکن ها پس از آزاد شدن برای سرمایه گذاران خصوصی، به طور متوسط 34 درصد افزایش می یابند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین